• Sentymentalna podróż do Kazimierza Dolnego i Oświęcimia

• W dniach 19-20 września 2024 roku uczniowie klasy 8 naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego i Oświęcimia. Pierwszego dnia zwiedzili muzeum Auschwitz Birkenau, oprowadzeni przez przewodnika, który dokładnie opowiedział historię tego miejsca. Obozy koncentracyjne naznaczone boleścią ukazały bloki, oznaczone numerami i pełniące role eksterminacyjne.

Pod Ścianą Śmierci z powagą i smutkiem wszyscy oddali cześć wymordowanym. Po zwiedzeniu dawnych komór gazowych i krematorium wyświetlono film, przestawiający ludzi, których spotkała ta tragedia, napełniając wszystkich przejęciem z powodu obrazu bólu, cierpienia i rozpaczy. Po zwiedzeniu Oświęcimia wycieczkowicze udali się do Brzezinki - oddalonego o kilka kilometrów kolejnego obozu zagłady. Tam znajdowało się około 300 baraków i tory, po których przewożono więźniów pociągami. W tym miejscu została przedstawiona historia, jak wyglądało codzienne życie ofiar, gdzie spali, pracowali, co jedli. Wzruszeni i świadomi tragicznych zdarzeń, obecni pożegnali smutne miejsce.

Drugiego dnia również z przewodnikiem zwiedzono Kazimierz Dolny, wchodząc na  Górę Trzech Krzyży, by podziwiać panoramę tego cudownego miejsca, odwiedzono Klasztor Franciszkanów oraz Wąwóz Korzeniowy, a także rynek, a przy zabytkowej  studni zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Na trasie były też spichlerze oraz cmentarz żydowski. By podziwiać piękny krajobraz Kazimierza Dolnego wycieczkowicze odbyli godzinną przejażdżkę Eko Busikiem.

Wyprawa okazała się dla wszystkich niezwykle mile spędzonym czasem edukacji i zabawy.

Uczestnicy wycieczki i opiekunowie serdecznie dziękują Pani Dyrektor za  "ekologiczną nagrodę".

Wdzięczni uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami.

• Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• W dniu 11 października 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas występu uczniowie z klas 6 i 7 zaprezentowali swoje talenty aktorskie, muzyczne i recytatorskie, dzięki którym wyrazili swoje podziękowanie za trud pracy wszystkich pracowników oświaty.

• Na dywanie siedzi jeż

• Przedszkolaczki "Rybki" świętowały Dzień Jeża. Od rana bawiły się w zabawę "Na dywanie siedzi jeż", następnie wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu jeża i zbierały jesienne liście. Po powrocie do przedszkola sprawdzały, ile jeże potrafią zjeść dżdżownic oraz uczyły się liczebników porządkowych. Z zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny o życiu naszego bohatera. Wykonały również pracę plastyczną z użyciem nazbieranych wcześniej jesiennych liści. Na zakończenie zajęć zaprojektowały sweterki do zimowego snu pana jeża.

• Alles Gute Jungs

• Uczniowie klasy 8 uroczyście świętowali Dzień Chłopca, który po raz pierwszy obchodzony był 19 listopada 1999 roku w Trynidad i Tobago.

• Owoce naszych sadów

• Jesień to piękna pora roku. W piątek 4 października maluszki z Badmintonowego przedszkola zaprosiły starszaki z grupy Tygryski na poczęstunek smacznych darów jesieni z naszych sadów. Dzieci ochoczo smakowały jabłuszka, gruszki oraz słodziutkie śliwki. Nie zabrakło wspólnych zgadywanek oraz wesołej zabawy.

• Wegańska jesień

• Jesień to tematyka związana z poznawaniem owoców i warzyw. Przedszkolaki doskonaliły swoją wiedzę na temat warzyw i owoców za pomocą wzroku ale również innych zmysłów: węchu, dotyku i smaku. Z myślą o witaminkach grupa "Tygryski" zrobiła przepyszne sałatki warzywne i szaszłyki owocowe.

Każdy przedszkolak dostał fartuszek, deseczkę, nożyk i tak przystąpiliśmy do pracy. Przyrządzanie sałatek i szaszłyków owocowych dało "Tygryskom" wiele satysfakcji. Samodzielnie wykonane potrawy wyglądały pięknie i smakowały wyśmienicie.

• Kolorowy Dzień Chłopca

• Biedroneczki artystycznie świętowały Dzień Chłopca pośród malowanek i kolorowanek, które zostały wręczone chłopcom przez ich koleżanki.

• Dzień kasztana

• Sezon na kasztany w pełni. Kasztany wykorzystaliśmy oczywiście nie tylko do zabawy, ale i do nauki przez zabawę. Najpierw była kasztanowa matematyka, a wraz z nią rozkładanie kasztanów na planszach z liczbami. Wspólnie z Malwinką i Heniem udowodniliśmy, że to nie tylko dary jesieni, ale mnóstwo wspaniałych możliwości. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię, a pomysły posypią się same. Tak też powstały jesienne ludziki.

• Dzień Chłopca

• W dniu 30 września 2024 roku wypada bardzo ważny dzień dla wszystkich chłopców. Święto obchodzone w naszym Badmintonowym Przedszkolu ma na celu wdrażanie dzieci do nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu z rówieśnikami, wytworzenie radosnej atmosfery w grupie, okazywanie życzliwości i koleżeństwa. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia. Nie zabrakło wesołej zabawy.

• Sowa w Uniejowie

• W dniu 30 września 2024 roku przedszkolaki z grupy Rybki i Tygryski udali się do Uniejowa. W strefie odkrywania wyobraźni i aktywności "Sowa" dzieci przy okazji świetnej zabawy oraz śmiechu pobudzały swoją wyobraźnię oraz samodzielnie eksperymentowały i odkrywały własne talenty. Strefa Sowa w Uniejowie jest 33-cią w Polsce pilotażową wystawą, będącą częścią wspólnego przedsięwzięcia finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz wspieranego przez Centrum Nauki i Kultury w Warszawie. Wycieczka ta przyniosła dzieciom wiele satysfakcji i radości w tym wyjątkowym dla chłopców dniu "Dniu Chłopaka". Przedszkolaczki oraz wychowawcy i opiekunowie polecają wycieczkę do Sowy w Uniejowie.