• Uwaga zbiórkowicze elektrosieci!

    Z radością informujemy, że w naszej szkole nieprzerwanie trwa zbiórka elektrosieci, do której serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych.
   • W dniu 7 lutego 2024 roku z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły odbył się bal karnawałowy z licznymi atrakcjami.
   • W ramach edukacji empatycznej przedszkolaczki Rybki uczą się wyrażać miłość i szacunek wobec siebie oraz otoczenia.
   • Święto walentynkowe zainspirowało utalentowanych uczniów klas 2 i 3 naszej szkoły do wykonania toreb artystycznych.
   • Podczas zajęć z wychowawcą w klasach siódmej oraz ósmej odbyły się pogadanki na temat zagadnień związanych z HIV i AIDS.
   • Bogactwo energii, humoru oraz magii w elegancko zainscenizowanym pokazie iluzji z jowialnie uśmiechniętym magikiem Maccino dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1, 2, 3 i 4 naszej szkoły
   • W dniu 31 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Tygryski uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych w Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.
   • W okresie od 12 do 25 lutego 2024 roku na terenie województwa wielkopolskiego trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży.
   • W dniu 26 stycznia 2024 roku odbyło się karnawałowe spotkanie dzieci z muzyką, podczas którego uczniowie oraz przedszkolaczki poznali artystę z Peru.
   • Podczas zajęć terapii pedagogicznej prowadzonej przez wykwalifikowaną specjalistkę przedszkolaczki bawią się wybornie, rozwijając umiejętności, pozwalające percepcyjnie pogłębiać poznawczość otaczającego świata oraz siebie.
   • Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji Talenciaki. W tym roku udało nam się wspólnie zebrać 450 talenciaków. Zebrana ilość kuponów została wykorzystana na zakup zestawu gier planszowych.
   • W grudniu 2023 roku uczniowie klas 6 i 7 przygotowali tradycyjnie już inscenizację jasełkową.
   • W grudniu 2023 roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla klas 4-8 na własnoręcznie wykonaną z naturalnych materiałów Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
   • Kolorowo przedświąteczna sesja zdjęciowa w strojnej garderobie jasełkowej szkolnego koła teatralnego dla przedszkolaczków Biedroneczek i Tygrysków.
   • W grudniu został ogłoszony konkurs na "Najładniejszą choinkę matematyczną", którego celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów.
   • W dniu 16 stycznia 2024 roku uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej odwiedził nasz dzielnicowy starszy sierżant Damian Gozdalik, który zabrał ze sobą radosnego towarzysza, zasłużonego sierżanta Pyrka.
   • Nim rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe warto powspominać ostatnie dni minionych wakacji, które upłynęły uczniom niezwykle interesująco i aktywnie.
   • Jeszcze przed świętami bożonarodzeniowymi uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych „Od Adwentu do Bożego Narodzenia” w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce.
   • W pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Sarbicach wciąż unosi się pyszny aromat wybornych pierniczków, z pieczeniem których dzielnie zmierzyli się tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy III naszej szkoły pod bystrym okiem pomysłodawczyni wychowawczyni.
   • Przedszkolaczki Rybki i Tygryski wybrały się świątecznie do gnieźnieńskiej fabryki bombek.
   • Utalentowany uczeń klasy 6 naszej szkoły, Karol Kołodziejek, wprowadza muzycznie w nastrój świąteczny, zapraszając do wspólnego kolędowania.
   • Wszystkim pracownikom, rodzicom, przedszkolaczkom i uczniom szkolnej społeczności oraz jej zacnym przyjaciołom spełnienia wszelkich pragnień serca, które czynią świat zdrowo przyjazny życiu każdego stworzenia
     • Krajowy Turniej Badmintona w Solcu Kujawskim

      W dniach 9-10 września 2023 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w Krajowym Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim. Po dwudniowych zmaganiach dziewczęta uplasowały się na następujących miejscach: 2 miejsce w grze podwójnej w kategorii młodzik młodszy zajął debel Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak, natomiast w grze pojedynczej dziewczęta zajęły 3 miejsce. Ich starsze koleżanki Antonina Zych i Julia Łukaszewska w grze podwójnej młodziczek zajęły 2 miejsce, w grze pojedynczej 3 miejsce zajęła Antonina Zych. O znakomitą formę sportową naszych badmintonistek dbają pieczołowicie biegli trenerzy, prowadząc śmiało ku zwycięskim starciom.

     • Dzień Przedszkolaczka

      Dzień Przedszkolaczka podczas zabaw przy muzyce w sali przedszkolnej oraz w akompaniamencie ptasiej orkiestry na świeżym powietrzu w przyjaznej przestrzeni szkolnej placów zabaw przedszkolaczki Biedronki celebrowały dynamicznie i kreatywnie, wynosząc z hucznych obchodów mnóstwo wrażeń, puentujących ich nietuzinkowe święto życzeniami jowialnego uśmiechu na co dzień dla wszystkich równolatków.

     • Baloniku mój malutki 🎈

      Przedszkolaczki Rybki pluskiem chybkim dały się ponieść z bilingwistycznym nurtem wiedzy w języku angielskim i polskim, a ćwiczenia oddechowe oraz zabawa z balonikiem pt. "Baloniku nasz malutki" przyniosły oczekiwane skutki dotleniające jasno umysł, gotowy pomieścić i pojąć ważne nauki 🎈

     • Pomóż nam zbierać Talenciaki!

      Zbierajcie razem z nami Talenciaki na wyposażenie naszej szkoły!

      Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej akcji "Szkoły Pełne Talentów".

      Wystarczy zbierać "Talenciaki".

      Talenciaki będą przekazywane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach Lidl do 17.12.2023 roku (za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo).

     • Jadłospis na dziś 🍑

      Nazwa zioła rozmaryn pochodzi od łacińskiego słowa rosmarinus, co oznacza "rosa od morza" - rozmaryn rośnie bowiem często nad brzegiem morza. Rozmaryn ma mocny, korzenny zapach i delikatnie gorzki smak.

      Lecznicze właściwości rozmarynu znalazły pierwotnie zastosowanie w obszarach śródziemnomorskich. Rozmaryn jest najbardziej znany jako przyprawa, znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej. Rozmaryn obniża poziom cukru we krwi, łagodzi bóle żołądka i wspomaga pracę wątroby, a olejek rozmarynowy zwalcza bakterie.

      Dawniej gałązki rozmarynowe wykorzystywano także, by odpędzić "złe duchy" oraz koszmary nocne - uważano, że gałązka umieszczona pod poduszką przeniesie spokojny sen. Z kolei w szpitalach francuskich palono rozmaryn razem z owocami jałowca, aby oczyścić powietrze i zapobiec szerzeniu się infekcji.

      Rozmaryn, a zwłaszcza pozyskiwany z niego olejek rozmarynowy, wykazuje silne właś

     • Ale w koło jest wesoło

      Różnorodność zajęć przedszkolnych zachęca tłumnie maluchy do udziału w rozwojowych aktywnościach na świeżym powietrzu w bogato wyposażonych dydaktycznie, rekreacyjnie, sprawnościowo przestrzeniach placów oraz sal zabaw, nauki, gimnastyki przy śpiewie ptaków, szumie rzeczki, pysznej przekąsce stołówkowej, wszechstronnej kolekcji książek i eksponatów, jak i specjalistycznej asyście wychowawców.

     • Piknik na trawie

      Przedszkolaczki Rybki i Biedroneczki z przyjemnością rozsmakowują się w wakacyjnych atrakcjach kompleksu przedszkolnego naszej szkoły, bawiąc się przednie w sali zabaw, na placu zabaw, w sali gimnastycznej oraz na szkolnym boisku w towarzystwie zawsze niezawodnych wychowawczyń.

     • W pełni lata

      Podczas tegorocznych wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach przyjemnie i pożytecznie wiedli czas w Szklarskiej Porębie i okolicach. Mieszkali w Apartamentach na Uroczysku, skąd roztaczał się malowniczy widok na Karkonosze, a kilkadziesiąt metrów od hotelu rozpoczynały się trasy turystyczne po Górach Izerskich. Uczestnicy wypoczynku letniego zwiedzili Szklarską Porębę i Góry Izerskie z przewodnikiem (dużą atrakcją było dojście do Chybotka i Wodospadu Szklarka), wyjeżdżali do kina w Jeleniej Górze, gdzie oglądali filmy premierowe i kąpali się w Termach Cieplickich. Grali w kręgle w hotelu Kryształ, brali udział w konkursach plastycznych, quizach związanych zagadnieniowo ze zwiedzanymi miejscami w Szklarskiej Porębie i okolicach, tworzyli tematyczne krzyżówki, które następnie rozwiązywali, wymieniając się nimi. Korzystając z sali gimnastycznej, z radością uczestniczyli w zaję

     • Atrakcje w wakacje

      Przedszkolaczki Biedroneczki i Rybki ochoczo pożytkowały czas przy wakacyjnych grach i zabawach na szkolnym placu zabaw. Po aktywnych zajęciach jakże miło było odpoczywać w zaciszu szkolnego ogrodu, by już kolejnego dnia oddać się pasjom plastycznym pośród kolorowanek ubogaconych żywym kontaktem z naturą. Gry na spostrzegawczość, zagadki, zgadywanki, wyklejanie plażowych klapków plasteliną zajęło dłonie i umysły twórczych maluchów w radosnym oczekiwaniu na pouczające spotkanie z panią dietetyk, które z łatwością pozwoliło dzieciom z zamkniętymi oczami rozpoznawać dotykiem owoce, raczące pełnią witamin i smaków, pożywnie zachęcających do rozśpiewanej zabawy zatytułowanej "Idzie wąż" w słowach: "Idzie wąż ,idzie wąż. Rośnie wciąż, rośnie wciąż. My się węża nie boimy i na spacer z nim chodzimy. Długi jest nasz wąż. Oj długi jest nasz wąż". Wspólnie pogodne dni zwieńczyły urodziny koleżan

     • Z bożą krówką siedmiokropką 🐞

      Kiedy nad łąką szkolną beztrosko unoszą się boże krówki siedmiokropki, przedszkolaczki Biedroneczki 🐞 wtórują im wakacyjnymi harcami na szkolnym placu zabaw, w wesołej, letniej atmosferze ćwicząc motorykę dużą i małą oraz prowadząc obserwacje przyrody przy pogodnej aurze, sprzyjającej wygibasom na świeżym powietrzu. Maluchy cieszą się także pobudzającymi wyobraźnię aktywnościami w szkolnej sali zabaw, tworząc spersonifikowane tory przeszkód oraz kreatywne zabawki upostaciowujące kotki, korony i wachlarze.

     • Mistrzostwa Polski w Badmintonie 🏸 🏆 🥇

      Cztery badmintonistki z naszej szkoły, Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Zuzanna Misiak oraz Aleksandra Karbowska, rok szkolny zakończyły udziałem w Mistrzostwach Polski w Badmintonie, które odbyły się w Suchedniowie w dniach 23-25 czerwca 2023 roku. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników, grających także poza granicami kraju. Dziewczęta mając od startu za rywalki laureatki turnieju, wykazały na korcie kunszt iście mistrzowski w celności i strategii rozgrywek, co zapewniło im czołowe pozycje rankingowe. Gratulujemy niezłomnie walecznej postawy sportowej w słusznie obranym kursie po główne trofeum 🏸 🏆 🥇

     • Poczytnie doborowe towarzystwo 📚📖

      Biblioteka szkolna przez cały rok zapraszała do wspólnej zabawy z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, udostępniając materiały promujące czytanie i oswajające dzieci i młodzież z korzystaniem z zasobów. W bibliotece odbyły się wystawy, konkursy czytelnicze; wycieczki edukacyjne do drukarni, księgarni, pobliskich bibliotek oraz warsztaty czytelnicze on-line. Przedszkolaczki i uczniowie szkoły z radością odwiedzali to ustronne i zaciszne miejsce, w którym mogły znaleźć coś dla siebie: ciekawe książki, kąciki czytelnicze, książki sensoryczne, teatrzyki kamishibai, pluszaki-postaci z bajek. Cyklicznie w każdą środę odbywały się dla uczniów zajęcia pt.: "Spotkania z ciekawą książką sensoryczną i terapeutyczną".

     • W wakacyjnym duchu młodego odkrywcy

      Powitanie lata w gronie najmłodszych przedszkolaczków Biedroneczek 🐞 odbyło się uroczyście we wspólnym gronie wraz z rodzicami i opiekunem, który obdarował każdego malucha pamiątkową niespodzianką książkową, napawającą wakacyjnym duchem młodego odkrywcy na miarę rezolutnych bohaterów przygodowej lektury. Wakacyjne słoneczko, prowadź jasno i ciepło ☀️

     • Ahoj wakacyjna przygodo!

      W dniu 23 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego odczytane zostały sukcesy uczniów z minionego roku, rodzicom uczniów, którzy uzyskali średnią ocen na świadectwie 5.0 lub więcej, wręczono listy gratulacyjne, ogłoszono, kto otrzymuje stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, uczniom wręczono świadectwa promocyjne, absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, natomiast dzieciom z klas 1-3 odznaki wzorowego ucznia. Za wyróżniające wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie uczniowie i absolwenci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Sarbicach. Odchodzący uczniowie zaprezentowali część artystyczną, deklamowali wiersze, odśpiewali piosenkę. Siódma klasa pożegnała starszych kolegów, wręczając im pamiątkowe upominki, do nich dołączyła Rada Rodziców, także obdarowując najsta

  • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

   Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

   Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

   Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік

   tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

   e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

   Serdecznie zapraszamy

   Ласкаво просимо!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej