• 私たちの学校で日本語を勉強しています。

• W bujnym rozkwicie wiśni japońskich w dniu 17 maja 2024 roku w naszej szkole dla jej uczniów nietuzinkowo debiutują zajęcia z nauki języka japońskiego w wykonaniu absolwenta Szkoły Podstawowej w Sarbicach oraz Gimnazjum w Sarbicach, Kacpra Oblizajka. 私たちの学校で日本語を勉強しています。

• 30 lat z nami

• Uczennice klas 5 i 8 naszej szkoły, Antonina Zych, Julia Łukaszewska, Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak, regularnie reprezuntujące gminę na forum międzynarodowym w najwyższej klasie sportowej, jako przedstawicielki Szkoły Podstawowej w Sarbicach uczestniczyły w kończącej 8 kadencję 58 sesji Rady Gminy Przykona, podsumowującej wieloletnią działalność pana Mirosława Broniszewskiego, Wójta Gminy Przykona. Wdzięcznie dziękujemy za 30 lat z nami.

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej - XXV Igrzyska Dzieci

• W dniu 25 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Piłce Nożnej w ramach XXV Igrzysk Dzieci, które odbywały się na boisku przy Zespole Szkół w Przykonie.

W turnieju brało udział 11 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV, V i VI: Zofia Kołodziejek, Filip Andrzejewski, Marcel Dudek, Mikołaj Idziak, Kacper Jurkiewicz, Karol Kołodziejek, Gabriel Łajdecki, Wiktor Michalak, Jakub Pietrzak, Kacper Śmigiel.

• Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym - XXV Igrzyska Dzieci

• W dniu 30 kwietnia 2024 roku reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas III, IV, V i VI  brała udział w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Czwórboju Lekkoatletycznym w ramach XXV Igrzysk Dzieci, które odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ZSP w Słodkowie.

Każdy z zawodników brał udział w biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600 m (dziewczynki) i 1000 m (chłopcy).

Chłopcy uplasowali się na V miejscu, a dziewczynkom udało się zdobyć III miejsce, za które otrzymały brązowe medale.

Dziękujemy za bohaterskie podjęcie wyzwań sportowych, które gruntownie kształtują charakter, siłę woli i konsekwencję.

• Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym - XXV Igrzyska Dzieci

• W dniu 29 kwietnia 2024 roku reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas III i IV brała udział w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Trójboju Lekkoatletycznym w ramach XXV Igrzysk Dzieci, które odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ZSP w Słodkowie.

W zawodach startowali uczniowie z rocznika 2013 i młodsi, każdy z nich brał udział w biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal.

Obie drużyny uplasowały się na miejscu 4. Serdecznie gratulujemy walecznych postaw zgodnie z zasadą fair play uczciwej i czystej rywalizacji z szacunkiem dla przeciwnika.

• Dyrygowanie to bardzo ważne zadanie

• W dniu 26 kwietnia 2024 roku odbyła się kolejna prezentacja muzyczna dla uczniów  i przedszkolaków w ramach spotkań z muzyką. Uczestnicy mieli okazję poznać skrzypce - strunowy instrument smyczkowy, jego budowę, barwę, sposób grania, dowiedzieli się, że jest wiele rodzajów gry smyczkiem (rodzaje artykulacji) – legato (gra ciągła), détaché, portato (smyczki oddzielane) oraz można także szarpać struny palcami – ten sposób to pizzicato. Ponadto omówiona została rola dyrygenta w orkiestrze, który za pomocą batuty pokazuje muzykom, kiedy mają zacząć grać, kiedy skończyć, czy grać cicho, czy głośno i w jakim tempie wykonać utwór muzyczny. Chętni uczestnicy audycji odgrywali rolę dyrygenta w ćwiczeniach praktycznych oraz wspólnie z artystami zaśpiewali utwór Sanah „Ostatnia nadzieja”. Dziękujemy artystom bardzo serdecznie za ciekawą, żywą lekcję dyrygowania!