• Globalna godzina kodowania w szkole w Sarbicach

• Uczniowie szkoły przyłączyli się globalnie do niezwykłej inicjatywy "Godzina kodowania" o światowym zasięgu międzynarodowym. To godzinne wprowadzenie do informatyki, wykorzystujące zabawne samouczki, udowadnia, że każdy może efektywnie programować z pasją i zadowoleniem.

• Dzieci listy piszą nawet w małej wiosce

Listy wyobraźnią kolorowe
            Kapelusz przed pocztą zdejm

Rybki oraz Tygryski odbyły edukacyjną wycieczkę do placówki pocztowej, aby zapoznać się ze specyfiką jej działalności, nim zgłębią mistrzowską pełnią sztukę epistolografii 🐟 🐯

• Mała Biedroneczka w promieniach słoneczka

• Każda mała Biedroneczka nurza się z lubością w promieniach jesiennego słoneczka, napawając się przy tym z zachwytem pogodną aurą oraz radując dziarsko na wspólnych uciechach w plenerach szkolnego boiska, mając tudzież przedni ubaw na bogatym placu zabaw 🐞

• Fantazje kanapkowe

• Wprost z talerza łypią oczkiem kanapkowe arcydzieła, które zwinnych Rybek smacznie cieszą łase podniebienia 🐟

• Międzynarodowy Turniej Badmintona "Mazovia" w Zielonce koło Warszawy

• Cztery utalentowane uczennice naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Turnieju Badmintona "Mazovia" w Zielonce koło Warszawy. Dwie najmłodsze zawodniczki podejmują próbę gry w kategorii wyższej, czyli w Młodziku Młodszym, starając się sprostać wymaganiom starszych badmintonistek. Trzymamy kciuki za Aleksandrę Karbowską, Zuzannę Misiak, Julię Łukaszewską i Antoninę Zych, życząc powodzenia dziewczynkom oraz ich trenerom 🏸

• Szkolna uroczystość na okoliczność Dnia Edukacji Narodowej

• Na okoliczność Dnia Edukacji Narodowej uczniowie szkoły zorganizowali uroczystą akademię, na którą zaprosili pracowników oświaty szkoły w Sarbicach. W spotkaniu uczestniczyły także Panie Przewodniczące Rady Rodziców. Można było podziwiać mile atrakcyjny występ artystyczny w wykonaniu uczniów starszych klas. Sympatyczne życzenia od uczniów i rodziców spłynęły serdecznie w stronę wszystkich pracowników szkoły 💐 Dziękujemy pedagogom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

• Filmowe potyczki umysłowo-sportowe na lotki

• Czy napawa cię ciekawością, ilu zawodników wystąpiło podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Puszczykowie, który odbył się w dniach 8-9 października 2022 roku z medalowym udziałem uczennic naszej szkoły?

Czy wiesz, ile klubów sportowych wzięło w nim udział?

Co naprawdę zachęca badmintonistów z całej Polski do udziału w puszczykowskim turnieju?

A co takiego jest w tej dyscyplinie sportowej, że przyciąga ona do siebie tak wielu graczy?

Jak myślisz, czy w badmintona gra więcej dziewcząt, czy chłopców?

Czy badminton jest dyscypliną olimpijską?

Gdzie został rozegrany pierwszy w historii mecz badmintona?

Skąd pochodzi nazwa tej dyscypliny sportowej?

Gdzie najlepsi badmintoniści osiągają status tak wysoki, jak nasi pilkarze?

Jaki kraj obecnie szczyci się dwoma pierwszymi miejscami w badmintonie?

Co rozwija w zawodnikach gra w badmintona?

Jaką prędkość w fazie początkowej gry potrafi rozwinąć lotka?

Jakie cechy zawodnika sprzyjają w uprawianiu tej dyscypliny sportowej?

Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania odnajdziesz w materiale filmowym: https://filmy.telewizjastk.pl:8443/filmy/2022_10_12/2022_10_12_Badminton_Puszczykowo.mp4. Przyjemnego oglądania 🏸

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 7 października 2022 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie w formie zabawy przypominali i utrwalali sobie tabliczkę mnożenia, na bieżąco sprawdzając swoje umiejętności poprzez przystąpienie do testu jej znajomości w formie online, aby stać się jej prawdziwie światowym ekspertem. Ów test dostępny jest na stronie: https://www.wmtday.org.

• Widowiskowy triumf naszych badmintonistek

• W Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Młodzików Młodszych, Młodzików i Juniorów Młodszych, który odbył się w Puszczykowie w dniach 8-9 października 2022 roku, wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły. Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Aleksandra Karbowska, Zuzanna Misiak w grach podwójnych zajęły zaszczytne pierwsze i drugie miejsce. Antonina Zych w grze pojedynczej zajęła wysokie trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Gratulujemy zawodniczkom, rodzicom oraz trenerom naszych dziewcząt, dziękując za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej 🏸

• Krajowy Turniej Badmintona w Puszczykowie

• Trwa właśnie finał gry podwójnej dziewcząt podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Puszczykowie w kategorii Młodzik Młodszy pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasze najmłodsze zawodniczki grają mecz finałowy ze starszymi o dwa lata koleżankami. Jest to ogromny sukces naszych uczennic Zuzanny Misiak, Aleksandry Karbowskiej, Julii Łukaszewskiej i Antoniny Zych! 🏸

• O jak obiadek, a śniadanie jak malowane

• Przedszkolaczki w grupie Tygryski 🐅🐯 zaspokajały apetyciki przy wielobarwnym bukiecie smaków i zapachów zmyślnie zrównoważonego menu szkolnego, co wybornie spuentowała kształcąca wizyta pani dietetyk, wnosząc natchnienie do plastycznej ekspresji w temacie miłym podniebieniom i w takim pokrzepieniu z jakimże animuszem przyszło utrwalenie literki O bliskiej przeto pysznym obiadkom stołówkowym.

• Kasztanowe ludki

• Podczas lekcji wychowawczej uczniowie klasy czwartej nadali dostojne kształty kasztanowym ludkom, umiejętnie korzystając ze sprawności manualnej oraz żywej wyobraźni.

• Szczodre dary jesieni

• Przedszkolaczki w grupie "Rybki" 🐟 segregowały hojne dary natury do koszyczków tematycznych, przeliczając je zapamiętale w zakresie dziesięciu cyfr podczas ćwiczeń sekwencyjnych i bawiąc się wspaniale w trakcie tworzenia kasztanowych ludzików oraz zwierzątek z jesiennych plonów przyrody w zaiste mistrzowski porządek.