• Uwaga zbiórkowicze elektrosieci!

    Z radością informujemy, że w naszej szkole nieprzerwanie trwa zbiórka elektrosieci, do której serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych.
   • W dniu 7 lutego 2024 roku z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły odbył się bal karnawałowy z licznymi atrakcjami.
   • W ramach edukacji empatycznej przedszkolaczki Rybki uczą się wyrażać miłość i szacunek wobec siebie oraz otoczenia.
   • Święto walentynkowe zainspirowało utalentowanych uczniów klas 2 i 3 naszej szkoły do wykonania toreb artystycznych.
   • Podczas zajęć z wychowawcą w klasach siódmej oraz ósmej odbyły się pogadanki na temat zagadnień związanych z HIV i AIDS.
   • Bogactwo energii, humoru oraz magii w elegancko zainscenizowanym pokazie iluzji z jowialnie uśmiechniętym magikiem Maccino dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1, 2, 3 i 4 naszej szkoły
   • W dniu 31 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Tygryski uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych w Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.
   • W okresie od 12 do 25 lutego 2024 roku na terenie województwa wielkopolskiego trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży.
   • W dniu 26 stycznia 2024 roku odbyło się karnawałowe spotkanie dzieci z muzyką, podczas którego uczniowie oraz przedszkolaczki poznali artystę z Peru.
   • Podczas zajęć terapii pedagogicznej prowadzonej przez wykwalifikowaną specjalistkę przedszkolaczki bawią się wybornie, rozwijając umiejętności, pozwalające percepcyjnie pogłębiać poznawczość otaczającego świata oraz siebie.
   • Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji Talenciaki. W tym roku udało nam się wspólnie zebrać 450 talenciaków. Zebrana ilość kuponów została wykorzystana na zakup zestawu gier planszowych.
   • W grudniu 2023 roku uczniowie klas 6 i 7 przygotowali tradycyjnie już inscenizację jasełkową.
   • W grudniu 2023 roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla klas 4-8 na własnoręcznie wykonaną z naturalnych materiałów Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
   • Kolorowo przedświąteczna sesja zdjęciowa w strojnej garderobie jasełkowej szkolnego koła teatralnego dla przedszkolaczków Biedroneczek i Tygrysków.
   • W grudniu został ogłoszony konkurs na "Najładniejszą choinkę matematyczną", którego celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów.
   • W dniu 16 stycznia 2024 roku uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej odwiedził nasz dzielnicowy starszy sierżant Damian Gozdalik, który zabrał ze sobą radosnego towarzysza, zasłużonego sierżanta Pyrka.
   • Nim rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe warto powspominać ostatnie dni minionych wakacji, które upłynęły uczniom niezwykle interesująco i aktywnie.
   • Jeszcze przed świętami bożonarodzeniowymi uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych „Od Adwentu do Bożego Narodzenia” w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce.
   • W pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Sarbicach wciąż unosi się pyszny aromat wybornych pierniczków, z pieczeniem których dzielnie zmierzyli się tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy III naszej szkoły pod bystrym okiem pomysłodawczyni wychowawczyni.
   • Przedszkolaczki Rybki i Tygryski wybrały się świątecznie do gnieźnieńskiej fabryki bombek.
   • Utalentowany uczeń klasy 6 naszej szkoły, Karol Kołodziejek, wprowadza muzycznie w nastrój świąteczny, zapraszając do wspólnego kolędowania.
   • Wszystkim pracownikom, rodzicom, przedszkolaczkom i uczniom szkolnej społeczności oraz jej zacnym przyjaciołom spełnienia wszelkich pragnień serca, które czynią świat zdrowo przyjazny życiu każdego stworzenia
     • Nasza mała Ojczyzna

      Serduszka kotylionowe przygotowane przez zapobiegliwego opiekuna ozdobiły patriotycznie stroje przedszkolaczków Biedroneczek w dniu święta niepodległości, które przyniosło im chlubnie sposobność chóralnego odśpiewania hymnu narodowego na tle biało-czerwonych map ojczyźnianej dumy, przyjmując uroczyście dostojne pozy godne Polaka małego z symbolami polskości u boku.

     • Do hymnu!

      Przedszkolaczki Tygryski wyruszyły w podróż do świata teatru, który wypełnił dzieciom tematycznie spotkania ruchowo-plastyczne. Tymczasem literka T, t tudzież cyferka 4 zaakcentowały temperamentnie swoją obecność, dając się poznać pilnym maluchom ze swej najlepszej strony. W strzeliście prostej postawie godnej królów przedszkolaczki dzierżyły na głowie koronę w postaci ćwiczebnych woreczków wprost na uroczyste obchody urodzinkowe 5-letniej Oliwki, skąd parami pomaszerowały do sali gimnastycznej naszej szkoły na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, wcześniej poznawszy jego znaczenie, oznaczając jego miejsce w kalendarzu i wykonawszy jemu dedykowane imponujące prace plastyczne oraz kotyliony.

     • Księga patrioty

      W naszej szkole wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz przedszkolaczki grupy starszej dokładnie o godzinie 11:11 w sali gimnastycznej zaśpiewali wspólnie hymn narodowy. Biblioteka szkolna zadbała o wystawkę książek o tematyce patriotycznej. Pani ucząca historii, Agnieszka Putiatycka-Łopata, w jednej z wystawionych książek zatytułowanej "Księga patrioty" znalazła zdjęcia swojego pradziadka i z zaaferowaniem zajęła uwagę wdzięcznych słuchaczy, opowiadając jego bohaterską historię. Hymn rozbrzmiewał tym głośniej, donośnie niosąc się echem w gmachu szkolnym, wskazując na wyśmienitą znajomość 4-strofowego z refrenem tekstu Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkie dzieci naszej szkoły, a wtórowały im równie gromko najmłodsze przedszkolaczki, które świętowały ten dzień w swojej niepodległośc

     • W dniu słowiańskich Dziadów i celtyckiej Wigilii Wszystkich Świętych

      W ostatnim dniu października, zwanym w tradycji celtyckiej Wigilią Wszystkich Świętych (ang. All Saints' Eve albo All Hallows' Eve, czyli Halloween), a w folklorze słowiańskim Dziadami określeającymi duchy przodków, przedszkolaczki Biedroneczki z inicjatywy rodziców stroiły się iście karnawałowo, wdziewając kostiumy maskaradowe, przyozdabiały wnętrze sali przedszkolnej dorodnymi dyniami, skrzydlatymi ssakami, dobrymi duszkami, lotnymi balonikami, ponadto każdy maluch przygotował dyniową maskę dekoracyjną w ramach zajęć plastycznych, uczestniczył w baliku kostiumowym oraz w dziecięcym seansie bajkowym, co wdzięcznie utrwaliła kolorowa sesja zdjęciowa.

     • Nasze uczennice Mistrzyniami Wielkopolski w Badmintonie 🏸🥇🏆

      W dniu 7 listopada 2023 roku w Gnieźnie odbyły się finały Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie w kategorii Dzieci. Rejon koniński, powiat turecki i Gminę Przykona reprezentowały uczennice klasy 5 Szkoły Podstawowej w Sarbicach, Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak. Dziewczęta po mistrzowsku rozegrały wszystkie mecze, zdobywając najwyższe trofeum - pierwsze miejsce i złote medale oraz zaszczytny tytuł Mistrzyń Wielkopolski oraz awans do Mistrzostw Polski, podczas których jeszcze w listopadzie tego roku zaprezentują województwo wielkopolskie. Gratulujemy Oli i Zuzi, ich rodzicom, wychowawczyni, niezwykłym trenerom i serdecznie dziękujemy za wybitne przygotowanie naszych dziewcząt do mistrzostw. To wielki sukces zawodniczek, jak również naszej szkoły.

     • Dzień dyni

      Uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej szkoły uhonorowali pomarańczowo dynię, która zachwyca jesiennie walorami smakowymi, estetycznymi, odżywczymi i symbolicznymi, zachęcając do żwawej zabawy, godnej upamiętnienia wspólnymi obrazkami w oprawie pierwszorzędnego humoru.

      Dzieci aktywnie zaangażowały się w obchody Dnia Dyni, ubierając się w kolorze pomarańczowym i żółtym, przygotowały kreatywne akcesoria do stroju i bardzo chętnie wykonały różnorodne prace plastyczne, maski, opaski, odznaki oraz gazetkę szkolną, poznając dobroczynne właściwości warzywa, które znane jest na całym świecie i niewątpliwie kojarzy się z jesienią, bogate w witaminy i minerały – m.in. w magnez, wapń, selen, potas i cynk, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, stanowi źródło białka i błonnika pokarmowego.

     • Zmyślnie przypieczętowane wszechstronnym rozwojem

      M jak malowane jesienią drzewa zaistniało kolorowo za pomocą pieczątek w wykonaniu utalentowanych przedszkolaczków Rybek, które efektywnie ćwiczyły zmysły, poznając literkę M, bawiąc się kształcąco w dopasowywanie krążków o analogicznej fakturze za pomocą zmysłu dotyku oraz rozpoznając przyjemne powonieniu zapachy. Maluchy trenowały również koordynację wzrokowo-ruchową, łowiąc kuleczkowe rybki, w oparciu o dydaktyczną metodę Montessori, stworzoną przez włoską lekarkę Marię Montessori dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do pomocy we wszechstronnym rozwoju dziecka. Mali adepci ćwiczeń harmonizujących współdziałanie zmysłów znakomicie sprawdziły się też w łamigłówkach przeciwieństw podczas dobierania w pary spośród wielu różnorodnych elementów uczącej zabawy.

     • Zadbane zęby mocne jak dęby

      Motyw przewodni dla przedszkolaczków Tygrysków to nie lada orzech do zgryzienia, bowiem daje ważne zalecenia w trosce o zdrowie uzębienia do regularnego stosowania każdego dnia, aby beztroski uśmiech szeroko obwieszczał śnieżnobiały powód do szczęścia, do czego ze starannością zachęca intencjonalnie wykonana przez dzieci praca plastyczna "Myjemy zęby".

     • Mistrz pięknego czytania

      W dniu 16 października 2023 roku uczniowie kl. IV, Katarzyna Michalak i Sebastian Sylwestrzak, brali udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Przykona pt. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności interpretacji estetycznej i artystycznej utworu literackiego przez uczniów szkół podstawowych. Uczniowie czytali fragment książek autorstwa Barbary Kosmowskiej.

     • Kolorowy kosmos

      W dniu 20 października 2023 roku w ramach projektu „Poznaję Polskę” uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia. Inauguracyjnym spacerem po Starym Mieście wycieczkowicze dotarli do gotyckiego Ratusza Staromiejskiego, zabytkowych kamienic i historycznego pomnika Mikołaja Kopernika, przy którym została wykonana pamiątkowa fotografia. Znalazł się także czas na zakup bezcennych pamiątek.

     • Makaronowe słońce

      Przedszkolaczki Rybki stemplowały ziemniaczkami swoje prace plastyczne, odkrywały doskonałość geometryczną koła oraz wymieniały między sobą grzecznościowe zwroty powitań. Podczas zajęć rewalidacyjnych powstało imponujące artystycznie makaronowe słońce na planie koła, a w szkolnej sali ćwiczeń zmysł wzroku sięgał najwyższych pułapów swoich możliwości.

     • Międzynarodowy język kodowania z perspektywiczną wizją programowania

      W naszej szkole w ramach lekcji informatyki nieprzerwanie trwa ogólnoświatowa akcja kodowania, podczas której uczniowie klasy ósmej znaczą open-source'owo ślad swojej linii kodującej bystrość umysłu, finezję zapału i niezłomną wytrwałość.

      Słowo "kodowanie" oznacza, podrzędnie wobec pojęcia "programowanie", czynność pisania kodu. Na poziomie podstawowym komputery porozumiewają się z użytkownikiem za pomocą kodu binarnego, a koder konwertuje oczekiwania programistyczne na ów język, zapisując instrukcje w języku zrozumiałym dla komputera w postaci kodu źródłowego. Kodowanie jest częścią procesu tworzenia oprogramowania. Natomiast zadaniem programowania jest nakłonienie aplikacji lub urządzenia do precyzyjnego wykonywania zadanych czynności, czyli nie tylko ich zakodowanie, lecz także opracowanie sposobu, w jaki mają następować po sobie określone związki przyczynowo-skutkowe. Programista an

     • Kulturalna sztuka życia

      Przedszkolaczki Biedroneczki uczestniczyły w teatralnych popisach aktorów, umiejętnie wyjaśniających maluchom poprzez sztukę znaczenie podstawowych słów w zgodzie z niuansami grzecznościowymi savoir-vivre. Kiedy należy powiedzieć: "Dziękuję"? Czy to czas aby padło słowo: "Proszę"? A może należy spuentować: "Przepraszam"? Bohaterowie spektaklu teatralnego oddali obrazowo istotność wzajemnej życzliwości wobec siebie, wynosząc ją kulturalnie w sztukę życia.

     • Marchewkowe pole

      Przedszkolaczki Tygryski entuzjastyczne reagowały na empatyczną literkę "e, E", odkryły też zapis cyfrowy harmonijnej cyferki 3. Zbawienne oddziaływanie na organizm warzyw oraz finezyjne potrawy jarzynowe w postaci surowej i na ciepło frapowały młode umysły, licząc wytrwale marchewki na bystre oko i krzepkie serce, z rozmachem utrwalając w praktyce kierunki w prawo i w lewo. Uważne zabiegi przyniosły oczekiwane efekty w postaci samodzielnie przyrządzonego przez maluchy podwieczorku, którego głównym daniem było wyborne ciasto marchewkowe, mając w tle artystyczne marchewki w plastycznych wyklejankach plasteliną, modelującą motorykę małą. W takiej atmosferze jakże przyjemnie było jubilatowi Kacperkowi i jego szacownym gościom świętować 5 urodzinki.

  • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

   Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

   Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

   Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік

   tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

   e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

   Serdecznie zapraszamy

   Ласкаво просимо!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej