• Witaj szkoło!

     • Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie,

      serdecznie zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2022/2023, która odbędzie się w dniu 1 września 2022 roku o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Sarbicach. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkoły spotkają się z wychowawcami w klasach zgodnie z poniższym przydziałem:

       

      Dzieci w wieku przedszkolnym:

       Grupa                        Wychowawca                        Sala nr

      5-,6-latki                 Modrzejewska Anita                       18

        4-latki                   Oblizajek Katarzyna                        3a

        3-latki                    Jurkiewicz Elżbieta                        14

       

      Uczniowie szkoły:

      Klasa                        Wychowawca                        Sala nr

         1                         Drzewiecka Dorota                         15

         2                         Jurkiewicz Barbara                         13

         3                         Idzikowska Natalia                          2

         4                             Bober Paulina                             29

         5                         Bielawska Grażyna                        23

         6                       Mysłowska Agnieszka                      26        

       7 i 8                    Wieczorek-Pajor Anna                      28

     • Stabilnie korzeniami tudzież lotnie konarami

     • 24 czerwca 2022 roku edukację w naszej szkole zakończyło siedmioro ósmoklasistów. Po uroczystości wręczenia świadectw absolwenci na pamiątkę postanowili wraz z wychowawczynią zasadzić symboliczne drzewo - dąb, które będzie wzrastać bujnie razem z nami w dostojnym upamiętnieniu przeżytych wspólnie chwil na dociekliwej eksploracji wiedzy.

     • Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Szachach Drużynowych

     • Uczniowie naszej szkoły z sukcesem wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Szachach Drużynowych. Zawodnicy zmierzyli się w bezpośrednich pojedynkach, prezentując swój szachowy kunszt, w walce o czołowe lokaty podczas zmagań w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Malanowie. Błyskotliwość w parze z praktyką przyniosły naszym uczniom zaszczytne 3 miejsce na podium.  

     • Udział naszych uczniów w największym w Polsce konkursie sportowym

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w największym w Polsce konkursie sportowym - PHO3NIX ACTIVE SCHOOL, który polegał na stworzeniu filmu z inicjatyw sportowych, promujących aktywność fizyczną w szkole. W konkursie wzięło udział 75% uczniów naszej szkoły, którzy świetnie bawili się podczas ćwiczeń oraz gier i zabaw ruchowych, zorganizowanych w czasie dwóch finałowych tygodni fascynującej akcji. Serdecznie dziękujemy nauczycielowi wychowania fizycznego za twórczy wkład pracy, bohaterom filmu za eksplozję talentów oraz głosującym za wszystkie głosy oddane w konkursie :)

      A w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja, podczas której szkolni sportowcy ponownie wykażą się kreatywnymi pomysłami na nowy film o ich niespożytej aktywności sportowej. Już dziś uprzejmie zapraszamy do głosowania.

      Film autorstwa Szkoły Podstawowej w Sarbicach do II edycji konkursu można obejrzeć tutaj: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=3102

     • Nieprzeciętny obóz letni w Suchedniowie

     • Pod hasłem: ,,Wakacje z pasją - Nasza Aktywność Spełnieniem Założeń Edukacyjnych" uczniowie naszej szkoły wypoczywali aktywnie w Suchedniowie, korzystając z atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Podczas wycieczek do Kielc uczestnicy obozu letniego wzięli udział w warsztatach w Manufakturze Słodyczy przy produkcji czekolady (czekoladowe warsztaty edukacyjne OD ZIARNA DO TABLICZKI, przygotowane bezpośrednio z ziaren kakao) oraz lizaków i cukierków (pokazano, jak powstają słodkości od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku, aż do pakowania gotowego wyrobu, gdzie każdy karmelek to małe rękodzieło o wyjątkowym smaku i niepowtarzalnym wzorze, można zobaczyć, jak kolorowe wzory zamykane są w małych karmelkach oraz znaleźć słodycze w ponad czterdziestu wyjątkowych smakach), jak również obejrzeli interesujące filmy w kinach.

      Harce wodne w aquaparku w Nowinach dostarczyły wiele radości i emocji. Wycieczki krajoznawczo-turystyczne z przewodnikiem na Łysicę i Święty Krzyż pozwoliły na wzmocnienie kondycji i rozkoszowanie się górskim, świeżym powietrzem, delektowanie się ciszą lasu, uatrakcyjnianą śpiewem ptaków oraz podziwianie przepięknych widoków ze szczytów górskich. Korzystając z atrakcji OSIR Suchedniów młodzież ubrana w kapoki z przyjemnością pływała rowerkami wodnymi, a także korzystała z kąpieliska i plażowania nad zalewem rzeki Kamionki. Dużą atrakcją dla uczestników była wycieczka do Chęcin i zwiedzanie Jaskini Raj oraz Centrum Neandertalczyka.

      Ogromną przyjemnością były zajęcia sportowe, w których brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu. Wspaniałą przygodą stała się niewątpliwie wizyta w Kombinacie Formy w Skarżysku-Kamiennej, szczególnie w bawialni, ale również w kręgielni. Młodzież wzięła także udział w różnorodnych zajęciach, a nawet w trzech tematycznych konkursach: plastycznym "Wakacje z pasją", własna krzyżówka "Region Gór Świętokrzyskich - atrakcje i ciekawostki", artystycznym "Mam talent". Turnus zakończono podsumowaniem, rozstrzygnięciem konkursów i wręczeniem nagród uczestnikom obozu letniego, który pozostanie w pamięci, aby wciąż na nowo cieszyć wakacyjnie wspomnieniami.

     • Fenomenalny sukces naszej uczennicy Malwinki Bryl

     • Zakwitały łanami słoneczniki, kiedy Malwinka Bryl rozpoczynała swoją edukację w Szkole Podstawowej w Sarbicach, która wówczas debiutowała także swoją działalnością pod egidą stowarzyszenia. A dziś słonecznikami rozkwita dyplom podsumowujący całokształt pracy uzdolnionej absolwentki naszej szkoły w pogodnym rozpromienieniu aż dwoma wynikami o notach 100% z j. polskiego oraz 100% z j. angielskiego, symbolicznie przypieczętowując siedmioletni staż nowej Szkoły Podstawowej w Sarbicach. Zarówno Tobie, Malwinko, jak i wszystkim absolwentom życzymy wszelkich osiągnięć wielkich sercem we współtworzeniu nobliwej przyszłości.

   • Nagłówek

    • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
    • sekretariat@spsarbice.pl
    • +48 63 279 11 78
    • 62-731 Sarbice 4 Poland
    • spsarbice.pl