• Szanowni Państwo,

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sarbicach ogłasza nabór rodziców, opiekunów, babć, dziadków do turniejów badmintona oraz tenisa stołowego:
      • Szanowni Państwo,

• Uczniowie szkoły korzystają z wakacyjnej przerwy, a przedszkolaczki licznie uczęszczają do przedszkola. Podczas wakacji korzystają z zabaw na świeżym powietrzu - zabawy dydaktyczne z chustą animacyjną i zabawy na placu zabaw oraz w sali zabaw. Dzieci chętnie biorą udział w warsztatach plastycznych, grach dydaktycznych oraz zajęciach specjalistycznych. Posiłki też smakują wakacyjnie i dodają energii do dalszych zabaw.
      • W uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/24 uczestniczyli uczniowie, rodzice uczniów, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi szkoły.
      • W ramach nagrody za zbieranie elektroodpadów, uczniowie klas II i III wraz z opiekunami wybrali się 14 czerwca 2024 roku na wycieczkę do Westernlandu w Józefowie.
      • Uczniowie klasy IV, którzy wzięli udział w projekcie "Jestem As - Akceptuje Siebie" otrzymali pamiątkowe dyplomy - Tytuł Asa, a nasza szkoła otrzymała Tytuł Placówki Samych Asów
      • Nasi wspaniali ósmoklasiści zasadzili wierzbę, która będzie żywym symbolem ich wspólnej drogi i przyjaźni
      • W dniu 12 czerwca 2024 roku z inicjatywy samorządu szkolnego odbyła się dyskoteka, w której uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie z klas 3-8.
      • Nie liczę godzin i lat, to życie mija, nie ja, bliżej gwiazd, bliżej dna, jestem wciąż taki sam, wciąż ten sam
      • W dniu 11 czerwca 2024 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Wiosennym Mityngu Lekkoatletycznym organizowanym przez LKS "MARATON" TUREK, na stadionie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.
      • W ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS zrealizowane zostały w klasie ósmej i siódmej działania edukacyjno-informacyjne, podczas których uczniowie wykonali plakaty upamiętniające.
      • W dniu 29 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród i dyplomów w ramach konkursu matematycznego Kangur 2024.
      • Serdecznie dziękujemy Rodzicom, przedszkolaczkom i uczniom szkoły za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów we współpracy z naszą placówką szkolną.
      • W dniu 24 maja 2024 roku odbyła się kolejna prezentacja muzyczna dla uczniów i przedszkolaczków w ramach spotkań z muzyką.
      • Zorganizowany przez Sołectwo Sarbice, Sołectwo Radyczyny, Radę Rodziców i Szkołę Podstawową w Sarbicach piknik rodzinny wraz z obchodami Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka zaowocował imponującą frekwencją zacnych gości.
      • W dniach 14-16 maja 2024 roku uczniowie klas ósmych zdawali ogólnopolski egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
      • W dniu 20 maja 2024 roku przedszkolaczki Tygryski i Rybki zostały zaproszone przez CKBP Gminy Przykona na spektakl pt. "Zaczarowany medalion" z serii Smerfne Przygody.
      • W ramach projektu "Jestem As, Akceptuje Siebie" kolejne zadania zostały zrealizowanie - "Alfabeta Asa" oraz "Oko w Oko z Asem".
      • W dniu 17 maja 2024 roku w naszej szkole dla jej uczniów nietuzinkowo debiutują zajęcia z nauki języka japońskiego w wykonaniu absolwenta Szkoły Podstawowej w Sarbicach oraz Gimnazjum w Sarbicach, Kacpra Oblizajka. 私たちの学校で日本語を勉強しています。
      • Uczennice klas 5 i 8 naszej szkoły uczestniczyły w kończącej 8 kadencję 58 sesji Rady Gminy Przykona.
      • W dniu 17 kwietnia 2024 roku zawitał do naszej szkoły teatr kukiełkowy ze spektaklem zatytułowanym "Kłamstwa kozy".
      • W dniu 23 kwietnia 2024 roku uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w dorocznych "Dzwiach otwartych" w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku.
      • W dniu 17 kwietnia 2024 roku uczniowie klas VII oraz VIII przygotowawczo do kolejnego etapu dydaktycznego odwiedzili Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.
      • W dniu 12 kwietnia 2024 roku w związku z obchodami Światowego Dnia Czekolady, uczniowe klas 2 i 3 wykonali słodkie czekoladki oraz kolorowanki.

Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік