• Przedszkolaczki Tygryski pilnie poszukiwały odpowiedzi, kiedy żyły dinozaury, skąd mamy węgiel i sól, do czego są nam potrzebne te surowce.
   • Przedszkolaczki Biedroneczki świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada w dniu 25 listopada.
   • W dniu 22 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1 udali się do Biblioteki Publicznej w Przykonie na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.
   • W dniu 21 listopada 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku miało miejsce rozstrzygnięcie XV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Miś w Kosmosie".
   • W dniu 15 listopada 2023 roku uczniowie klasy 1 wybrali się do Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.
   • W listopadowych dniach zadumy nad procesem przemijania i przemiany, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzili pobliski cmentarz ewangelicko-augsburski w Sarbicach 😇
   • Przedszkolaczki Rybki w poszukiwaniu zachodzących sezonowo przemian przyrodniczych wyruszyły na przechadzkę jesienną.
   • Serduszka kotylionowe przygotowane przez zapobiegliwego opiekuna ozdobiły patriotycznie stroje przedszkolaczków w dniu święta niepodległości.
   • Przedszkolaczki Tygryski wyruszyły w podróż do świata teatru, który wypełnił dzieciom tematycznie spotkania ruchowo-plastyczne.
   • W naszej szkole wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz przedszkolaczki grupy starszej dokładnie o godzinie 11:11 w sali gimnastycznej zaśpiewali wspólnie hymn narodowy.
   • Uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej szkoły uhonorowali pomarańczowo dynię.
   • M jak malowane jesienią drzewa zaistniało kolorowo za pomocą pieczątek w wykonaniu M jak malowane jesienią drzewa zaistniało kolorowo za pomocą pieczątek w wykonaniu utalentowanych przedszkolaczków Rybek,
   • Motyw przewodni dla przedszkolaczków Tygrysków to nie lada orzech do zgryzienia, bowiem daje ważne zalecenia w trosce o zdrowie uzębienia.
   • W dniu 16 października 2023 roku uczniowie kl. IV, Katarzyna Michalak i Sebastian Sylwestrzak, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Przykona pt. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.
   • W dniu 20 października 2023 roku uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia.
   • Przedszkolaczki Rybki wykonywały stemple z ziemniaków, odkrywały koło oraz uczyły się grzecznie witać, zdjęcie Kacperka i Antosia. Ponadto Tymon na zajęciach rewalidacyjnych wykonał pracę w tematyce koła - makaronowe słońce, natomiast Antoś w naszej sali ćwiczył zmysł wzroku.
     • Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza XXIII Mazovia CUP w Zielonce

      W dniach 6-8 października 2023 roku cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza XXIII Mazovia CUP w Zielonce. W trzydniowych zmaganiach ostatecznie dziewczęta uplasowały się na następujących miejscach:
      I miejsce w grze pojedynczej młodziczek zajęła Julia Łukaszewska
      II miejsce w grze pojedynczej młodziczek zajęła Antonina Zych
      III miejsce w grze podwójnej młodziczek młodszych zajęły Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak.
      Niezawodnie wyśmienita forma, waleczna postawa i fachowa opieka trenerska w drodze na szczyt to honorowa dewiza naszej ekipy badmintonowej!

     • Alice’s Adventures in Wonderland

      Uczniowie klas 4 i 7 z animuszem dołączyli do międzynarodowej akcji globalnego kodowania, przyjmując postawy otwartości na jeszcze nieznane, lecz wnet rozkodowane, niczym Alicja w Krainie Czarów w odkrywaniu nowego świata. Jakże przyjazne w tej drodze jest oparte na łamigłówkach, pełne fascynujących przygód, innowacyjne środowisko programistyczne Alice, które poprzez frapujące opowieści i gry uczy z łatwością kodować, tworzyć animacje, budować interaktywne narracje, naturalnie wyzwalając zdolności absorpcyjne wiedzy w jej twórczej eksploracji. Tak zaprojektowane zaplecze programistyczne pozwala uczyć logicznego i obliczeniowego myślenia, podstawowych zasad programowania oraz stanowi pierwszy kontakt z programowaniem obiektowym, zapewniając narzędzia i materiały do nauczania programowania od podstaw, by swobodnie odnaleźć się w różnorodności dyscyplinarnej edukacji informatycznej, nara

     • Clean Up the World

      Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywnie udział w corocznej akcji na rzecz czystego środowiska "Sprzątanie świata" (ang. "Clean Up the World"), będącej międzynarodowym ruchem i kampanią, wywodzącą się z akcji Sprzątanie Australii, za sprawą pomysłodawcy Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, wychodząc śmiało w świat.

     • Medalowy bieg młodzieżowy

      W dniu 29 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywnie udział w Młodzieżowym Biegu z okazji otwarcia stadionu w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Wszyscy sportowcy wyśmienicie sprostali wyzwaniu w postaci dystansu 1500 metrów. Po zakończonym biegu w nagrodę za brawurową postawę każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych uczennica naszej szkoły, Zofia Kołodziejek, chyżo zdobyła II miejsce. Gratulujemy znakomitej kondycji!

     • Muzyczny kameleon

      W dniu 29 września 2023 roku odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie uczniów i przedszkolaków z muzyką. Podczas audycji zaprezentowany został akordeon guzikowy. Omówiono budowę instrumentu oraz technikę grania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zmieniającą się barwę dźwięku i sposób wykonania. Instrument ten jest rodzajem harmonii, opartym na stroikach przelotowych. Prąd powietrza wytworzony przez ręcznie poruszany miech, wprawiając w drganie stroik, wywołuje dźwięk. Akordeon ten z prawej strony ma guziki oraz z lewej także są guziki (dźwięki basowe, akordy). Uczestnicy mieli okazję posłuchać melodii bułgarskiej, utworu w rytmie tanga oraz innych aranżacji. Odbyły się ćwiczenia rytmiczne i improwizacje taneczne do skocznego utworu granego na akordeonie. Dziękujem

     • Dzień chłopaka

      Dzień Chłopaka to w Polsce obchodzone w dniu 30 września święto młodzieżowe, które w innych krajach celebruje się odpowiednio w dniach 7 lutego w Malcie, 5 kwietnia w Wielkiej Brytanii, Irlandii, 5 maja w Japonii (święto Tango-no Sekku) obchodzone od VI wieku n.e., po II wojnie światowej przemianowane na Dzień Dziecka, 15 lipca w Brazylii, 7 października w Norwegii, 19 listopada w Indiach, Meksyku, 25 listopada w Kanadzie.

     • Jesienne liście 🍂🍁

      Wrześniowe dni przyniosły przedszkolaczkom Tygryskom mnóstwo kształcących wrażeń. Pod okiem wychowawców dociekliwe brzdące odświeżyły kompetencje dotyczące norm obowiązujących w przedszkolu, zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, znaczenia w praktyce podstawowych znaków drogowych. Ponadto utrwalały umiejętności klasyfikowania przedmiotów według podanych cech, w tym nazywanie kierunków (lewo, prawo, góra, dół). Pamiętano też o Dniu Kropki.

     • Happy hour of code!

      Uczniowie klasy 6 naszej szkoły podczas lekcji informatyki prężnie biorą udział w globalnym programowaniu razem z kolegami z całego świata w ramach godziny kodowania.

      Godzina Kodowania to godzinne wprowadzenie do informatyki, wykorzystujące zabawne samouczki, aby pokazać, że każdy może nauczyć się podstaw. Ta oddolna inicjatywa jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie!

     • Krajowy Turniej Badmintona w Baranowie

      W dniu 16 września 2023 roku nasze badmintonistki wzięły udział w Krajowym Turnieju Badmintona w Baranowie. Tym razem młodziczki młodsze stanęły na podium. W grze podwójnej debel: Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak uplasowały się na 2 miejscu, a Zuzanna Misiak zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt. Każda zdobycz turniejowa motywuje młode zawodniczki do regularnych treningów, które rozwijają biegłość, refleks i umiejętności przydatne tak na sportowym, jak i na życiowym korcie mistrzowskim.

     • Krajowy Turniej Badmintona w Solcu Kujawskim

      W dniach 9-10 września 2023 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w Krajowym Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim. Po dwudniowych zmaganiach dziewczęta uplasowały się na następujących miejscach: 2 miejsce w grze podwójnej w kategorii młodzik młodszy zajął debel Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak, natomiast w grze pojedynczej dziewczęta zajęły 3 miejsce. Ich starsze koleżanki Antonina Zych i Julia Łukaszewska w grze podwójnej młodziczek zajęły 2 miejsce, w grze pojedynczej 3 miejsce zajęła Antonina Zych. O znakomitą formę sportową naszych badmintonistek dbają pieczołowicie biegli trenerzy, prowadząc śmiało ku zwycięskim starciom.

     • Dzień Przedszkolaczka

      Dzień Przedszkolaczka podczas zabaw przy muzyce w sali przedszkolnej oraz w akompaniamencie ptasiej orkiestry na świeżym powietrzu w przyjaznej przestrzeni szkolnej placów zabaw przedszkolaczki Biedronki celebrowały dynamicznie i kreatywnie, wynosząc z hucznych obchodów mnóstwo wrażeń, puentujących ich nietuzinkowe święto życzeniami jowialnego uśmiechu na co dzień dla wszystkich równolatków.

     • Baloniku mój malutki 🎈

      Przedszkolaczki Rybki pluskiem chybkim dały się ponieść z bilingwistycznym nurtem wiedzy w języku angielskim i polskim, a ćwiczenia oddechowe oraz zabawa z balonikiem pt. "Baloniku nasz malutki" przyniosły oczekiwane skutki dotleniające jasno umysł, gotowy pomieścić i pojąć ważne nauki 🎈

     • Pomóż nam zbierać Talenciaki!

      Zbierajcie razem z nami Talenciaki na wyposażenie naszej szkoły!

      Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej akcji "Szkoły Pełne Talentów".

      Wystarczy zbierać "Talenciaki".

      Talenciaki będą przekazywane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach Lidl do 17.12.2023 roku (za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo).

     • Jadłospis na dziś 🍑

      W Polsce głównym źródłem witaminy C są właśnie ziemniaki!

      Ziemniaki nie zawierają nasyconych kwasów tłuszczowych, zawierają magnez, potas, fosfor, żelazo, wapń, są źródłem witamin D, E, K, B1, B3, B6, kwasu foliowego, witaminy C.

      Obecny w ziemniakach:

      Potas - obniża ciśnienie krwi.

      Skrobia - czyli węglowodan złożony, który w organizmie rozkłada się na glukozę, jest potrzebny do dobrego funkcjonowania wszystkich komórek.

      Błonnik - wspomaga trawienie, likwiduje zaparcia i hamuje biegunkę.

      Okłady z ziemniaków działają miejscowo przeciwbólowo.

      Wywar z obierzyn ziemniaka polecany jest osobom z kamicą nerkową.

      Co roku każdy z nas zjada niemal 30 kilogramów ziemniaków. Zanim jednak warzywa te dotarły na nasze stoły, znane były jedynie mieszkańcom Ameryki Południowej, którzy uprawiali je już od VI tysiąclecia przed naszą erą.

      Do Europy ziemniaki dotarły dzięki hiszpańskim konkwistadorom

  • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

   Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

   Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

   Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік

   tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

   e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

   Serdecznie zapraszamy

   Ласкаво просимо!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej