• Przedszkolaczki Tygryski pilnie poszukiwały odpowiedzi, kiedy żyły dinozaury, skąd mamy węgiel i sól, do czego są nam potrzebne te surowce.
   • Przedszkolaczki Biedroneczki świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada w dniu 25 listopada.
   • W dniu 22 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1 udali się do Biblioteki Publicznej w Przykonie na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.
   • W dniu 21 listopada 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku miało miejsce rozstrzygnięcie XV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Miś w Kosmosie".
   • W dniu 15 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1 wybrali się do Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.
   • W listopadowych dniach zadumy nad procesem przemijania i przemiany, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzili pobliski cmentarz ewangelicko-augsburski w Sarbicach 😇
   • Przedszkolaczki Rybki w poszukiwaniu zachodzących sezonowo przemian przyrodniczych wyruszyły na przechadzkę jesienną.
   • Serduszka kotylionowe przygotowane przez zapobiegliwego opiekuna ozdobiły patriotycznie stroje przedszkolaczków w dniu święta niepodległości.
   • Przedszkolaczki Tygryski wyruszyły w podróż do świata teatru, który wypełnił dzieciom tematycznie spotkania ruchowo-plastyczne.
   • W naszej szkole wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz przedszkolaczki grupy starszej dokładnie o godzinie 11:11 w sali gimnastycznej zaśpiewali wspólnie hymn narodowy.
   • Uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej szkoły uhonorowali pomarańczowo dynię.
   • M jak malowane jesienią drzewa zaistniało kolorowo za pomocą pieczątek w wykonaniu M jak malowane jesienią drzewa zaistniało kolorowo za pomocą pieczątek w wykonaniu utalentowanych przedszkolaczków Rybek,
   • Motyw przewodni dla przedszkolaczków Tygrysków to nie lada orzech do zgryzienia, bowiem daje ważne zalecenia w trosce o zdrowie uzębienia.
   • W dniu 16 października 2023 roku uczniowie kl. IV, Katarzyna Michalak i Sebastian Sylwestrzak, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Przykona pt. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.
   • W dniu 20 października 2023 roku uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia.
   • Przedszkolaczki Rybki wykonywały stemple z ziemniaków, odkrywały koło oraz uczyły się grzecznie witać, zdjęcie Kacperka i Antosia. Ponadto Tymon na zajęciach rewalidacyjnych wykonał pracę w tematyce koła - makaronowe słońce, natomiast Antoś w naszej sali ćwiczył zmysł wzroku.
     • Ale w koło jest wesoło

      Różnorodność zajęć przedszkolnych zachęca tłumnie maluchy do udziału w rozwojowych aktywnościach na świeżym powietrzu w bogato wyposażonych dydaktycznie, rekreacyjnie, sprawnościowo przestrzeniach placów oraz sal zabaw, nauki, gimnastyki przy śpiewie ptaków, szumie rzeczki, pysznej przekąsce stołówkowej, wszechstronnej kolekcji książek i eksponatów, jak i specjalistycznej asyście wychowawców.

     • Piknik na trawie

      Przedszkolaczki Rybki i Biedroneczki z przyjemnością rozsmakowują się w wakacyjnych atrakcjach kompleksu przedszkolnego naszej szkoły, bawiąc się przednie w sali zabaw, na placu zabaw, w sali gimnastycznej oraz na szkolnym boisku w towarzystwie zawsze niezawodnych wychowawczyń.

     • W pełni lata

      Podczas tegorocznych wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach przyjemnie i pożytecznie wiedli czas w Szklarskiej Porębie i okolicach. Mieszkali w Apartamentach na Uroczysku, skąd roztaczał się malowniczy widok na Karkonosze, a kilkadziesiąt metrów od hotelu rozpoczynały się trasy turystyczne po Górach Izerskich. Uczestnicy wypoczynku letniego zwiedzili Szklarską Porębę i Góry Izerskie z przewodnikiem (dużą atrakcją było dojście do Chybotka i Wodospadu Szklarka), wyjeżdżali do kina w Jeleniej Górze, gdzie oglądali filmy premierowe i kąpali się w Termach Cieplickich. Grali w kręgle w hotelu Kryształ, brali udział w konkursach plastycznych, quizach związanych zagadnieniowo ze zwiedzanymi miejscami w Szklarskiej Porębie i okolicach, tworzyli tematyczne krzyżówki, które następnie rozwiązywali, wymieniając się nimi. Korzystając z sali gimnastycznej, z radością uczestniczyli w zaję

     • Atrakcje w wakacje

      Przedszkolaczki Biedroneczki i Rybki ochoczo pożytkowały czas przy wakacyjnych grach i zabawach na szkolnym placu zabaw. Po aktywnych zajęciach jakże miło było odpoczywać w zaciszu szkolnego ogrodu, by już kolejnego dnia oddać się pasjom plastycznym pośród kolorowanek ubogaconych żywym kontaktem z naturą. Gry na spostrzegawczość, zagadki, zgadywanki, wyklejanie plażowych klapków plasteliną zajęło dłonie i umysły twórczych maluchów w radosnym oczekiwaniu na pouczające spotkanie z panią dietetyk, które z łatwością pozwoliło dzieciom z zamkniętymi oczami rozpoznawać dotykiem owoce, raczące pełnią witamin i smaków, pożywnie zachęcających do rozśpiewanej zabawy zatytułowanej "Idzie wąż" w słowach: "Idzie wąż ,idzie wąż. Rośnie wciąż, rośnie wciąż. My się węża nie boimy i na spacer z nim chodzimy. Długi jest nasz wąż. Oj długi jest nasz wąż". Wspólnie pogodne dni zwieńczyły urodziny koleżan

     • Z bożą krówką siedmiokropką 🐞

      Kiedy nad łąką szkolną beztrosko unoszą się boże krówki siedmiokropki, przedszkolaczki Biedroneczki 🐞 wtórują im wakacyjnymi harcami na szkolnym placu zabaw, w wesołej, letniej atmosferze ćwicząc motorykę dużą i małą oraz prowadząc obserwacje przyrody przy pogodnej aurze, sprzyjającej wygibasom na świeżym powietrzu. Maluchy cieszą się także pobudzającymi wyobraźnię aktywnościami w szkolnej sali zabaw, tworząc spersonifikowane tory przeszkód oraz kreatywne zabawki upostaciowujące kotki, korony i wachlarze.

     • Mistrzostwa Polski w Badmintonie 🏸 🏆 🥇

      Cztery badmintonistki z naszej szkoły, Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Zuzanna Misiak oraz Aleksandra Karbowska, rok szkolny zakończyły udziałem w Mistrzostwach Polski w Badmintonie, które odbyły się w Suchedniowie w dniach 23-25 czerwca 2023 roku. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników, grających także poza granicami kraju. Dziewczęta mając od startu za rywalki laureatki turnieju, wykazały na korcie kunszt iście mistrzowski w celności i strategii rozgrywek, co zapewniło im czołowe pozycje rankingowe. Gratulujemy niezłomnie walecznej postawy sportowej w słusznie obranym kursie po główne trofeum 🏸 🏆 🥇

     • Poczytnie doborowe towarzystwo 📚📖

      Biblioteka szkolna przez cały rok zapraszała do wspólnej zabawy z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, udostępniając materiały promujące czytanie i oswajające dzieci i młodzież z korzystaniem z zasobów. W bibliotece odbyły się wystawy, konkursy czytelnicze; wycieczki edukacyjne do drukarni, księgarni, pobliskich bibliotek oraz warsztaty czytelnicze on-line. Przedszkolaczki i uczniowie szkoły z radością odwiedzali to ustronne i zaciszne miejsce, w którym mogły znaleźć coś dla siebie: ciekawe książki, kąciki czytelnicze, książki sensoryczne, teatrzyki kamishibai, pluszaki-postaci z bajek. Cyklicznie w każdą środę odbywały się dla uczniów zajęcia pt.: "Spotkania z ciekawą książką sensoryczną i terapeutyczną".

     • W wakacyjnym duchu młodego odkrywcy

      Powitanie lata w gronie najmłodszych przedszkolaczków Biedroneczek 🐞 odbyło się uroczyście we wspólnym gronie wraz z rodzicami i opiekunem, który obdarował każdego malucha pamiątkową niespodzianką książkową, napawającą wakacyjnym duchem młodego odkrywcy na miarę rezolutnych bohaterów przygodowej lektury. Wakacyjne słoneczko, prowadź jasno i ciepło ☀️

     • Ahoj wakacyjna przygodo!

      W dniu 23 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego odczytane zostały sukcesy uczniów z minionego roku, rodzicom uczniów, którzy uzyskali średnią ocen na świadectwie 5.0 lub więcej, wręczono listy gratulacyjne, ogłoszono, kto otrzymuje stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, uczniom wręczono świadectwa promocyjne, absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, natomiast dzieciom z klas 1-3 odznaki wzorowego ucznia. Za wyróżniające wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie uczniowie i absolwenci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Sarbicach. Odchodzący uczniowie zaprezentowali część artystyczną, deklamowali wiersze, odśpiewali piosenkę. Siódma klasa pożegnała starszych kolegów, wręczając im pamiątkowe upominki, do nich dołączyła Rada Rodziców, także obdarowując najsta

     • Oni tworzyli historię Polski w XVIII wieku

      Uczniowie klasy 6 przedstawili na forum szkoły inscenizację pt: "Postaci, które tworzyły historię Polski w XVIII wieku". Brawurowo wcielili się w takich osiemnastowiecznych bohaterów, jak między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Tadeusz Kościuszko, Stanisław Małachowski, Józef Wybicki czy też oponentów carycę Katarzynę i cesarzową Austrii - Marię Teresę. Na oglądających inscenizację uczniach szkoły imponujące wrażenie wywarły epokowe stroje, w których występujący prezentowali się wytwornie. Pokaz szóstoklasistów został gromko nagrodzony przez audytorium spontanicznym aplauzem rozbrzmiałym brawami.

     • Każdy koniec jest nowym początkiem

      Układanie zdań, liczenie w nich wyrazów, a także urodziny Piotrusia i zabawy na placu zabaw treściwie wypełniły przedszkolaczkom Tygryskom 🐯 ostatnie dni tegorocznej wiosny w naszej szkole, by później wraz z przedszkolaczkami Rybkami 🐟 świętować radośnie nadejście lata, a wraz z nim powitać wakacje w rozkwieconych wonnie akacjach.

     • Niezapominajki 🌸

      Nie­za­po­mi­naj­ki
      to są kwiat­ki z baj­ki!
      Ro­sną nad po­tocz­kiem,
      pa­trzą ry­bim oczkiem.

      Gdy się pły­nie łód­ką,
      Śmie­ją się ci­chut­ko
      I szep­cą mi skrom­nie:
      „Nie za­po­mnij o mnie”.

     • Na kangurzy skok 🦘

      Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyła w rozpowszechnionym międzykontynentalnie Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, w którym aktualnie bierze udział około 6 milionów uczestników z najodleglejszych zakątków ziemskiego globu.

      Zdolności matematycznie uczniów naszej szkoły przysporzyły godne tytuły Annie Pietrzak z wynikiem "Bardzo dobrym" oraz Adamowi Łukaszewskiemu z mianem "Wyróżniony" w tym prestiżowym konkursie.

     • W hesperyskim sadzie 🌳

      Oto w dniu 22 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 8 z udziałem wychowawczyni, pedagog szkoły oraz młodzieży z klasy 7 w honorującej pieczy pani dyrektor naszej szkoły sadzą uroczyście lipę dla upamiętnienia tego ważnego okresu w życiu, kiedy jako miododajna lipa kształtuje się szlachetnie charakter młodego umysłu, aby prowadził rezolutnie w przyszłość.

     • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"

      Utalentowani matematycznie uczniowie naszej szkoły, uczestnicząc w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny", wykazali się dużą wiedzą. Uzyskując bardzo wysokie wyniki, sięgnęli po zaszczytne tytuły laureatów. Wyrażając uznanie wobec wszystkich uczestników konkursu za eksplozję wiedzy w analitycznym wyzwaniu matematycznym z możliwością weryfikowania posiadanej wiedzy wespół z rówieśnikami z całej Polski, życzymy kolejnych zdobyczy intelektualnych, otwierających szeroko na świat chłonne wiedzy umysły.

     • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga

      W dniu 20 czerwca 2023 roku uczniowie klas 7 oraz 8 naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, mając w programie zwiedzanie Tarasu Widokowego Pałacu Kultury i Nauki, pobyt w Centrum Nauki Kopernik, a największym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie młodzież pod bacznym okiem przewodnika przemierzała korytarze sejmowe niczym posłowie, z zainteresowaniem przysłuchiwała się obradom komisji senackich oraz rzeczowo odpowiadała na pytania przewodnika. Frapujący czas zwiedzania zwieńczyły ciekawe gadżety, wśród których znalazły się między innymi zakładki, plany lekcji i książeczki "Historia parlamentu". Uczniowie powrócili z wyprawy do stolicy w zadowoleniu, dzierżąc w pamięci ubogacającą skarbnicę wrażeń.

     • Z kopalni soli po kopalnię wiedzy

      Realizując szczytne założenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z cyklu "Poznaj Polskę" edycji 2023 roku ("Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań, mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym") uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę

  • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

   Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

   Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

   Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік

   tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

   e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

   Serdecznie zapraszamy

   Ласкаво просимо!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej