W dniu 6 czerwca 2025 roku uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęły się od spotkania z panią przewodnik, następnie odbył się spacer do Łazienek Królewskich, nazywanych „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Można było podziwiać tam pomnik Fryderyka Chopina i muzyczną ławeczkę, gdzie miło było wysłuchać Poloneza A-dur, dalej idąc alejkami ukazała się w pełnej krasie letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, którą tworzą klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody.
Inne atrakcje Łazienek Królewskich to: Pałac na Wyspie, Biały Dom, Stara Pomarańczarnia – teatr i oranżeria, w której znajduje się Królewska Galeria Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata, Teatr na wyspie – amfiteatr i scena. Według otrzymanych informacji, cała powierzchnia tego kompleksu pałacowo-ogrodowego zajmuje ok. 76 ha.
Z Łazienek Królewskich miał miejsce spacer po Starym Mieście, po drodze wyrósł okazale przed wycieczkowiczami Pałac Kultury i Nauki, na trasie znalazł się także Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, piękny dzwon na Kanonii na tyłach katedry św. Jana Chrzciciela, gdzie, jak mówi legenda, kiedy dzwon obejdzie się dookoła, w tym samym czasie dotykając go ręką i wypowiadając w myślach życzenie, to ono spełni się.
Marszruta powiodła zaciekawionych piechurów pierwszymi w Polsce schodami ruchomymi z 1949 roku, które na tamte czasy były cudem techniki i stanowiły jedną z największych atrakcji miasta, potem przed oczyma wyrosła strzeliście Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski wraz z dziedzińcem, skąd już o krok było do Rynku Starego Miasta, gdzie roztaczała się dźwięcznie piękna melodia i śpiew znanego w Warszawie kataryniarza Jana, a tuż obok dumnie prezentował się Pomnik Syrenki. Tam też był czas wolny na zakup pamiątek w pobliskim sklepie z upominkami. Ostatnim punktem szlaku zwiedzania był pomnik Małego Powstańca i mury Barbakanu.
Wycieczka była bardzo udana, panowała miła, życzliwa atmosfera, wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz ilości atrakcji, jakie można tu zwiedzić.
Nad bezpieczeństwem i organizacją wyjazdu czuwały panie: Barbara Jurkiewicz, Dorota Drzewiecka, Natalia Pietrzak, Edyta Czerwińska, Martyna Marciniak, Agnieszka Zarzeczna-Antosik, Agnieszka Waliszek.