• Pomysłowe ćwiczenia sprawnościowe

     • Przedszkolaczki w grupie "Rybek" podjęły się z zachwytem nauki wycinania, wcześniej przygotowując się do tego ważnego zadania  poprzez zmyślne ćwiczenia dłoni i pierwsze próby właściwego trzymania nożyczek. Doskonaliły także sztukę prawidłowego oddychania zabawą w parach z wykorzystaniem piłeczek. Niemałej radości przysporzyły im pomysłowe ćwiczenia muzyczno-ruchowe, a wesoła zabawa "Chodzi lisek koło drogi" z wykorzystaniem maski liska pobudziła instynkt refleksu i zwinności z inspirującą dozą zaciekawienia i skwapliwości.

     • Future Badminton Team

     • Zarząd Polskiego Związku Badmintona podjął decyzję o wdrożeniu programu szkoleniowego dla zawodników z rocznika 2010 pod nazwą Future Badminton Team. Celem projektu jest objęcie monitoringiem najzdolniejszych zawodników. Zaplanowano spotkania (trzy do pięciu spotkań) raz na kwartał dla 16-18 zawodników, 7-dniowy obóz wakacyjny oraz dwukrotny wyjazd na turnieje zagraniczne.

      Głównym trenerem została Katarzyna Garbacka, a asystują jej Iwona Górska i Kamil Nasiłowski. W dniach 20-23 września 2022 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach FBT. Naszą szkołę reprezentowały Julia Łukaszewska i Antonina Zych. Nasze zawodniczki przez 4 dni nie tylko uczestniczyły w doskonale przygotowanych zajęciach z badmintona ale wysłuchały również prelekcji z zakresu zdrowego stylu życia czy też wzięły udział w warsztatach, które poprowadził Trener Kadry Narodowej przygotowania motorycznego Pan Mateusz Spalik.

      Dziękujemy naszym trenerom badmintona za zaangażowanie w zorganizowanie wyjazdu dla naszych zawodniczek i pomoc w jego realizacji oraz zapewnienie opieki i sfinansowanie przejazdu na szkolenie.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • W dniu 15 września 2022 roku uczniowie klasy piątej, szóstej i ósmej obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Podczas lekcji matematyki wplatane były zadania związane z tą akcją. Odbyła się emisja filmu zrealizowanego na motywach książki autorstwa Petera H. Reynoldsa "The Dot" (pol. "Kropka") o małej dziewczynce Vashti, borykającej się z niedostatkiem wiary we własne możliwości, która odkryła swój artystyczny talent. Następnie uczniowie mieli za zadanie narysować jak najwięcej kropek, po czym wszyscy liczyli ich ilość, dodawali, odejmowali i mnożyli wyniki. Zwyciężył zespół, który zdołał uzyskać największy wynik. Koniec i kropka.

     • Co to był za turniej!

     • W dniu 17 września 2022 roku w Bieruniu odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Badmintonie w kategorii Młodzik Młodszy. Sarbice były reprezentowane przez:

      1. Karbowska Aleksandra
      2. Misiak Zuzanna
      3. Łukaszewska Julia
      4. Zych Antonina

      Turniej zakończył się wspaniałym sukcesem naszych zawodniczek. Julia Łukaszewska zwyciężyła w grze singlowej dziewcząt, zostawiając w pokonanym polu 39 innych badmintonistek z całej Polski, a wspólnie z Antoniną Zych zajęły 3 miejsce w grze podwójnej. Ponadto Antonina Zych zajęła również 3 miejsce w grze singlowej.

      Świetnie spisały się również Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak. Grając z dziewczynkami o dwa lata starszymi, zajęły zarówno w grze singlowej, jak i podwójnej, drugie miejsce w swoich grupach. To olbrzymi sukces naszych Żaczkiń.

      Sukcesy Julii i Antoniny nie umknęły uwadze Pani Trener Polskiego Związku Badmintona, która zaprosiła nasze zawodniczki wraz z siedmioma innymi z całej Polski, na konsultację szkoleniową, odbywającą się w dniach 20-23 września 2022 roku w Narodowym Centrum LAVO w Józefosławiu pod Warszawą.

      W dniu 18 września 2022 roku w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona w Bieruniu odbyły się zawody Żaków U11. Obie nasze zawodniczki Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak zanotowały kolejny sukces. Aleksandra dotarła do ćwierćfinałów, a Zuzanna wygrała cały turniej. Na podkreślenie zasługuje bardzo wysoki poziom gry, który reprezentowało 21 zawodniczek z całej Polski.

      Serdeczne podziękowania i gratulacje kierujemy do naszych uczennic, ich rodziców oraz niezwykłych trenerów badmintona.

     • Gdy owocują kasztany

     • Jakże wdzięcznie jawią się jesiennie owoce kasztanowe rękodziełem, w skupieniu i z rozbawieniem przyjmując finezyjnie fikuśne modele, bowiem drzewo kasztanowe przywodzi zapachem swych kwiatów, liści szelestem, pniem rosłym w potęgę opiekę i powodzenie, dlatego od czerwca 2021 roku, kiedy ówcześni ósmoklasiści razem z Panią Dyrektor w uhonorowaniu pamiętnych lat szkolnego dorastania zasadzili przed szkołą kasztanowy okaz podarowany im przez siódmoklasistów, moc drzewa otula w swym wzroście szkolne otoczenie, przynosząc szczęście, harmonię, wytchnienie.

     • Jak ryba w wodzie

     • Nasze małe rybki czują się w przedszkolu jak ryba w wodzie, wykazując z rozmachem plastyczny talent podczas rozwijających wyobraźnię zajęć "Rybki" w malowaniu, rysowaniu, modelowaniu, jak również niespożycie żywiołowy zapał w trakcie twórczo pobudzających zabaw zdrowotnych na świeżym powietrzu.

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

     • Przedszkolacy i uczniowie wraz z Rodzicami pogodnie zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością, uroczyście inaugurując nowy rok szkolny 2022/2023. Całym sercem wspieramy małych i dużych bohaterów szkolnej przygody w bacznym tworzeniu solennie szlachetnych dzieł godnych serc mądrych, wrażliwych, niezłomnych. Niechaj codziennie z ochoczą zwinnością prowadzi was instynkt wiedzy, prawości, zaangażowania i aktywności do obranego celu, gdzie wysiłek intelektualny stymulowany jest zdrowo tężyzną sportową, a pracowitość rodzi przyjemność.

    • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci...
     • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci...

     •  

      Drodzy uczniowie i Rodzice!!! Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu

      “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje,

      które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły.

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

      Akcja potrwa do 27 września 2022 roku. 

      Miejsce zbiórki - boisko szkolne.

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI,MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY,KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

      Serdecznie zapraszamy...

     • Góralu, czy ci nie żal?

     • Doroczny wypoczynek letni zorganizowany przez stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” przy Szkole Podstawowej w Sarbicach niezwykle zajmującym uczynił zwieńczenie tegorocznych wakacji w Zakopanem. Miejscem wypoczynku stały się Pokoje Gościnne „U Lampy”  ośrodek przytulny, z bogatą gastronomią i rodzinną atmosferą, w którym grupy przyjmowane są niezwykle gościnnie, uczestnicy wyjazdów czują się tam wyjątkowo dobrze, w hotelu panuje niezwykła atmosfera, każde z dzieci traktowane jest indywidualnie w zależności od jego potrzeb i oczekiwań, obsługa hotelu zabiega o dobry klimat tego miejsca, gdzie każdy z gości, nawet najmłodszy, goszczony jest wyjątkowo i indywidualnie. Nad uczestnikami opiekę wychowawczą sprawowała wykwalifikowana i doświadczona kadra, nauczyciele szkoły w Sarbicach, członkowie stowarzyszenia.

      Podczas turnusu w Zakopanem dzieciom zostało zaoferowanych wiele atrakcji – były przede wszystkim wędrówki górskie z przewodnikiem (turystyka i aktywność fizyczna), gdzie przewodnik górski poprzez legendy i opowieści przekazywał uczestnikom historię gór, ukryte w nich życiowe prawdy, mądrości ludowe. W tym roku nasi turyści wędrowali szlakami na Kalatówki, Wielki Kopieniec, nad Morskie Oko, Doliną Olczyska i na Sarnią Skałę. Góry mają w sobie tyle tajemnic, że każda pora roku wyzwala w turystach inne emocje, jednakowo silne i ważne z edukacyjnego punktu widzenia. Przewodnik jako wytrawny znawca gór i człowiek z pasją zainspirował uczestników turnusu do dalszego zgłębiania tajemnic górskich plenerów.

      W programie tegorocznego wypoczynku były także projekcje filmów w kinie Giewont – „Pies w rozmiarze XXL”, „Ostatni wojownik”. Niezmiernie atrakcyjna okazała się kręgielnia w Białce Tatrzańskiej, oferująca dla uczestników możliwość rywalizacji i relaksu, podobnie zabawy na Termach Chochołowskich oraz w Aqua Parku w Zakopanem, przynosząc przyjemny wypoczynek, a zarazem aktywności w wodzie i na licznych zjeżdżalniach z gwarancją tryskającej wespół radości. Nie mogło obyć się bez zwiedzania Zakopanego, wjazdu na Gubałówkę oraz pobytu w Myszogrodzie. Niezawodnie odbyły się konkursy, spacery, zajęcia świetlicowe, interaktywna dyskoteka połączona z konkursami tańca, zabawami w atrakcyjnym dopełnieniu pobytu na letnim turnusie górskim w Zakopanem, pozostawiając na ścieżce życia z góralskim przytupem niezatarty ślad prosto z górskiego szlaku.

     • Witaj szkoło!

     • Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie,

      serdecznie zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2022/2023, która odbędzie się w dniu 1 września 2022 roku o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Sarbicach. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkoły spotkają się z wychowawcami w klasach zgodnie z poniższym przydziałem:

       

      Dzieci w wieku przedszkolnym:

       Grupa                        Wychowawca                        Sala nr

      5-,6-latki                 Modrzejewska Anita                       18

        4-latki                   Oblizajek Katarzyna                        3a

        3-latki                    Jurkiewicz Elżbieta                        14

       

      Uczniowie szkoły:

      Klasa                        Wychowawca                        Sala nr

         1                         Drzewiecka Dorota                         15

         2                         Jurkiewicz Barbara                         13

         3                         Idzikowska Natalia                          2

         4                             Bober Paulina                             29

         5                         Bielawska Grażyna                        23

         6                       Mysłowska Agnieszka                      26        

       7 i 8                    Wieczorek-Pajor Anna                      28

     • Stabilnie korzeniami tudzież lotnie konarami

     • 24 czerwca 2022 roku edukację w naszej szkole zakończyło siedmioro ósmoklasistów. Po uroczystości wręczenia świadectw absolwenci na pamiątkę postanowili wraz z wychowawczynią zasadzić symboliczne drzewo - dąb, które będzie wzrastać bujnie razem z nami w dostojnym upamiętnieniu przeżytych wspólnie chwil na dociekliwej eksploracji wiedzy.

     • Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Szachach Drużynowych

     • Uczniowie naszej szkoły z sukcesem wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Szachach Drużynowych. Zawodnicy zmierzyli się w bezpośrednich pojedynkach, prezentując swój szachowy kunszt, w walce o czołowe lokaty podczas zmagań w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Malanowie. Błyskotliwość w parze z praktyką przyniosły naszym uczniom zaszczytne 3 miejsce na podium.  

     • Udział naszych uczniów w największym w Polsce konkursie sportowym

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w największym w Polsce konkursie sportowym - PHO3NIX ACTIVE SCHOOL, który polegał na stworzeniu filmu z inicjatyw sportowych, promujących aktywność fizyczną w szkole. W konkursie wzięło udział 75% uczniów naszej szkoły, którzy świetnie bawili się podczas ćwiczeń oraz gier i zabaw ruchowych, zorganizowanych w czasie dwóch finałowych tygodni fascynującej akcji. Serdecznie dziękujemy nauczycielowi wychowania fizycznego za twórczy wkład pracy, bohaterom filmu za eksplozję talentów oraz głosującym za wszystkie głosy oddane w konkursie :)

      A w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja, podczas której szkolni sportowcy ponownie wykażą się kreatywnymi pomysłami na nowy film o ich niespożytej aktywności sportowej. Już dziś uprzejmie zapraszamy do głosowania.

      Film autorstwa Szkoły Podstawowej w Sarbicach do II edycji konkursu można obejrzeć tutaj: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=3102

     • Nieprzeciętny obóz letni w Suchedniowie

     • Pod hasłem: ,,Wakacje z pasją - Nasza Aktywność Spełnieniem Założeń Edukacyjnych" uczniowie naszej szkoły wypoczywali aktywnie w Suchedniowie, korzystając z atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Podczas wycieczek do Kielc uczestnicy obozu letniego wzięli udział w warsztatach w Manufakturze Słodyczy przy produkcji czekolady (czekoladowe warsztaty edukacyjne OD ZIARNA DO TABLICZKI, przygotowane bezpośrednio z ziaren kakao) oraz lizaków i cukierków (pokazano, jak powstają słodkości od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku, aż do pakowania gotowego wyrobu, gdzie każdy karmelek to małe rękodzieło o wyjątkowym smaku i niepowtarzalnym wzorze, można zobaczyć, jak kolorowe wzory zamykane są w małych karmelkach oraz znaleźć słodycze w ponad czterdziestu wyjątkowych smakach), jak również obejrzeli interesujące filmy w kinach.

      Harce wodne w aquaparku w Nowinach dostarczyły wiele radości i emocji. Wycieczki krajoznawczo-turystyczne z przewodnikiem na Łysicę i Święty Krzyż pozwoliły na wzmocnienie kondycji i rozkoszowanie się górskim, świeżym powietrzem, delektowanie się ciszą lasu, uatrakcyjnianą śpiewem ptaków oraz podziwianie przepięknych widoków ze szczytów górskich. Korzystając z atrakcji OSIR Suchedniów młodzież ubrana w kapoki z przyjemnością pływała rowerkami wodnymi, a także korzystała z kąpieliska i plażowania nad zalewem rzeki Kamionki. Dużą atrakcją dla uczestników była wycieczka do Chęcin i zwiedzanie Jaskini Raj oraz Centrum Neandertalczyka.

      Ogromną przyjemnością były zajęcia sportowe, w których brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu. Wspaniałą przygodą stała się niewątpliwie wizyta w Kombinacie Formy w Skarżysku-Kamiennej, szczególnie w bawialni, ale również w kręgielni. Młodzież wzięła także udział w różnorodnych zajęciach, a nawet w trzech tematycznych konkursach: plastycznym "Wakacje z pasją", własna krzyżówka "Region Gór Świętokrzyskich - atrakcje i ciekawostki", artystycznym "Mam talent". Turnus zakończono podsumowaniem, rozstrzygnięciem konkursów i wręczeniem nagród uczestnikom obozu letniego, który pozostanie w pamięci, aby wciąż na nowo cieszyć wakacyjnie wspomnieniami.

     • Fenomenalny sukces naszej uczennicy Malwinki Bryl

     • Zakwitały łanami słoneczniki, kiedy Malwinka Bryl rozpoczynała swoją edukację w Szkole Podstawowej w Sarbicach, która wówczas debiutowała także swoją działalnością pod egidą stowarzyszenia. A dziś słonecznikami rozkwita dyplom podsumowujący całokształt pracy uzdolnionej absolwentki naszej szkoły w pogodnym rozpromienieniu aż dwoma wynikami o notach 100% z j. polskiego oraz 100% z j. angielskiego, symbolicznie przypieczętowując siedmioletni staż nowej Szkoły Podstawowej w Sarbicach. Zarówno Tobie, Malwinko, jak i wszystkim absolwentom życzymy wszelkich osiągnięć wielkich sercem we współtworzeniu nobliwej przyszłości.

     • Jednym głosem

     • Już po raz czwarty przedszkolaki dokładnie o 11:11 dumnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” z okazji Narodowego Święta Niepodległości w intencji włączenia społeczności przedszkolnej we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Materiał filmowy z występu obejrzysz tutaj: https://www.facebook.com/przedszkolewsarbicach

  • Nagłówek

   • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
   • sekretariat@spsarbice.pl
   • +48 63 279 11 78
   • 62-731 Sarbice 4 Poland