• Dobroczynna akcja uczniów naszej szkoły

• Uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej naszej szkoły w artystycznej pieczy nauczyciela techniki przygotowali ozdoby świąteczne, które zostały przeznaczone na cele dobroczynne podczas Charytatywnego Jarmarku Mikołajkowego w Przykonie w dniu 5 grudnia 2021 roku.

• Światowy Dzień Rzucania Palenia

• W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia klasa pierwsza wykonała prace plastyczne, obejrzała film zatytułowany "Profilaktyka uzależnień". Zostały także omówione destrukcyjne dla organizmu i otoczenia skutki palenia.

• Dzień Myszki Miki

• Przedszkolaki 18 listopada odchodziły Dzień Myszki Miki. Z tej okazji przyniosły do przedszkola maskotki oraz elementy stroju z Myszką Miki. Dzieci wykonały opaski z uszami Myszki Miki, bawiły się w zabawy muzyczno-ruchowe, układały puzzle, kolorowały obrazki Myszki oraz oglądały bajki z Myszką Miki w roli głównej.

• Tańce nowoczesne w Sarbicach

• W dniu 4 listopada odbyło się spotkanie muzyczne dla całej społeczności szkolnej. Artyści zaprezentowali różne figury tańców nowoczesnych oraz utwory muzyczne. Uczniowie oraz przedszkolaki uczyli się wybranych figur tanecznych, poznały i utrwaliły wiadomości, dotyczące baletu, kompozytorów, jazzu i funky.

• Wizyta policjanta

• W dniu 29 października 2021 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Sarbicach wzięły udział w spotkaniu z Policjantami Komisariatu w Dobrej, starszą sierżant Marleną Łukasik oraz starszym sierżantem Damianem Gozdalik, w towarzystwie Pyrka, reprezentacyjnej maskotki Wielkopolskiej Policji. Sierżanci przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Funkcjonariusze przypomnieli także numer alarmowy i sytuacje, w których należy z niego korzystać. Duże zainteresowanie z pewną dozą trwożliwości wywołało pojawienie się maskotki policyjnej. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i z ochotą odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Na zakończenie zostały wykonane zdjęcia pamiątkowe.