• Wręczanie dyplomów i nagród konkursowych

     • W grudniu 2023 roku uczniom klas 1-8 naszej szkoły wręczono podsumowująco dyplomy i nagrody w szkolnych, świąteczno-szkolnych konkursach matematycznym i językowym na najładniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8, a także na najładniejszą choinkę matematyczną w klasach 4-8.

      Zadaniem uczniów klas 1-3 było wykonanie najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku angielskim. Spośród wszystkich uczestników wytypowano trzy główne miejsca i aż cztery wyróżnienia:

      I miejsce - Jakub Pietrzak

      II miejsce - Gabriela Synenko

      III miejsce - Filip Pietrzak

      Wyróżnienia zdobyli: Szymon Warach, Anastazja Tsiko, Wojciech Kuśmierek oraz Wojciech Warach.

      W konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wzięli udział również uczniowie klas 4-5:

      I miejsce - Jakub Pietrzak

      II miejsce - Anna Pietrzak

      III miejsce - Zuzanna Misiak

      Uczniowie klas 6-8 własnoręcznie stworzyli książki a w nich historyjki w języku angielskim o Świętym Mikołaju:

      I miejsce - Karol Kołodziejek „Clumsy Santa Claus”

      II miejsce - Wiktor Pietrzak „A very clumsy Santa”

      III miejsce - Zofia Kołodziejek „Oh no, Santa”

      Chętni uczniowie z klas 4-8 wykonali pomysłowe choinki matematyczne, które zawierały cyfry, liczby, działania i wzory. Komisja przyznała trzy główne miejsca oraz wyróżnienia:

      I miejsce - Mateusz Karniszewski

      II miejsce - Paulina Wejman

      III miejsce - Anna Pietrzak

      Wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Michalak, Wojciech Grubski oraz Ksawery Michalak.

      Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach zdobyli oceny celujące, dyplomy, nagrody oraz słodkości. 

      Pomysłodawczynie i organizatorki konkursów gratulują uczniom zapału, pomysłowości, zaangażowania i sukcesów, dziękując wszystkim za czynny udział we współzawodnictwach, pobudzających intelektualnie i artystycznie.

     • Opowieść o baśniowej postaci Czerwongo Kapturka

     • W dniu 18 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Rybki wyruszyły w niezapomniany świat bajki. W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie dzieci z zainteresowaniem wsłuchały się w opowieść o baśniowej postaci Czerwonym Kapturku, małej dziewczynce noszącej czerwone nakrycie głowy, wywodzącej się z baśni ludowych, a opisanej po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce Bajki Babci Gąski.

     • Sierżanci w dorocznej akcji

     • W dniu 16 stycznia 2024 roku ze specjalną wizytą do naszego przedszkola przybyli starszy sierżant Damian Gozdalik (dzielnicowy gminy Przykona) oraz uwielbiany przez dzieci "Sierzant Pyrek" (maskotka wielkopolskiej policji).

      Przedszkolaczki Biedroneczki, Rybki i Tygryski zafascynowane wyjątkowymi gośćmi z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w jakże dla nich ważnym spotkaniu. Wspólnymi silami rozwiązały quiz "Bezpieczne ferie" i przy okazji z przyjemnością zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu.

      Pan dzielnicowy w przystępny dla maluchów sposób przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - przechodzenie przez przejście dla pieszych, działanie sygnalizacji świetlnej oraz konieczności noszenia odblasków podczas poruszania się po zmroku.

      Na koniec spotkania każde dziecko przybiło piątkę z panem policjantem oraz Pyrkiem. Wiadomości przekazane w tak przyjaznej atmosferze z pewnością zapiszą się trwale w dziecięcej pamięci mocą wyobraźni, by posiadłą wiedzą umocnić praktycznie swoje bezpieczeństwo, rozwinąć roztropność i sprawdzić refleksowość w wymagających sytuacjach życiowych.

     • Bezpiecznego napawania się wolnością 🐰🦉🦨🦡🐇🐿🦔🐗

     • W dniu 15 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Rybki wybrały się do lasu, w celu dokarmiania zwierząt zimą, rozpoznawania gatunków leśnych i polnych, poznania zasad wskazujących, jak, gdzie i czym można je karmić.

      W uprzejmości Koła Łowieckiego Venator w Smulsku łowczy poprowadzili dzieci do paśników i karmników, gdzie dzieci wysypały ziarna, ziemniaki i świeże sianko, po czym same zostały poczęstowane herbatką i ciasteczkami w siedzibie koła łowieckiego.

      Syci, dotlenieni i wzbogaceni w nowe doświadczenia życiowe, uczestnicy wyprawy serdecznie dziękują za sympatyczną i ciekawą - za sprawą Koła Łowieckiego Venator w Smulsku - wycieczkę do lasu, życząc wszystkim zwierzętom bezpiecznego napawania się wolnością 🐰🦉🦨🦡🐇🦔🐗

     • Finał akcji Talenciaki

     • Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji Talenciaki. W tym roku udało nam się wspólnie zebrać 450 talenciaków. Zebrana ilość kuponów została wykorzystana na zakup zestawu gier planszowych.  

     • Powrót do przeszłości

     • W grudniu 2023 roku uczniowie klas 6 i 7 z ogromnym zaangażowaniem pracowali na zajęciach katechezy, aby przygotować inscenizację o tym, jak w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Odgrywając wybrane przez siebie role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli i inne przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które uczeń klasy szóstej Karol zagrał na syntezatorze, tworząc oprawę muzyczną przedstawienia i wprowadzając nastrajając wszystkich świątecznie.

      Gra aktorska i praca całego zespołu została utrwalona na fotografiach oraz nagrana sprzętem szkolnym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości i umieszczona na stronie szkoły. Uczestnicy wydarzenia dziękują pani Paulinie Bober za montaż filmowy jasełek i życzeń bożonarodzeniowych.

     • Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

     • W grudniu 2023 roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla klas 4-8 na własnoręcznie wykonaną z naturalnych materiałów Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

      Do konkursu przystąpiło czworo chętnych uczniów:

      z klasy 5 - Zuzanna Misiak, Anna Pietrzak,

      z klasy 6 - Weronika Tokarska,

      z klasy 7 – Mateusz Karniszewski.

      Komisja w składzie pań Magdalena Górnik i Agnieszka Mysłowska oceniła prace i przyznała nagrody:

      1 miejsce – Anna Pietrzak,

      2 miejsce - Zuzanna Misiak,

      3 miejsce - Weronika Tokarska,

      Wyróżnienie - Mateusz Karniszewski.

      Podczas szkolnej wigilii dyrektor szkoły Dorota Granos wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

      Konkurs odbył się pod patronatem Parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Janiszewie.

      Sponsorem nagród był Ks. Paweł Szudzik – Proboszcz Janiszewa

      Szopki wykonane przez uczestników konkursu można obejrzeć w kaplicy w Posoce jako element dekoracji świątecznej kościoła.

      Organizatorzy dziękują za udział w konkursie.

     • Na maleńkiej planecie w wielkim wszechświecie

     • W barwnej sesji zdjęciowej w świątecznej scenerii szopki bożonarodzeniowej wzięli udział uczniowie naszej szkoły, wcielając się w jasełkowe postaci ucharakteryzowane garderobą szkolnego koła teatralnego. Nasza znakomita fotografka uwieczniła w kadrze wigilię szkolną, rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na najpiękniejszą szopkę, pokonkursową wystawę szopek w kościele w Posoce, uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami przy wspólnej biesiadzie wigilijnej i symbolicznym łamaniu się opłatkiem z życzeniami wszelkiej pomyślności ku dobru zacnej społeczności szkolnej i cennego środowiska naturalnego na naszej maleńkiej planecie w wielkim wszechświecie.

     • Przedświąteczna sesja zdjęciowa

     • Kolorowo przedświąteczna sesja zdjęciowa w strojnej garderobie jasełkowej szkolnego koła teatralnego dla przedszkolaczków Biedroneczek i Tygrysków odbyła się w świątecznej scenerii szopki bożonarodzeniowej na sali gimnastycznej naszej szkoły. Płyną najserdeczniejsze wyrazy uznania i podziękowania dla naszej wytrawnej fotografki szkolnej, ujmującej celnie obiektywem wszystkie istotne szczegóły warte zapamiętania.

     • A czemu Czerwony Kapturek w Teatrze Aczemu?

     • Teatr to miejsce spotkań literatury, muzyki i sztuki, a przede wszystkim ich koneserów dużych i małych. I tak, przedszkolaki Tygryski oraz Rybki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pod tytułem "Czerwony Kapturek", wystawionym przez pracujący od wielu lat w różnych teatrach dla dzieci i młodzieży zespół aktorski teatru Aczemu w Kłodawie, będącego teatrem dla ciekawskich (jakimi niewątpliwie są nasze dociekliwe maluchy), stworzonego przez Małgorzatę Pilczuk, aktorkę kilku teatrów dla najmłodszych, a także założycielkę prowadzonego przez siebie Teatru Sztampa, który od 2009 roku popularyzuje we Wrocławiu klasykę literatury.

     • Najładniejsza choinka matematyczna

     • W grudniu został ogłoszony konkurs na "Najładniejszą choinkę matematyczną". Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów. Zadaniem chętnych uczniów, którzy zgłosili się do udziału w konkursie, było wykonanie choinki, która zawierała elementy matematyczne tj. cyfry, liczby, działania i wzory. Prace oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, pomysłowość oraz dobór materiałów, estetyka wykonania, stopień trudności i pracochłonność przy wykonaniu pracy.

      Komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia i trzy główne miejsca. 

      I miejsce - Mateusz Karniszewski

      II miejsce - Paulina Wejman

      III miejsce - Anna Pietrzak

      Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Michalak, Wojciech Grubski oraz Ksawery Michalak.

      Serdecznie gratulujemy weny twórczej i zaangażowania.

     • Spotkanie z zasłużonymi sierżantami

     • W dniu 16 stycznia 2024 roku uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej odwiedził nasz dzielnicowy starszy sierżant Damian Gozdalik. Policjant zabrał ze sobą radosnego towarzysza, zasłużonego sierżanta Pyrka.

      Dzieci utrwaliły poznane już zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz właściwego zachowania podczas zajęć lekcyjnych i przerw. Z zaangażowaniem odpowiadały na pytania oraz perfekcyjnie rozwiązały quizy na temat bezpieczeństwa.