• Atrakcje w wakacje

• Przedszkolaczki Biedroneczki i Rybki ochoczo pożytkowały czas przy wakacyjnych grach i zabawach na szkolnym placu zabaw. Po aktywnych zajęciach jakże miło było odpoczywać w zaciszu szkolnego ogrodu, by już kolejnego dnia oddać się pasjom plastycznym pośród kolorowanek ubogaconych żywym kontaktem z naturą. Gry na spostrzegawczość, zagadki, zgadywanki, wyklejanie plażowych klapków plasteliną zajęło dłonie i umysły twórczych maluchów w radosnym oczekiwaniu na pouczające spotkanie z panią dietetyk, które z łatwością pozwoliło dzieciom z zamkniętymi oczami rozpoznawać dotykiem owoce, raczące pełnią witamin i smaków, pożywnie zachęcających do rozśpiewanej zabawy zatytułowanej "Idzie wąż" w słowach: "Idzie wąż ,idzie wąż. Rośnie wciąż, rośnie wciąż. My się węża nie boimy i na spacer z nim chodzimy. Długi jest nasz wąż. Oj długi jest nasz wąż". Wspólnie pogodne dni zwieńczyły urodziny koleżanki Klary, dla której chóralnie rozbrzmiało huczne „Sto lat” oraz najszczersze życzenia, płynące prosto z serca.

• Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki 🧍🧍‍♂️🧍‍♀️

• Rozśpiewane Przedszkolaczki Biedroneczki oraz Rybki wykonując z zapałem pracę plastyczną, podrygują rytmicznie do piosneczki zatytułowanej "Dzień i noc, noc i dzień" autorstwa Agaty Dziechciarczyk:

Raz jest jasno, raz jest cień
            Nasza Ziemia, jak piłeczka
            Świeci na nią żaróweczka
            Tą żarówką nasze Słońce
            Żółte, jasne i gorące
            Daje ciepło, daje światło
            Gdy go nie ma, wszystko zgasło
            Przyszła nocka – ciemna dama
            Lecz się nie bój, nie jest sama
            Złote gwiazdy ma ze sobą
            Które nieba są ozdobą
            Ma też Pani nocka księżyc
            Czasem rożek, czasem w pełni
            Gdy na niebo spojrzysz w nocy
            Jego widok Cię zaskoczy

Maluchy rozkoszują się także konstruktywnymi przyjemnościami z konceptualnej i planistycznej zabawy klockami, a po wzmożonych aktywnościach relaksujący odpoczynek przynosi seans edukacyjno-bajkowy, zaś pokrzepieniu ciała niewątpliwie służy pyszna degustacja wegańska, której każdy jarosz dziarsko wtóruje słowami:

Witaminki, witaminki,
            Dla chłopczyka i dziewczynki,
            Wszyscy mamy dziarskie minki,
            Bo zjadamy witaminki.

Budującej witaminki D dzieci zaczerpnęły z kolei w promieniach wakacyjnego słoneczka podczas wspólnych gier w plenerach szkolnego boiska oraz na kolorowym placu zabaw, gdzie z błyskiem w oku i z uśmiechem na twarzy w przyjaznym towarzystwie letniej aury napawały się szczęściem błogo egzystencjonalnym.

• Z bożą krówką siedmiokropką 🐞

• Kiedy nad łąką szkolną beztrosko unoszą się boże krówki siedmiokropki, przedszkolaczki Biedroneczki 🐞 wtórują im wakacyjnymi harcami na szkolnym placu zabaw, w wesołej, letniej atmosferze ćwicząc motorykę dużą i małą oraz prowadząc obserwacje przyrody przy pogodnej aurze, sprzyjającej wygibasom na świeżym powietrzu. Maluchy cieszą się także pobudzającymi wyobraźnię aktywnościami w szkolnej sali zabaw, tworząc spersonifikowane tory przeszkód oraz kreatywne zabawki upostaciowujące kotki, korony i wachlarze.