• Widowiskowy triumf naszych badmintonistek

      W Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Młodzików Młodszych, Młodzików i Juniorów Młodszych, który odbył się w Puszczykowie w dniach 8-9 października 2022 roku, wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły. Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Aleksandra Karbowska, Zuzanna Misiak w grach podwójnych zajęły zaszczytne pierwsze i drugie miejsce. Antonina Zych w grze pojedynczej zajęła wysokie trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Gratulujemy zawodniczkom, rodzicom oraz trenerom naszych dziewcząt, dziękując za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej 🏸

     • Krajowy Turniej Badmintona w Puszczykowie

      Trwa właśnie finał gry podwójnej dziewcząt podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Puszczykowie w kategorii Młodzik Młodszy pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasze najmłodsze zawodniczki grają mecz finałowy ze starszymi o dwa lata koleżankami. Jest to ogromny sukces naszych uczennic Zuzanny Misiak, Aleksandry Karbowskiej, Julii Łukaszewskiej i Antoniny Zych! 🏸

     • O jak obiadek, a śniadanie jak malowane

      Przedszkolaczki w grupie Tygryski 🐅🐯 zaspokajały apetyciki przy wielobarwnym bukiecie smaków i zapachów zmyślnie zrównoważonego menu szkolnego, co wybornie spuentowała kształcąca wizyta pani dietetyk, wnosząc natchnienie do plastycznej ekspresji w temacie miłym podniebieniom i w takim pokrzepieniu z jakimże animuszem przyszło utrwalenie literki O bliskiej przeto pysznym obiadkom stołówkowym.

     • Szczodre dary jesieni

      Przedszkolaczki w grupie "Rybki" 🐟 segregowały hojne dary natury do koszyczków tematycznych, przeliczając je zapamiętale w zakresie dziesięciu cyfr podczas ćwiczeń sekwencyjnych i bawiąc się wspaniale w trakcie tworzenia kasztanowych ludzików oraz zwierzątek z jesiennych plonów przyrody w zaiste mistrzowski porządek.

     • Urodzajne grzybobranie

      Przedszkolaczki w grupach "Rybki" i "Tygryski" w opiekuńczej asyście wyruszyły leśnym szlakiem rosłych grzybów, aby razem wnet napełnić swe koszyki dorodnym przysmakiem runodajnego poszycia. Ileż frajdy! Jakież kształcące przeżycia!

     • Kolorowanki z nie byle jakiej okazji

      Wielobarwne obchody Dnia Chłopca powiodły wyobraźnię do prac plastycznych z kolorowymi kredkami, które odsłoniły iście finezyjne obrazy, a że prawidłowe oddychanie pobudza kreatywne działanie, przedszkolaczki w grupie "Rybki" dziarsko praktykowały serię oddechowych ćwiczeń, aby stały się one dla nich zdrowym nawykiem, a na deser z apetytem raczyły się odświętnym wypiekiem.

     • Imponujący wyczyn naszych badmintonistek

      Krajowy Turniej Badmintona w Baranowie pod patronatem Polskiego Związku Badmintona zakończył się kolejnym sukcesem naszych uczennic. Julia Łukaszewska i Antonina Zych zajęły w grach podwójnych 2 miejsce, a młodsze badmintonistki Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak, grając ze starszymi od siebie o dwa lata zawodniczkami, zajęły wysokie 3 miejsce. Dziewczynkom, ich rodzicom i trenerom gratulujemy imponujących osiągnięć!

     • Pomysłowe ćwiczenia sprawnościowe

      Przedszkolaczki w grupie "Rybek" podjęły się z zachwytem nauki wycinania, wcześniej przygotowując się do tego ważnego zadania poprzez zmyślne ćwiczenia dłoni i pierwsze próby właściwego trzymania nożyczek. Doskonaliły także sztukę prawidłowego oddychania zabawą w parach z wykorzystaniem piłeczek. Niemałej radości przysporzyły im pomysłowe ćwiczenia muzyczno-ruchowe, a wesoła zabawa "Chodzi lisek koło drogi" z wykorzystaniem maski liska pobudziła instynkt refleksu i zwinności z inspirującą dozą zaciekawienia i skwapliwości.

     • Future Badminton Team

      Zarząd Polskiego Związku Badmintona podjął decyzję o wdrożeniu programu szkoleniowego dla zawodników z rocznika 2010 pod nazwą Future Badminton Team. Celem projektu jest objęcie monitoringiem najzdolniejszych zawodników. Zaplanowano spotkania (trzy do pięciu spotkań) raz na kwartał dla 16-18 zawodników, 7-dniowy obóz wakacyjny oraz dwukrotny wyjazd na turnieje zagraniczne.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      W dniu 15 września 2022 roku uczniowie klasy piątej, szóstej i ósmej obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Podczas lekcji matematyki wplatane były zadania związane z tą akcją. Odbyła się emisja filmu zrealizowanego na motywach książki autorstwa Petera H. Reynoldsa "The Dot" (pol. "Kropka") o małej dziewczynce Vashti, borykającej się z niedostatkiem wiary we własne możliwości, która odkryła swój artystyczny talent. Następnie uczniowie mieli za zadanie narysować jak najwięcej kropek, po czym wszyscy liczyli ich ilość, dodawali, odejmowali i mnożyli wyniki. Zwyciężył zespół, który zdołał uzyskać największy wynik. Koniec i kropka.

     • Co to był za turniej!

      W dniu 17 września 2022 roku w Bieruniu odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Badmintonie w kategorii Młodzik Młodszy. Sarbice były reprezentowane przez:

      1. Karbowska Aleksandra
      2. Misiak Zuzanna
      3. Łukaszewska Julia
      4. Zych Antonina

      Turniej zakończył się wspaniałym sukcesem naszych zawodniczek. Julia Łukaszewska zwyciężyła w grze singlowej dziewcząt, zostawiając w pokonanym polu 39 innych badmintonistek z całej Polski, a wspólnie z Antoniną Zych zajęły 3 miejsce w grze podwójnej. Ponadto Antonina Zych zajęła również 3 miejsce w grze singlowej.

     • Gdy owocują kasztany

      Jakże wdzięcznie jawią się jesiennie owoce kasztanowe rękodziełem, w skupieniu i z rozbawieniem przyjmując finezyjnie fikuśne modele, bowiem drzewo kasztanowe przywodzi zapachem swych kwiatów, liści szelestem, pniem rosłym w potęgę opiekę i powodzenie, dlatego od czerwca 2021 roku, kiedy ówcześni ósmoklasiści razem z Panią Dyrektor w uhonorowaniu pamiętnych lat szkolnego dorastania zasadzili przed szkołą kasztanowy okaz podarowany im przez siódmoklasistów, moc drzewa otula w swym wzroście szkolne otoczenie, przynosząc szczęście, harmonię, wytchnienie.

  • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

   Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

   TRWA NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/2023

   ТРИВАЄ НАБІР НА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

   tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

   e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

   Serdecznie zapraszamy

   Ласкаво просимо!

  • Egzamin ósmoklasisty w roku 2022

   Wyniki uzyskane przez ósmoklasistów Szkoły Podstawowej w Sarbicach kształtują się następująco: 78% język polski, 74% matematyka, 64% język angielski.

   Gratulujemy wysokich wyników absolwentom szkoły, rodzicom i nauczycielom oraz prowadzącym przedmioty egzaminacyjne.

   Porównaj wyniki w zależności od lokalizacji szkoły

  • Antonina Zych i Julia Łukaszewska, uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie. Jako najmłodsze zawodniczki znalazły się w pierwszej ósemce w Polsce. Jest to zaszczyt i wyróżnienie dla naszej szkoły. Mecz kwalifikacyjny naszych deblistek: https://youtu.be/9LxFq423IWY?t=33137.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Nagłówek

   • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
   • sekretariat@spsarbice.pl
   • +48 63 279 11 78
   • 62-731 Sarbice 4 Poland
   • spsarbice.pl