• Bezpieczne Walentynki 2024

          • Podczas zajęć z wychowawcą w klasach  siódmej  oraz ósmej odbyły się pogadanki z wykorzystaniem sanepidowskich materiałów informacyjno-edukacyjnych, pogłębiających wiedzę uczniów na temat zagadnień dotyczących HIV i AIDS, które stały się kanwą młodzieżowych prac plastycznych w postaci plakatów związanych z hasłem przewodnim „Bezpieczne Walentynki 2024".

          • Pokaz iluzji

          • Bogactwo energii, humoru oraz magii w elegancko zainscenizowanym pokazie iluzji z jowialnie uśmiechniętym magikiem Maccino dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1, 2, 3 i 4 naszej szkoły zapewniło maluchom i uczniom doświadczenia obfitujące w ekscytujące wrażenia podczas 40-minutowej podróży do krainy pełnej magii i śmiechu. Dziękujemy!

          • Uważna stymulacja zmysłów

          • W dniu 31 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Tygryski uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych w Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku, mając na uwadze jak ważnym źródłem rozwoju każdego dziecka jest stymulacja zmysłów, która:

            - poprawia aktywność i motywacje do poznawania świata;

            - wywołuje zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa;

            - zwiększa wrażliwość dziecka;

            - motywuje do podejmowania aktywności;

            - udoskonala prace poszczególnych analizatorów. 

          • Bezpieczne ferie zimowe

          • W okresie od 12 do 25 lutego 2024 roku na terenie województwa wielkopolskiego trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży, podczas których corocznie Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Bezpieczne Ferie”, skierowaną do dzieci i młodzieży, kadry pedagogicznej, opiekunów półkolonii, rodziców i opiekunów oraz ogółu społeczeństwa. Przedsięwzięcie służy zapewnieniu jej adresatom bezpiecznego i zdrowego wypoczynku w okresie zimowym.

          • Hola! El Mariachi!

          • W dniu 26 stycznia 2024 roku odbyło się karnawałowe spotkanie dzieci z muzyką. Podczas audycji uczniowie oraz przedszkolaczki poznali artystę z Peru, który zaprezentował muzykę z Ameryki Południowej, instrumenty peruwiańskie, różne melodie oraz zwroty w języku hiszpańskim. Gość śpiewał także w języku Quechua (keczua) oraz grał na takich instrumentach jak grzechotka zwana czak-czas, gitara – czarango, andyjski instrument strunowy, posiadający 10 strun, gitara ze skorupy pancernika, flet peruwiański. W wersji instrumentalnej rozbrzmiał utwór zatytułowany „El Condor Pasa”, grany na fletni pana. Uczestnicy mieli okazję zagrać na instrumentach peruwiańskich akompaniament perkusyjny do wesołej melodii. Ponadto odbyły się improwizacje taneczne do piosenki hiszpańskiej. Dziękujemy artystom za niezmiernie interesującą, żywą lekcję muzyki!

          • Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju

          • Przedszkolaczki w naszej szkole korzystają z zajęć terapii pedagogicznej i psychologicznej, integracji sensorycznej oraz zajęć z logopedą w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka o wymiarze wielospecjalistycznym i wielokierunkowym, mającym na celu poprawę funkcjonowania dziecka w wymagającym obszarze rozwojowym. Celem zajęć są oddziaływania stymulujące ogólny rozwoju dziecka, rozwijanie funkcji motorycznych, sprawności manualnej, koncentracji uwagi, spostrzegawczości, percepcji wzrokowej, funkcji słuchowo-językowych. Zajęcia są realizowane w sposób zindywidualizowany, z wykorzystaniem różnorodnych metod pracy.

            Podczas zajęć terapii pedagogicznej prowadzonej przez wykwalifikowaną specjalistkę panią Teresę Kolińską, przedszkolaczki bawią się wybornie, z uważnością, w skupieniu i zaangażowaniu rozwijając umiejetności, pozwalające percepcyjnie pogłębiać poznawczość otaczającego świata oraz siebie.

          • Wręczanie dyplomów i nagród konkursowych

          • W grudniu 2023 roku uczniom klas 1-8 naszej szkoły wręczono podsumowująco dyplomy i nagrody w szkolnych, świąteczno-szkolnych konkursach matematycznym i językowym na najładniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8, a także na najładniejszą choinkę matematyczną w klasach 4-8.

            Zadaniem uczniów klas 1-3 było wykonanie najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku angielskim. Spośród wszystkich uczestników wytypowano trzy główne miejsca i aż cztery wyróżnienia:

            I miejsce - Jakub Pietrzak

            II miejsce - Gabriela Synenko

            III miejsce - Filip Pietrzak

            Wyróżnienia zdobyli: Szymon Warach, Anastazja Tsiko, Wojciech Kuśmierek oraz Wojciech Warach.

            W konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wzięli udział również uczniowie klas 4-5:

            I miejsce - Jakub Pietrzak

            II miejsce - Anna Pietrzak

            III miejsce - Zuzanna Misiak

            Uczniowie klas 6-8 własnoręcznie stworzyli książki a w nich historyjki w języku angielskim o Świętym Mikołaju:

            I miejsce - Karol Kołodziejek „Clumsy Santa Claus”

            II miejsce - Wiktor Pietrzak „A very clumsy Santa”

            III miejsce - Zofia Kołodziejek „Oh no, Santa”

            Chętni uczniowie z klas 4-8 wykonali pomysłowe choinki matematyczne, które zawierały cyfry, liczby, działania i wzory. Komisja przyznała trzy główne miejsca oraz wyróżnienia:

            I miejsce - Mateusz Karniszewski

            II miejsce - Paulina Wejman

            III miejsce - Anna Pietrzak

            Wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Michalak, Wojciech Grubski oraz Ksawery Michalak.

            Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach zdobyli oceny celujące, dyplomy, nagrody oraz słodkości. 

            Pomysłodawczynie i organizatorki konkursów gratulują uczniom zapału, pomysłowości, zaangażowania i sukcesów, dziękując wszystkim za czynny udział we współzawodnictwach, pobudzających intelektualnie i artystycznie.

          • Opowieść o baśniowej postaci Czerwongo Kapturka

          • W dniu 18 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Rybki wyruszyły w niezapomniany świat bajki. W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie dzieci z zainteresowaniem wsłuchały się w opowieść o baśniowej postaci Czerwonym Kapturku, małej dziewczynce noszącej czerwone nakrycie głowy, wywodzącej się z baśni ludowych, a opisanej po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce Bajki Babci Gąski.

          • Sierżanci w dorocznej akcji

          • W dniu 16 stycznia 2024 roku ze specjalną wizytą do naszego przedszkola przybyli starszy sierżant Damian Gozdalik (dzielnicowy gminy Przykona) oraz uwielbiany przez dzieci "Sierzant Pyrek" (maskotka wielkopolskiej policji).

            Przedszkolaczki Biedroneczki, Rybki i Tygryski zafascynowane wyjątkowymi gośćmi z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w jakże dla nich ważnym spotkaniu. Wspólnymi silami rozwiązały quiz "Bezpieczne ferie" i przy okazji z przyjemnością zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu.

            Pan dzielnicowy w przystępny dla maluchów sposób przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - przechodzenie przez przejście dla pieszych, działanie sygnalizacji świetlnej oraz konieczności noszenia odblasków podczas poruszania się po zmroku.

            Na koniec spotkania każde dziecko przybiło piątkę z panem policjantem oraz Pyrkiem. Wiadomości przekazane w tak przyjaznej atmosferze z pewnością zapiszą się trwale w dziecięcej pamięci mocą wyobraźni, by posiadłą wiedzą umocnić praktycznie swoje bezpieczeństwo, rozwinąć roztropność i sprawdzić refleksowość w wymagających sytuacjach życiowych.

          • Bezpiecznego napawania się wolnością 🐰🦉🦨🦡🐇🐿🦔🐗

          • W dniu 15 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Rybki wybrały się do lasu, w celu dokarmiania zwierząt zimą, rozpoznawania gatunków leśnych i polnych, poznania zasad wskazujących, jak, gdzie i czym można je karmić.

            W uprzejmości Koła Łowieckiego Venator w Smulsku łowczy poprowadzili dzieci do paśników i karmników, gdzie dzieci wysypały ziarna, ziemniaki i świeże sianko, po czym same zostały poczęstowane herbatką i ciasteczkami w siedzibie koła łowieckiego.

            Syci, dotlenieni i wzbogaceni w nowe doświadczenia życiowe, uczestnicy wyprawy serdecznie dziękują za sympatyczną i ciekawą - za sprawą Koła Łowieckiego Venator w Smulsku - wycieczkę do lasu, życząc wszystkim zwierzętom bezpiecznego napawania się wolnością 🐰🦉🦨🦡🐇🦔🐗

          • Finał akcji Talenciaki

          • Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji Talenciaki. W tym roku udało nam się wspólnie zebrać 450 talenciaków. Zebrana ilość kuponów została wykorzystana na zakup zestawu gier planszowych.  

          • Powrót do przeszłości

          • W grudniu 2023 roku uczniowie klas 6 i 7 z ogromnym zaangażowaniem pracowali na zajęciach katechezy, aby przygotować inscenizację o tym, jak w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Odgrywając wybrane przez siebie role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli i inne przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które uczeń klasy szóstej Karol zagrał na syntezatorze, tworząc oprawę muzyczną przedstawienia i wprowadzając nastrajając wszystkich świątecznie.

            Gra aktorska i praca całego zespołu została utrwalona na fotografiach oraz nagrana sprzętem szkolnym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości i umieszczona na stronie szkoły. Uczestnicy wydarzenia dziękują pani Paulinie Bober za montaż filmowy jasełek i życzeń bożonarodzeniowych.

          • Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

          • W grudniu 2023 roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla klas 4-8 na własnoręcznie wykonaną z naturalnych materiałów Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

            Do konkursu przystąpiło czworo chętnych uczniów:

            z klasy 5 - Zuzanna Misiak, Anna Pietrzak,

            z klasy 6 - Weronika Tokarska,

            z klasy 7 – Mateusz Karniszewski.

            Komisja w składzie pań Magdalena Górnik i Agnieszka Mysłowska oceniła prace i przyznała nagrody:

            1 miejsce – Anna Pietrzak,

            2 miejsce - Zuzanna Misiak,

            3 miejsce - Weronika Tokarska,

            Wyróżnienie - Mateusz Karniszewski.

            Podczas szkolnej wigilii dyrektor szkoły Dorota Granos wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

            Konkurs odbył się pod patronatem Parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Janiszewie.

            Sponsorem nagród był Ks. Paweł Szudzik – Proboszcz Janiszewa

            Szopki wykonane przez uczestników konkursu można obejrzeć w kaplicy w Posoce jako element dekoracji świątecznej kościoła.

            Organizatorzy dziękują za udział w konkursie.

          • Na maleńkiej planecie w wielkim wszechświecie

          • W barwnej sesji zdjęciowej w świątecznej scenerii szopki bożonarodzeniowej wzięli udział uczniowie naszej szkoły, wcielając się w jasełkowe postaci ucharakteryzowane garderobą szkolnego koła teatralnego. Nasza znakomita fotografka uwieczniła w kadrze wigilię szkolną, rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na najpiękniejszą szopkę, pokonkursową wystawę szopek w kościele w Posoce, uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami przy wspólnej biesiadzie wigilijnej i symbolicznym łamaniu się opłatkiem z życzeniami wszelkiej pomyślności ku dobru zacnej społeczności szkolnej i cennego środowiska naturalnego na naszej maleńkiej planecie w wielkim wszechświecie.

          • Przedświąteczna sesja zdjęciowa

          • Kolorowo przedświąteczna sesja zdjęciowa w strojnej garderobie jasełkowej szkolnego koła teatralnego dla przedszkolaczków Biedroneczek i Tygrysków odbyła się w świątecznej scenerii szopki bożonarodzeniowej na sali gimnastycznej naszej szkoły. Płyną najserdeczniejsze wyrazy uznania i podziękowania dla naszej wytrawnej fotografki szkolnej, ujmującej celnie obiektywem wszystkie istotne szczegóły warte zapamiętania.