• Twa zbiórka elektrosieci!

     • Uwaga zbiórkowicze elektrosieci!

      Z radością informujemy, że w naszej szkole nieprzerwanie trwa zbiórka elektrosieci, do której serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych.

      W ramach projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami, w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon do wykorzystania na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły w imię zasady: "Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymam".

      Miejsce zbiórki - boisko szkolne. Informację o przywiezionym sprzęcie należy przekazać wychowawcy klasy wraz z podaniem kilogramów.

      Zbiórką objęte są: Rodzaje_elektrosmieci.pdf

      Nagrodą dla klasy, która uzbiera najwięcej elektrośmieci, jest jednodniowa krajowa wycieczka krajoznawcza.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Choinkowy bal karnawałowy

     • W dniu 7 lutego 2024 roku z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły odbył się bal karnawałowy z licznymi atrakcjami w dwóch grupach wiekowych najpierw dla przedszkolaczków i klas 1-2, a zaraz potem dla uczniów klas 3-8. W programie przewidziano dyskotekę, prowadzoną przez rodzica uczennic klas 2 i 8, a przez cały czas trwania szkolnej fety niezmiernie pomysłowe animatorki (pośród których główna rola przypadła rodzicowi ucznia klasy 4) różnorodnymi rozrywkami  zachęcały wszystkich do aktywnego udziału w zabawie.

      Dzieci młodsze otrzymały ufundowane przez Radę Rrodziców upominki choinkowe, które wręczył im sam Święty Mikołaj, natomiast starsza grupa uczestników balu została obdarowana pysznymi pizzami ufundowanymi także przez Radę Rrodziców.

      Fachową opiekę pedagogiczną wszystkim dzieciom zapewnili ochotniczo wychowawcy.

      Dzieci bawiły się wyśmienicie, zabierając do domu zadowolenie malowane kolorowym wspomnieniem radosnej zabawy tanecznej.

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie koncepcyjne, kompleksowe zorganizowanie i pomysłowe poprowadzenie imprezy karnawałowej. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni gorliwym wychowawcom za profesjonalną pieczę sprawowaną nad uczniami i dziećmi podczas zabawy karnawałowej.

     • Pozytywna edukacja empatyczna

     • W ramach edukacji empatycznej przedszkolaczki Rybki uczą się wyrażać miłość i szacunek wobec siebie oraz otoczenia, poznając słowa oraz emocje towarzyszące w okazywaniu tak budujących odczuć, harmonizująco stanowiących o pokojowej funkcjonalności wszechświata.

     • Torby pełne miłości

     • Święto walentynkowe zainspirowało utalentowanych uczniów klas 2 i 3 naszej szkoły do wykonania z pasją przeuroczych toreb dla swoich ukochanych rodziców, by z głębi serca wyrazić wobec nich swą wdzięczność i miłość.

     • Eksperyment badawczy z wodą i cynamonem

     • Do tego niezmiernie prostego eksperymentu, przy którym nasi dociekliwi uczniowie klas 2 i 3 naszej szkoły bawią się wyśmienicie, wystarczy woda i cynamon, by stwierdzić niezbicie, że palce po wyjęciu z wody są suche dzięki olejkowi zawartemu w cynamonie, którego nie ima się woda (jest substancją hydrofobową), toteż gdy włożysz palec do wody przez warstwę cynamonu, oblepia się on na palcu, nie dopuszczając do siebie wody, zaś gdy wyciągasz palec z wody, cynamon osypuje się z niego na boki, pozostając suchym.

     • Bezpieczne Walentynki 2024

     • Podczas zajęć z wychowawcą w klasach  siódmej  oraz ósmej odbyły się pogadanki z wykorzystaniem sanepidowskich materiałów informacyjno-edukacyjnych, pogłębiających wiedzę uczniów na temat zagadnień dotyczących HIV i AIDS, które stały się kanwą młodzieżowych prac plastycznych w postaci plakatów związanych z hasłem przewodnim „Bezpieczne Walentynki 2024".

     • Pokaz iluzji

     • Bogactwo energii, humoru oraz magii w elegancko zainscenizowanym pokazie iluzji z jowialnie uśmiechniętym magikiem Maccino dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1, 2, 3 i 4 naszej szkoły zapewniło maluchom i uczniom doświadczenia obfitujące w ekscytujące wrażenia podczas 40-minutowej podróży do krainy pełnej magii i śmiechu. Dziękujemy!

     • Uważna stymulacja zmysłów

     • W dniu 31 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Tygryski uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych w Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku, mając na uwadze jak ważnym źródłem rozwoju każdego dziecka jest stymulacja zmysłów, która:

      - poprawia aktywność i motywacje do poznawania świata;

      - wywołuje zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa;

      - zwiększa wrażliwość dziecka;

      - motywuje do podejmowania aktywności;

      - udoskonala prace poszczególnych analizatorów. 

     • Bezpieczne ferie zimowe

     • W okresie od 12 do 25 lutego 2024 roku na terenie województwa wielkopolskiego trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży, podczas których corocznie Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Bezpieczne Ferie”, skierowaną do dzieci i młodzieży, kadry pedagogicznej, opiekunów półkolonii, rodziców i opiekunów oraz ogółu społeczeństwa. Przedsięwzięcie służy zapewnieniu jej adresatom bezpiecznego i zdrowego wypoczynku w okresie zimowym.

     • Hola! El Mariachi!

     • W dniu 26 stycznia 2024 roku odbyło się karnawałowe spotkanie dzieci z muzyką. Podczas audycji uczniowie oraz przedszkolaczki poznali artystę z Peru, który zaprezentował muzykę z Ameryki Południowej, instrumenty peruwiańskie, różne melodie oraz zwroty w języku hiszpańskim. Gość śpiewał także w języku Quechua (keczua) oraz grał na takich instrumentach jak grzechotka zwana czak-czas, gitara – czarango, andyjski instrument strunowy, posiadający 10 strun, gitara ze skorupy pancernika, flet peruwiański. W wersji instrumentalnej rozbrzmiał utwór zatytułowany „El Condor Pasa”, grany na fletni pana. Uczestnicy mieli okazję zagrać na instrumentach peruwiańskich akompaniament perkusyjny do wesołej melodii. Ponadto odbyły się improwizacje taneczne do piosenki hiszpańskiej. Dziękujemy artystom za niezmiernie interesującą, żywą lekcję muzyki!

     • Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju

     • Przedszkolaczki w naszej szkole korzystają z zajęć terapii pedagogicznej i psychologicznej, integracji sensorycznej oraz zajęć z logopedą w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka o wymiarze wielospecjalistycznym i wielokierunkowym, mającym na celu poprawę funkcjonowania dziecka w wymagającym obszarze rozwojowym. Celem zajęć są oddziaływania stymulujące ogólny rozwoju dziecka, rozwijanie funkcji motorycznych, sprawności manualnej, koncentracji uwagi, spostrzegawczości, percepcji wzrokowej, funkcji słuchowo-językowych. Zajęcia są realizowane w sposób zindywidualizowany, z wykorzystaniem różnorodnych metod pracy.

      Podczas zajęć terapii pedagogicznej prowadzonej przez wykwalifikowaną specjalistkę panią Teresę Kolińską, przedszkolaczki bawią się wybornie, z uważnością, w skupieniu i zaangażowaniu rozwijając umiejetności, pozwalające percepcyjnie pogłębiać poznawczość otaczającego świata oraz siebie.