• Hiragana, czyli japoński system pisma sylabicznego kana

• 今回は新しい単語と日本語でどうやって数えるのか学んでいました。

W dniach 17 i 31 maja 2024 roku w naszej szkole w odbywały się zajęcia nauki języka japońskiego. Chętni uczniowie uczyli się, jak należy przedstawić się  w języku japońskim. Poznali słownictwo związane z zawodami i kulturą Japonii. Dowiedzieli się, jak nazywa się cesarz Japonii - Naruhito. Otrzymali podstawowy zakres znaków japońskich potrzebnych do nauki pisania - Hiragana, czyli japoński system pisma sylabicznego kana. Uczniowie ochoczo uczestniczyli w nauce języka japońskiego, a niektóre osoby zafascynował język i kultura Japonii.

Kolejna lekcja języka japońskiego w naszej szkole objęła nowe słówka oraz naukę liczenia po japońsku.

• Ja kontra bass

• W dniu 24 maja 2024 roku odbyła się kolejna prezentacja muzyczna dla uczniów i przedszkolaczków w ramach spotkań z muzyką. Uczestnicy mieli okazję poznać kontrabas – największy instrument smyczkowy, jego budowę, piękną i miękką barwę dźwięku oraz sposób grania. Usłyszeliśmy utwory muzyczne grane na kontrabasie, odbyły się też ćwiczenia praktyczne, chętni uczestnicy improwizowali rytmy oraz odczuwali muzykę przez dotykanie instrumentu ciałem w trakcie grania.

Dziękujemy bardzo artystom za interesującą i inspirującą lekcję muzyki!

• Drzwi otwarte w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku

• W dniu 27 maja 2024 roku uczniowie klas siódmej i ósmej wzięli udział w drzwiach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im Tadeusza Kościuszki w Turku, mając sposobność nie tylko zwiedzić placówkę, zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami, zapytać o ofertę zajęć dodatkowych, ale także spotkać się ze starszymi kolegami i dowiedzieć, jak się czują w swojej szkole, co w konsekwencji decydująco determinuje jakość nauki i przyswajania nowej wiedzy o sobie i świecie.

• Piknik rodzinny

• W dniu 1 czerwca 2024 roku zorganizowany przez Sołectwo Sarbice, Sołectwo Radyczyny, Radę Rodziców i Szkołę Podstawową w Sarbicach piknik rodzinny wraz z obchodami Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka zaowocował imponującą frekwencją zacnych gości. Pokaz artystyczny rozpoczął się od występów przedszkolaczków i uczniów dla Rodziców, po czym dzieci, młodzież i dorośli udali się na boisko szkolne, gdzie profesjonalni animatorzy i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Radyczyn zapewnili uczestnikom pikniku mnóstwo atrakcji, wprawiając wszystkich w radosny nastrój.

Znakomici organizatorzy i hojni sponsorzy urozmaicili spotkanie gorącymi oraz słodkimi posilkami, także pogoda dopisała znakomicie.

Dziękujemy sponsorom w osobach: Łukasz Sadłowski - Wójt Gminy Przykona, Marek Bober - Przewodniczacy Rady Gminy Przykona, Bogdan Oblizajek - sołtys sołectwa Sarbice, Longina i Mirosław Andrzejewscy z Podłużyc, Agnieszka i Łukasz Mruk z Podłużyc, Rada Rodziców i pracownicy Szkoły Podstawowej w Sarbicach, OSP Radyczyny, mieszkańcy Sarbic i Radyczyn.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspanialej imprezy.

Dziękujemy Gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w spotkaniu.