• Dziękujemy za okazaną pomoc!

• Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły!

Dziękujemy za okazaną pomoc!

Dary zebrane w naszej placówce Szkolne Koło Wolontariatu przekazało na ręce Pana Przewodniczącego Rady Gminy Przykona.

Konwój z darami z całej Gminy Przykona wyjechał do GOSiR w Głuchołazach, gdzie znajduje się centrum zarządzania kryzysowego i dystrybucji.

• Akcja pomocy dla powodzian

• „Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Przykona oraz Firma Transportowa Ambro Express ogłaszają ZBIÓRKĘ DARÓW DLA OSÓB, KTÓRE NA POŁUDNIU POLSKI UCIERPIAŁY W POWODZI.

Powodzianom potrzebne są m.in. deszczówki, środki czystości, artykuły higieniczne, koce, śpiwory, żywność o przedłużonej trwałości, karma dla zwierząt, woda w butelkach, apteczki.

Dary zbierane będą od 16 do 17 września w godzinach 16:00-18:00 we WSZYSTKICH jednostkach OSP z terenu Gminy Przykona (Gąsin, Boleszczyn, Smulsko, Radyczyny, Przykona, Ewinów). Transport z zebranymi darami wyruszy do potrzebujących z Kotliny Kłodzkiej we wtorek wieczorem.”

Nasza szkoła dołącza do akcji pomocy dla poszkodowanych przez powódź.

Dary można przynosić do szkoły w dniu jutrzejszym (wtorek - 17.09.) do Pani Pauliny Bober.

Zebrane artykuły zostaną przekazane Przewodniczącemu Rady Gminy Przykona - Panu Markowi Bober.

• Co my wiemy, to tylko kropelka

"Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean" - Isaac Newton

• A za 10 miesięcy znów wakacje!

• W dniu 2 września 2024 roku o godzinie 8:30 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2024/25. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły, przedszkolaki, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Łukasz Sadłowski Wójt Gminy Przykona, Marek Bober Przewodniczący Rady Gminy Przykona, Ewa Zych, Przewodnicząca Rady Rodziców wraz z Zarządem. Uczniom i pracownikom życzono sukcesów, satysfakcji, inspiracji w nowym roku szkolnym.

• Wizyta w Nadleśnictwie Turek

• Klasa 2 wybrała się do Nadleśnictwa Turek, aby dowiedzieć się wiele ciekawych i cennych informacji na temat zwierząt, lasu i pracy leśnika. Po zajęciach w sali przyrodniczej dzieci wybrały się na spacer do lasu, aby zaczerpnąć świeżego powietrza przed ogniskiem i dowiedzieć się o wielu rodzajach drzew i roślin. Podczas wycieczki uczniowie zdecydowanie dostrzegli piękno otaczającej przyrody.

• Pyszne lody dla ochłody

• W gorące dni wrześniowe uczniowie Malwinka, Kacperek i Heniu wykonali prace plastyczne w tematyce "Pyszne lody dla ochłody". Po swojej twórczej pracy dzieci delektowały się smakami zimnych lodów.

Kiedy upał jest na dworze,

co ochłodzić Ciebie może?

Lemoniada, soki, woda,

krótko trwa taka ochłoda.

Lody zimne, lody pyszne,

dla ochłody fantastyczne!

Różne kształty lody mają,

wszystkim nam się podobają.

Ten okrągły, ten podłużny,

wygląd ich naprawdę różny.

W kubku, w rożku, na patyku,

lody form mają bez liku!

A i smaki wyjątkowe:

śmietankowe, owocowe.

Każdy znajdzie to, co chce,

nawet dziecko o tym wie!

Jest wanilia, czekolada.

Wszyscy jedzą, nikt nie gada!

Smerfne lody i miętowe,

bakaliowe, truskawkowe

W kubku, rożku, na patyku.

Lodożerco! Ale wybór!

Weź na lody mamę, tatę,

możesz iść też z młodszym bratem.

Zjadaj lody kolorowe,

sorbetowe i kremowe.

W dni słoneczne, w dni pogody,

zjadaj lody dla ochłody!

"Lody ” – autor P. Wyrębkiewicz – Łuba

• Zbierajcie razem z nami Talenciaki na wyposażenie naszej szkoły!

Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej akcji "Szkoły Pełne Talentów 3".

Wystarczy zbierać "Talenciaki".

Talenciaki będą przekazywane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach Lidl od 2 września 2024 r. do 31 października, lub do wyczerpania zapasów (za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo).

Talenciaki będzie można aktywować, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR poprzez platformę dostępną dla Szkoły Podstawowej w Sarbicach:

Jeśli jednak ktoś będzie chciał przekazać Talenciki w tradycyjnej formie, to w naszej szkole będą wystawione specjalne pudełka do których będzie można wrzucać kupony.

Talenciki zgromadzone przez Szkołę, będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody. Zachęcamy więc uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły do zbierania Talenciaków.