• Fenomenalny sukces naszej uczennicy Malwinki Bryl

     • Zakwitały łanami słoneczniki, kiedy Malwinka Bryl rozpoczynała swoją edukację w Szkole Podstawowej w Sarbicach, która wówczas debiutowała także swoją działalnością pod egidą stowarzyszenia. A dziś słonecznikami rozkwita dyplom podsumowujący całokształt pracy uzdolnionej absolwentki naszej szkoły w pogodnym rozpromienieniu aż dwoma wynikami o notach 100% z j. polskiego oraz 100% z j. angielskiego, symbolicznie przypieczętowując siedmioletni staż nowej Szkoły Podstawowej w Sarbicach. Zarówno Tobie, Malwinko, jak i wszystkim absolwentom życzymy wszelkich osiągnięć wielkich sercem we współtworzeniu nobliwej przyszłości.

     • Jednym głosem

     • Już po raz czwarty przedszkolaki dokładnie o 11:11 dumnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” z okazji Narodowego Święta Niepodległości w intencji włączenia społeczności przedszkolnej we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Materiał filmowy z występu obejrzysz tutaj: https://www.facebook.com/przedszkolewsarbicach

     • Wycieczka przedszkolaków do Zagrody Edukacyjnej Olszówka

     • W idei krzewienia postaw proekologicznych przedszkolaki wybrały się do Zagrody Edukacyjnej Olszówka, aby poznać życie zwierząt i wziąć udział w zajęciach, stymulujących umiejętność pracy zarówno samodzielnej, jak i grupowej, przy roślinności, rosnącej na terenie gospodarstwa, nabywając przy tym wiedzę z zakresu znajomości roślin, cykliczności pór roku, tradycyjnych obrzędów i zwyczajów oraz rozwijając nawyki żywieniowe, sprzyjające zdrowiu.

     • Leśną ścieżką dydaktyczną "Zieleń"

     • W dniu 13.06.2022 roku uczniowie klasy 6, 7 i 8 wzięli udział w wycieczce do Uniejowa. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z formami ochrony przyrody w naszym regionie: Uniejowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu NATURA 2000 – Dolina Środkowej Warty. Na miejscu spotkaliśmy się z panią leśnik Beatą Kątną. Wycieczkę rozpoczęliśmy ogniskiem. Później wraz z panią leśnik zwiedziliśmy ścieżkę dydaktyczną „Zieleń”. Pani leśnik uczyła uczniów rozpoznawać gatunki drzew, opowiadała o chronionych roślinach i zwierzętach zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją ścieżki dydaktycznej „Zieleń” jest starorzecze zwane Niwką. Dzieci wędrowały do niego drogą leśną i drewnianymi kładkami. Po drodze uczniowie mijali różne typy drzew m.in. dęby, klony i jesiony oraz tak rzadki w Polsce las łęgowy. W trakcie spaceru zatrzymywaliśmy się w wyznaczonych punktach dydaktycznych. 

     • Muzycznie usportowieni

     • Z okazji corocznych obchodów szkolnego Dnia Sportu uczniowie klasy 8 wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego, przedszkolnego i muzyki przygotowali atrakcje sportowe dla najstarszej grupy przedszkolnej (6-latków), które wszystkim uczestnikom dostarczyły mnóstwo emocji, wrażeń i radości. Akompaniament muzyczny synchronicznie stymulował dziarską aktywność zawodników.

      Filmy z wydarzenia znajdziesz na kontach facebook'a szkoły i przedszkola.

     • Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

     • Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły mogą poszczycić się II miejscem w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii Igrzyska Dzieci, które zdobyli dzięki własnym umiejętnościom, popartym zaprawą sportową i talentem. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielowi wychowania fizycznego.

     • Mistrzostwa Polski w Badmintonie

     • Antonina Zych i Julia Łukaszewska, uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie. Jako najmłodsze zawodniczki znalazły się w pierwszej ósemce w Polsce. Jest to zaszczyt i wyróżnienie dla naszej szkoły. Mecz kwalifikacyjny naszych deblistek: https://youtu.be/9LxFq423IWY?t=33137.

     • Jak jeden dzień

     • W ciągu roku przedszkolnego 2021/2022 dzieci rozwijały się aktywnie poprzez praktyczne działania i doświadczanie świata w trakcie pieszych i autokarowych wycieczek, zabaw na boisku szkolnym, na placach, w sali zabaw oraz w sali gimnastycznej, gdzie odbywały się przeróżne uroczystości przedszkolne, obchody Dnia Mamy i Taty, Dnia Chłopca, Dnia Kobiet, Dnia Dziecka, baliki, interaktywne audycje muzyczne, a przed nami dużo więcej.

     • Kangur w naszej szkole

     • W dniu 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, którego głównym celem jest szeroka popularyzacja matematyki. W konkursie wzięło udział 17. uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy KANGURA przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Po ukończeniu konkursu każdy uczestnik otrzymał w prezencie zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek. W maju do szkoły dotarły wyniki konkursu i okazało się, że 2. uczniów uzyskało wyróżnienie. Są to: Anna Pietrzak z kl. III oraz Adam Łukaszewski z klasy II. Wszystkim uczestnikom konkursu i uczniom wyróżnionym gratulujemy!!! 

     • Wyróżnienie dla Pauliny Wejman

     • Uczennica klasy piątej Paulina Wejman otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: "Bezpiecznie na wsi mamy, ryzyko upadków znamy". Paulince wręczono pamiątkowy dyplom, plecak i inne gadżety. Gratulujemy Paulince, rodzicom i nauczycielowi plastyki!

     • Już za parę dni, za dni parę weźmiesz plecak swój i gitarę

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach wakacje rozpoczęli ośmiodniowym pobytem nad Morzem Bałtyckim. Pobytowi dopisała słoneczna pogoda, która niezakłócenie zapewniła codzienne plażowanie i kąpiele morskie pod nadzorem ratownika wodnego. Bezpośredni dostęp do boisk sportowych sprzyjał grom i zabawom na świeżym powietrzu z posmakiem morskiego klimatu. Wakacyjna wyprawa nie mogłaby udać się tak wyśmienicie, gdyby nie troskliwa opieka wychowawców w wolontariacie.

     • Krajowy Turniej Badmintona Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych i Żaków

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach wzięli udział w Krajowym Turnieju Badmintona Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych i Żaków w Hali Rondo w Koninie, zorganizowanym przez UKS MTB Konin i UKS "Iskra" w Sarbicach przy dużym zaangażowaniu rodziców uczniów szkoły w Sarbicach.

      Na boiskach mecze prowadzili sędzia międzynarodowy i sędziowie krajowi, natomiast sędzią głównym był Leszek Rorat.

      Turniej został bardzo pozytywnie odebrany przez zawodników i opiekunów, ponieważ miał pełną obsadę sędziowską, towarzyszył mu dobry humor i zadowolenie, halę zgodnie z wymogami idealnie zaciemniała kotara bez prześwitu, a w kuluarach w sympatycznym towarzystwie rodziców dostępna była kawa z ekspresu i ciasteczka.

      Zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem, wkładając w grę dużo serca, aby jak najlepiej zaprezentować się na turnieju i przed rodzicami, bowiem był to pierwszy turniej krajowy, kiedy tak licznie uczestniczyli rodzice.

      Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowanie za wkład osobowy, inicjatywność, dzięki czemu wydarzenie zaistniało w tak ujmującym wymiarze.

     • Gminny Konkurs Recytatorski „WIERSZYKOLANDIA"

     • Nowa galeria Gminny Konkurs Recytatorski „WIERSZYKOLANDIA" została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 10 maja 2022 roku 6 uczniów z klas I – III naszej szkoły brało udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „WIERSZYKOLANDIA”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona. Wszyscy uczniowie bardzo ładnie się zaprezentowali recytując wiersze Marii Konopnickiej. Nagrody w swojej kategorii otrzymali uczniowie z klasy I: Jakub Pietrzak, który recytował wiersz „Zajączek” i Wiktor Pajor – za recytację wiersza „Bocian”. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy III: Anna Pietrzak – za recytację wiersza „Żabka Helusi” i Jan Rajczyk, który recytował wiersz „Przy mrowisku”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki. Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich uczestników konkursu słodki poczęstunek.

     • Spotkanie z profesjonalnymi animatorami

     • Z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zostali radośnie zaproszeni do zabawy przez profesjonalnych animatorów, aby wspólnie hasać przy tańcach-wigibańcach i dziecięcej zumbie, uczestniczyć w pokazach ogromnych baniek mydlanych i tuneli bańkowych, cieszyć się malowaniem buziek, zabawą chustą Klanza z użyciem balonów, przeciąganiem liny czy rysowaniem zaczarowanym piaskiem, nie obchodząc się przy tym smakiem waty cukrowej na bazie naturalnych owoców.

   • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
   • sekretariat@spsarbice.pl
   • +48 63 279 11 78
   • 62-731 Sarbice 4 Poland