• Uwaga zbiórkowicze elektrosieci!

    Z radością informujemy, że w naszej szkole nieprzerwanie trwa zbiórka elektrosieci, do której serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych.
   • W dniu 7 lutego 2024 roku z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły odbył się bal karnawałowy z licznymi atrakcjami.
   • W ramach edukacji empatycznej przedszkolaczki Rybki uczą się wyrażać miłość i szacunek wobec siebie oraz otoczenia.
   • Święto walentynkowe zainspirowało utalentowanych uczniów klas 2 i 3 naszej szkoły do wykonania toreb artystycznych.
   • Podczas zajęć z wychowawcą w klasach siódmej oraz ósmej odbyły się pogadanki na temat zagadnień związanych z HIV i AIDS.
   • Bogactwo energii, humoru oraz magii w elegancko zainscenizowanym pokazie iluzji z jowialnie uśmiechniętym magikiem Maccino dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1, 2, 3 i 4 naszej szkoły
   • W dniu 31 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Tygryski uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych w Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.
   • W okresie od 12 do 25 lutego 2024 roku na terenie województwa wielkopolskiego trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży.
   • W dniu 26 stycznia 2024 roku odbyło się karnawałowe spotkanie dzieci z muzyką, podczas którego uczniowie oraz przedszkolaczki poznali artystę z Peru.
   • Podczas zajęć terapii pedagogicznej prowadzonej przez wykwalifikowaną specjalistkę przedszkolaczki bawią się wybornie, rozwijając umiejętności, pozwalające percepcyjnie pogłębiać poznawczość otaczającego świata oraz siebie.
   • Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji Talenciaki. W tym roku udało nam się wspólnie zebrać 450 talenciaków. Zebrana ilość kuponów została wykorzystana na zakup zestawu gier planszowych.
   • W grudniu 2023 roku uczniowie klas 6 i 7 przygotowali tradycyjnie już inscenizację jasełkową.
   • W grudniu 2023 roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla klas 4-8 na własnoręcznie wykonaną z naturalnych materiałów Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
   • Kolorowo przedświąteczna sesja zdjęciowa w strojnej garderobie jasełkowej szkolnego koła teatralnego dla przedszkolaczków Biedroneczek i Tygrysków.
   • W grudniu został ogłoszony konkurs na "Najładniejszą choinkę matematyczną", którego celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów.
   • W dniu 16 stycznia 2024 roku uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej odwiedził nasz dzielnicowy starszy sierżant Damian Gozdalik, który zabrał ze sobą radosnego towarzysza, zasłużonego sierżanta Pyrka.
   • Nim rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe warto powspominać ostatnie dni minionych wakacji, które upłynęły uczniom niezwykle interesująco i aktywnie.
   • Jeszcze przed świętami bożonarodzeniowymi uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych „Od Adwentu do Bożego Narodzenia” w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce.
   • W pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Sarbicach wciąż unosi się pyszny aromat wybornych pierniczków, z pieczeniem których dzielnie zmierzyli się tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy III naszej szkoły pod bystrym okiem pomysłodawczyni wychowawczyni.
   • Przedszkolaczki Rybki i Tygryski wybrały się świątecznie do gnieźnieńskiej fabryki bombek.
   • Utalentowany uczeń klasy 6 naszej szkoły, Karol Kołodziejek, wprowadza muzycznie w nastrój świąteczny, zapraszając do wspólnego kolędowania.
   • Wszystkim pracownikom, rodzicom, przedszkolaczkom i uczniom szkolnej społeczności oraz jej zacnym przyjaciołom spełnienia wszelkich pragnień serca, które czynią świat zdrowo przyjazny życiu każdego stworzenia
     • Dzień Edukacji Narodowej

      Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta kłania się nisko mądra edukacja, która umysł kształtuje przenikliwością, ducha hartuje krzepkością, ciało wyposaża sprawnością z korzyścią dla każdego ucznia i świata.

      Niech światły belfer sięga po wiedzę wyrosłą z serca i dzieli się nią pomnażając wszelakie dobro we współodczuwaniu wobec każdego stworzenia na znak jedności i harmonijnego połączenia.

     • Teatrzyk "Magiczne słowa"

      W teatrzyku "Magiczne słowa", który zawitał w progach naszej szkoły, przedszkolaczki Tygryski żonglowały ze swobodą trzema magicznymi słowami: "Proszę, przepraszam, dziękuję", aby codziennie okazywać sobie nawzajem wdzięczność, grzeczność, życzliwość i sympatię.

     • Jesienny Mityng Lekkoatletyczny

      18 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w, zorganizowanym przez Ludowy Klub Sportowy Maraton Turek, Starostwo Powiatowe w Turku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Turku, "Jesiennym Mityngu Lekkoatletycznym", obejmującym takie dyscypliny, jak rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m, 200 m, 600 m oraz 1000 m. Zwinni lekkoatleci z naszej szkoły zdobyli 1 brązowy, 5 srebrnych medali oraz 10 złotych medali, czym triumfalnie przypieczętowali sportową pasję z wytężonymi treningami.

     • Jesień w sadzie

      Przedszkolaczki Tygryski w inscenizowanym atrybutami i kolorami sadzie jesiennym rozprawiały o jego przymiotach i pełnionej roli, co w nim rośnie, jakie korzyści przynoszą owoce jego obfitości w postaci jabłoni, gruszy, śliwy, etc. Na początek alfabetu z dziećmi przywitała się akrobatycznie literka A, a. Wszyscy świętowali też 6 urodzinki Ninki. Figura geometryczna o regularnych wymiarach dała się poznać w kształcie kwadratu, zdradzając swoje specyficzne cechy. Zdolności manualne rozwinęła metoda wydzieranki podczas prac plastycznych, zatytułowanych "Owoce z naszego sadu". Szczególny czas dedykowany został sercem wszystkim nauczycielom z okazji ich dorocznego święta.

     • Wielka przygoda na cztery łapy

      W dniu dniu 11 października 2023 roku uczniowie klasy IV uczestniczyli z entuzjazmem w wycieczce do kina Helios w Koninie na familijny seans filmowy francusko-szwajcarskiej produkcji pod tytułem "Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy" o pełnej przygód, zabawy, przyjaźni, humoru i wzruszeń wyprawie kocim tropem chodzącego własnymi ścieżkami Mru, dziesięcioletniej Cleo, pomysłowej sąsiadki i psa Rambo. Pełna żywiołowych przeżyć opowieść tuż po projekcji powiodła wszystkich uczestników wycieczki do sal restauracyjnych na stymulujący twórczo młode umysły zdrowy posiłek organiczny ze składników uprawianych ekologicznie bez użycia środków chemicznych, takich jak nawozy sztuczne czy pestycydy.

     • Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza XXIII Mazovia CUP w Zielonce

      W dniach 6-8 października 2023 roku cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza XXIII Mazovia CUP w Zielonce. W trzydniowych zmaganiach ostatecznie dziewczęta uplasowały się na następujących miejscach:
      I miejsce w grze pojedynczej młodziczek zajęła Julia Łukaszewska
      II miejsce w grze pojedynczej młodziczek zajęła Antonina Zych
      III miejsce w grze podwójnej młodziczek młodszych zajęły Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak.
      Niezawodnie wyśmienita forma, waleczna postawa i fachowa opieka trenerska w drodze na szczyt to honorowa dewiza naszej ekipy badmintonowej!

     • Alice’s Adventures in Wonderland

      Uczniowie klas 4 i 7 z animuszem dołączyli do międzynarodowej akcji globalnego kodowania, przyjmując postawy otwartości na jeszcze nieznane, lecz wnet rozkodowane, niczym Alicja w Krainie Czarów w odkrywaniu nowego świata. Jakże przyjazne w tej drodze jest oparte na łamigłówkach, pełne fascynujących przygód, innowacyjne środowisko programistyczne Alice, które poprzez frapujące opowieści i gry uczy z łatwością kodować, tworzyć animacje, budować interaktywne narracje, naturalnie wyzwalając zdolności absorpcyjne wiedzy w jej twórczej eksploracji. Tak zaprojektowane zaplecze programistyczne pozwala uczyć logicznego i obliczeniowego myślenia, podstawowych zasad programowania oraz stanowi pierwszy kontakt z programowaniem obiektowym, zapewniając narzędzia i materiały do nauczania programowania od podstaw, by swobodnie odnaleźć się w różnorodności dyscyplinarnej edukacji informatycznej, nara

     • Clean Up the World

      Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywnie udział w corocznej akcji na rzecz czystego środowiska "Sprzątanie świata" (ang. "Clean Up the World"), będącej międzynarodowym ruchem i kampanią, wywodzącą się z akcji Sprzątanie Australii, za sprawą pomysłodawcy Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, wychodząc śmiało w świat.

     • Medalowy bieg młodzieżowy

      W dniu 29 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywnie udział w Młodzieżowym Biegu z okazji otwarcia stadionu w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Wszyscy sportowcy wyśmienicie sprostali wyzwaniu w postaci dystansu 1500 metrów. Po zakończonym biegu w nagrodę za brawurową postawę każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych uczennica naszej szkoły, Zofia Kołodziejek, chyżo zdobyła II miejsce. Gratulujemy znakomitej kondycji!

     • Muzyczny kameleon

      W dniu 29 września 2023 roku odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie uczniów i przedszkolaków z muzyką. Podczas audycji zaprezentowany został akordeon guzikowy. Omówiono budowę instrumentu oraz technikę grania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zmieniającą się barwę dźwięku i sposób wykonania. Instrument ten jest rodzajem harmonii, opartym na stroikach przelotowych. Prąd powietrza wytworzony przez ręcznie poruszany miech, wprawiając w drganie stroik, wywołuje dźwięk. Akordeon ten z prawej strony ma guziki oraz z lewej także są guziki (dźwięki basowe, akordy). Uczestnicy mieli okazję posłuchać melodii bułgarskiej, utworu w rytmie tanga oraz innych aranżacji. Odbyły się ćwiczenia rytmiczne i improwizacje taneczne do skocznego utworu granego na akordeonie. Dziękujem

     • Dzień chłopaka

      Dzień Chłopaka to w Polsce obchodzone w dniu 30 września święto młodzieżowe, które w innych krajach celebruje się odpowiednio w dniach 7 lutego w Malcie, 5 kwietnia w Wielkiej Brytanii, Irlandii, 5 maja w Japonii (święto Tango-no Sekku) obchodzone od VI wieku n.e., po II wojnie światowej przemianowane na Dzień Dziecka, 15 lipca w Brazylii, 7 października w Norwegii, 19 listopada w Indiach, Meksyku, 25 listopada w Kanadzie.

     • Jesienne liście 🍂🍁

      Wrześniowe dni przyniosły przedszkolaczkom Tygryskom mnóstwo kształcących wrażeń. Pod okiem wychowawców dociekliwe brzdące odświeżyły kompetencje dotyczące norm obowiązujących w przedszkolu, zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, znaczenia w praktyce podstawowych znaków drogowych. Ponadto utrwalały umiejętności klasyfikowania przedmiotów według podanych cech, w tym nazywanie kierunków (lewo, prawo, góra, dół). Pamiętano też o Dniu Kropki.

     • Happy hour of code!

      Uczniowie klasy 6 naszej szkoły podczas lekcji informatyki prężnie biorą udział w globalnym programowaniu razem z kolegami z całego świata w ramach godziny kodowania.

      Godzina Kodowania to godzinne wprowadzenie do informatyki, wykorzystujące zabawne samouczki, aby pokazać, że każdy może nauczyć się podstaw. Ta oddolna inicjatywa jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie!

     • Krajowy Turniej Badmintona w Baranowie

      W dniu 16 września 2023 roku nasze badmintonistki wzięły udział w Krajowym Turnieju Badmintona w Baranowie. Tym razem młodziczki młodsze stanęły na podium. W grze podwójnej debel: Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak uplasowały się na 2 miejscu, a Zuzanna Misiak zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt. Każda zdobycz turniejowa motywuje młode zawodniczki do regularnych treningów, które rozwijają biegłość, refleks i umiejętności przydatne tak na sportowym, jak i na życiowym korcie mistrzowskim.

  • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

   Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

   Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

   Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік

   tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

   e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

   Serdecznie zapraszamy

   Ласкаво просимо!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej