• Przedszkolaczki Tygryski pilnie poszukiwały odpowiedzi, kiedy żyły dinozaury, skąd mamy węgiel i sól, do czego są nam potrzebne te surowce.
   • Przedszkolaczki Biedroneczki świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada w dniu 25 listopada.
   • W dniu 22 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1 udali się do Biblioteki Publicznej w Przykonie na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.
   • W dniu 21 listopada 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku miało miejsce rozstrzygnięcie XV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Miś w Kosmosie".
   • W dniu 15 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1 wybrali się do Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.
   • W listopadowych dniach zadumy nad procesem przemijania i przemiany, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzili pobliski cmentarz ewangelicko-augsburski w Sarbicach 😇
   • Przedszkolaczki Rybki w poszukiwaniu zachodzących sezonowo przemian przyrodniczych wyruszyły na przechadzkę jesienną.
   • Serduszka kotylionowe przygotowane przez zapobiegliwego opiekuna ozdobiły patriotycznie stroje przedszkolaczków w dniu święta niepodległości.
   • Przedszkolaczki Tygryski wyruszyły w podróż do świata teatru, który wypełnił dzieciom tematycznie spotkania ruchowo-plastyczne.
   • W naszej szkole wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz przedszkolaczki grupy starszej dokładnie o godzinie 11:11 w sali gimnastycznej zaśpiewali wspólnie hymn narodowy.
   • Uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej szkoły uhonorowali pomarańczowo dynię.
   • M jak malowane jesienią drzewa zaistniało kolorowo za pomocą pieczątek w wykonaniu M jak malowane jesienią drzewa zaistniało kolorowo za pomocą pieczątek w wykonaniu utalentowanych przedszkolaczków Rybek,
   • Motyw przewodni dla przedszkolaczków Tygrysków to nie lada orzech do zgryzienia, bowiem daje ważne zalecenia w trosce o zdrowie uzębienia.
   • W dniu 16 października 2023 roku uczniowie kl. IV, Katarzyna Michalak i Sebastian Sylwestrzak, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Przykona pt. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.
   • W dniu 20 października 2023 roku uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia.
   • Przedszkolaczki Rybki wykonywały stemple z ziemniaków, odkrywały koło oraz uczyły się grzecznie witać, zdjęcie Kacperka i Antosia. Ponadto Tymon na zajęciach rewalidacyjnych wykonał pracę w tematyce koła - makaronowe słońce, natomiast Antoś w naszej sali ćwiczył zmysł wzroku.
     • Degustacja wielkanocna

      Uczniowie klasy 4 zebrali się przy uroczyście zastawionym stole, symbolizującym związane z obchodami świąt wielkanocnych śniadanie wielkanocne, które podobnie jak inne zwyczaje ludowe, takie jak pisanki, święconka, śmigus-dyngus, palma wielkanocna, wywodzi się ze starosłowiańskiego święta Jarego.

      Podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że czas świąt wielkanocnych przypadać będzie w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca według religijnego kalendarza hebrajskiego lunarno-solarnego w odniesieniu do daty 14 miesiąca nisan, który liczy 30 dni i jest pierwszym miesiącem żydowskiego kalendarza religijnego, a siódmym - w roku przestępnym ósmym - miesiącem żydowskiego kalendarza świeckiego.

     • Ze smakiem babki wielkanocnej 🥮🥧

      Motywy wielkanocne zdominowały czas minionego tygodnia u przedszkolaczków Tygrysków 🐯, które rozwodziły się w skupieniu nad literką "J, j" jak jaja, poznając różnice pomiędzy pisanką i kraszanką oraz jajkiem kurzym i przepiórczym. W imię tradycji Świąt Wielkanocnych dzieci wykonały jak zawsze imponujące prace plastyczne oraz pisanki, a wisienką na torcie urodzinowym stały się 6 urodzinki jednego z Tygrysków, które uświetniła smacznie babka wielkanocna. Spod pędzla maluchów wyrosły także krzepko malunki z okazji Światowego Dnia Zdrowia, przedstawiające serca jak dzwon 🥮🥧

     • Z ożywczym haustem świeżego powietrza

      Dnia 4 kwietnia 2023 roku uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do zagrody w Olszówce, gdzie po przyjaznym powitaniu przez właścicieli mogli asymilować się z fascynującym światem zwierząt na wspólnej zabawie i karmieniu. Przy ognisku z apetytem zasmakowały ogrzewającego żurku wraz z ręcznie wyrabianym chlebem i masłem, nie zabrakło też czasu i ochoczości do gry w piłkę oraz zabawy w piaskownicy. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci własnoręcznie wykonały okazałe stroiki, które następnie zabrały ze sobą do szkoły w szczęściu rodzinnej atmosfery udanej wyprawy edukacyjnej, która pozostawiła wszystkich uczestników w pogodnym nastroju i zdrowym dotlenieniu na świeżym powietrzu.

     • Czerwieńcie, zieleńcie się słowa

      Dnia 3 kwietnia 2023 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim dla szkół podstawowych „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Uczennica Amelia Idziak z klasy III, Anna Pietrzak z klasy IV oraz Lena Michalak z klasy VIII ambitnie zaprezentowały przygotowane wiersze pod opieką Pani Grażyny Bielawskiej oraz Natalii Idzikowskiej. Dziewczynki zdobyły nowe doświadczenia, rozwinęły zdolności recytatorskie oraz zainteresowanie poezją. Udział w konkursie był dla utalentowanych uczennic znaczącym sukcesem w zdecydowanej zapowiedzi kolejnych osiągnięć recytatorskich.

     • Ogólnopolska Olimpiada Historyczna

      W dniu 30 marca 2023 roku dziewięcioro uczniów z klas: 4, 6 , 8 (po 3 osoby z każdej z wymienionych klas) naszej szkoły wzięło udział w wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Na uczestników czekał do rozwiązania test, składający się z 30 pytań wielokrotnego wyboru, stawiając przed piszącymi nie lada wyzwanie, któremu uczniowie sprostali pracowitością i wytrwałością według wyznaczonego czasu z puentą majową, kiedy znane będą wyniki konkursu, w oczekiwaniu jak najlepszych osiągnięć.

     • Mistrzynie z Wielkopolski 🏸 🏅 🏆

      W dniach 24-26 marca b.r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Białymstoku rozegrane zostały Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży oraz Licealiada w Badmintonie. W zawodach wzięło udział 78 drużyn z 14 województw.

      Uczennice Szkoły Podstawowej w Sarbicach: Zuzanna Misiak, Julia Łukaszewska, Antonina Zych i Aleksandra Karbowska wzięły udział w Igrzyskach Dzieci rywalizując z 14 innymi drużynami.

     • Światowy Dzień Zdrowia

      W dniu 7 kwietnia 2023 roku ustanowionym "Światowym Dniem Zdrowia" Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi swoje 75 urodziny. W 1948 roku kraje świata połączyły się w WHO, oficjalnie uznające się za promotora zdrowia, dbającego o bezpieczeństwo świata w służbie bezbronnym, aby każdy wszędzie osiągnął najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.

     • Trimino językowe

      Wszystkie klasy 1-8 naszej szkoły grupami testowały rozległe zasoby wiedzy na niemieckim "Trimino językowym", czyli trójkątnym odpowiedniku domino, układance powtórzeniowej do utrwalenia materiału, w której zabawa polega na łączeniu słówek polskich z niemieckimi.

     • Moda cebulkowa 🧅

      Przedszkolaczki Tygryski 🐯 poznały literkę "C, c" na podstawie pojęcia cebula, która zdrowotnie doprowadziła do łez skorych amatorów cebulowego aromatyzowania. Dzieci odkryły też zapis cyfry zero, utrwaliły poznane dotąd literki, zaś korzystając z łaskawości aury, empirycznie doświadczały, co oznacza powiedzenie: "W marcu jak w garncu". Podczas warsztatów artystycznych maluchy wykonały imponujące palmy wielkanocne, pośród których obchody urodzinkowe małej jubilatki smakowały szczególnie słodko i dostojnie, szczególnie wytrawnie z patery wiedzy od Pani dietetyk, która mówiła jak ważne jest spożywanie warzyw i jakich witamin nam dostarczają.

     • Gofrowe święto

      Starożytny przysmak doczekał się swojego święta w dniu 25 marca, kiedy odsłania się apetycznie w wielu smakowych aspektach, jak u Przedszkolaczków Rybek, które osobiście podjęły się wypiekania gofrów według skrzętnie chowanej receptury w słodkościach barwnej konfitury.

     • Sala Doświadczania Świata

      Przedszkolaczki Rybki odwiedziły Salę Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku z projektorem kolorowych obrazów, emiterem zapachów, panelami sensorycznymi, sensorycznym podświetlanym stolikiem wodnym, światłowodami, kolumną wodną, urządzeniem nagłaśniającym oraz magiczną kulą UV, które mają służyć dzieciom z ich atmosferą i możliwościami oddziaływania na wszystkie zmysły wyciszająco, a jednocześnie delikatnie je stymulująco światłem, dźwiękiem, zapachem, dotykiem.

     • Udane utrwalanie wiedzy nowo poznanej

      "Mamy różne charaktery", "Nasze uczucia i emocje" - to hasła, pod którymi uzdolnione przedszkolaczki Tygryski 🐯 uczestniczyły w udanych zajęciach edukacyjnych, poznając literkę "U, u", rozpoznając stany emocjonalne, zapoznając się ze sposobem ich kontroli oraz radzenia sobie w stresowych okolicznościach. Utrwalały zwroty grzecznościowe: "proszę, przepraszam, dziękuję", a także pojęcia: "dobry uczynek, kłamstwo". Wykonały prace plastyczne ze świata emocji przedszkolaka, a także przywitały wiosnę, wypatrując bacznie jej zwiastunów. Na sali gimnastycznej dzieci odbyły ćwiczenia i zabawy sportowe oraz wzięły czynny udział w audycji muzycznej.

     • Pozdrawiamy z Białegostoku 🏸

      Cztery uczennice Szkoły Podstawowej w Sarbicach, Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Zuzanna Misiak i Aleksandra Karbowska, jako tegoroczne mistrzynie Wielkopolski, reprezentują Szkołę Podstawową w Sarbicach, Gminę Przykona, Powiat Turecki oraz Województwo Wielkopolskie w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Badmintonie, które odbywają się w dniach 24-26 marca 2023 roku w Białymstoku pod hasłem: "Zdrowie szanuję - badminton trenuję".

  • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

   Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

   Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

   Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік

   tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

   e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

   Serdecznie zapraszamy

   Ласкаво просимо!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej