• Co robisz codziennie dla swojego zdrowia?

• Ciekawe, nieprzewidywalne, żywiołowe, staranne odpowiedzi usportowionych uczniów naszej szkoły, którzy priorytetowo za cel obierają zdrowy styl życia w trosce o swój organizm oraz środowisko naturalne.

• Ale w koło jest wesoło

• Różnorodność zajęć przedszkolnych zachęca tłumnie maluchy do udziału w rozwojowych aktywnościach na świeżym powietrzu w bogato wyposażonych dydaktycznie, rekreacyjnie, sprawnościowo przestrzeniach placów oraz sal zabaw, nauki, gimnastyki przy śpiewie ptaków, szumie rzeczki, pysznej przekąsce stołówkowej, wszechstronnej kolekcji książek i eksponatów, jak i specjalistycznej asyście wychowawców.

• Dla smaku, zdrowia, pogody ducha oraz radości życia

• Przedszkolaczki Biedroneczki i Rybki w swoim przytulnym przedszkolu czują się jak w domu, wykonując ulubione czynności, rozwijające kompleksowo umiejętności przydatne każdemu praktycznie, uniwersalnie i ponadczasowo dla smaku, zdrowia, zwinności, błyskotliwości, radości życia oraz pogody ducha.

• Piknik na trawie

• Przedszkolaczki Rybki i Biedroneczki z przyjemnością rozsmakowują się w wakacyjnych atrakcjach kompleksu przedszkolnego naszej szkoły, bawiąc się przednie w sali zabaw, na placu zabaw, w sali gimnastycznej oraz na szkolnym boisku w towarzystwie zawsze niezawodnych wychowawczyń.

• W pełni lata

• Podczas tegorocznych wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach przyjemnie i pożytecznie wiedli czas w Szklarskiej Porębie i okolicach. Mieszkali w Apartamentach na Uroczysku, skąd roztaczał się malowniczy widok na Karkonosze, a kilkadziesiąt metrów od hotelu rozpoczynały się trasy turystyczne po Górach Izerskich. Uczestnicy wypoczynku letniego zwiedzili Szklarską Porębę i Góry Izerskie z przewodnikiem (dużą atrakcją było dojście do Chybotka i Wodospadu Szklarka), wyjeżdżali do kina w Jeleniej Górze, gdzie oglądali filmy premierowe i kąpali się w  Termach Cieplickich. Grali w kręgle w hotelu Kryształ, brali udział w konkursach plastycznych, quizach związanych zagadnieniowo ze zwiedzanymi miejscami w Szklarskiej Porębie i okolicach, tworzyli tematyczne krzyżówki, które następnie rozwiązywali, wymieniając się nimi. Korzystając z sali gimnastycznej, z radością uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych i specjalistycznych. Dużą atrakcją dla uczestników była wycieczka rowerowa z przewodnikiem wyznaczoną trasą w Jakuszycah oraz kąpiel w rzece Izerce. Turnus podsumowano ogłaszając wyniki konkursów i wręczając wszystkim uczestnikom wypoczynku atrakcyjne nagrody.