• Zakwitały łanami słoneczniki, kiedy Malwinka Bryl rozpoczynała swoją edukację w Szkole Podstawowej w Sarbicach, która wówczas debiutowała także swoją działalnością pod egidą stowarzyszenia. A dziś słonecznikami rozkwita dyplom podsumowujący całokształt pracy uzdolnionej absolwentki naszej szkoły w pogodnym rozpromienieniu aż dwoma wynikami o notach 100% z j. polskiego oraz 100% z j. angielskiego, symbolicznie przypieczętowując siedmioletni staż nowej Szkoły Podstawowej w Sarbicach. Zarówno Tobie, Malwinko, jak i wszystkim absolwentom życzymy wszelkich osiągnięć wielkich sercem we współtworzeniu nobliwej przyszłości.
        • Już po raz czwarty przedszkolaki dokładnie o 11:11 dumnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” z okazji Narodowego Święta Niepodległości w intencji włączenia społeczności przedszkolnej we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
        • W dniu 13.06.2022 roku uczniowie klasy 6, 7 i 8 wzięli udział w wycieczce do Uniejowa. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z formami ochrony przyrody w naszym regionie: Uniejowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu NATURA 2000 – Dolina Środkowej Warty.
        • Z okazji corocznych obchodów szkolnego Dnia Sportu uczniowie klasy 8 wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego, przedszkolnego i muzyki przygotowali atrakcje sportowe dla najstarszej grupy przedszkolnej (6-latków), które wszystkim uczestnikom dostarczyły mnóstwo emocji, wrażeń i radości. Akompaniament muzyczny synchronicznie stymulował dziarską aktywność zawodników.
        • Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły mogą poszczycić się II miejscem w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii Igrzyska Dzieci, które zdobyli dzięki własnym umiejętnościom, popartym zaprawą sportową i talentem. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielowi wychowania fizycznego.
        • Antonina Zych i Julia Łukaszewska, uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie. Jako najmłodsze zawodniczki znalazły się w pierwszej ósemce w Polsce. Jest to zaszczyt i wyróżnienie dla naszej szkoły. Mecz kwalifikacyjny naszych deblistek: https://youtu.be/9LxFq423IWY?t=33137.
        • W dniu 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, którego głównym celem jest szeroka popularyzacja matematyki. W konkursie wzięło udział 17. uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy KANGURA przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Po ukończeniu konkursu każdy uczestnik otrzymał w prezencie zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek. W maju do szkoły dotarły wyniki konkursu i okazało się, że 2. uczniów uzyskało wyróżnienie. Są to: Anna Pietrzak z kl. III oraz Adam Łukaszewski z klasy II. Wszystkim uczestnikom konkursu i uczniom wyróżnionym gratulujemy!!!
        • Uczennica klasy piątej Paulina Wejman otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: "Bezpiecznie na wsi mamy, ryzyko upadków znamy". Paulince wręczono pamiątkowy dyplom, plecak i inne gadżety. Gratulujemy Paulince, rodzicom i nauczycielowi plastyki!
        • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach wakacje rozpoczęli ośmiodniowym pobytem nad Morzem Bałtyckim. Pobytowi dopisała słoneczna pogoda, która niezakłócenie zapewniła codzienne plażowanie i kąpiele morskie pod nadzorem ratownika wodnego. Bezpośredni dostęp do boisk sportowych sprzyjał grom i zabawom na świeżym powietrzu z posmakiem morskiego klimatu. Wakacyjna wyprawa nie mogłaby udać się tak wyśmienicie, gdyby nie troskliwa opieka wychowawców
        • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach wzięli udział w Krajowym Turnieju Badmintona Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych i Żaków w Hali Rondo w Koninie, zorganizowanym przez UKS MTB Konin i UKS "Iskra" w Sarbicach przy dużym zaangażowaniu rodziców uczniów szkoły w Sarbicach. Na boiskach mecze prowadzili sędzia międzynarodowy i sędziowie krajowi, natomiast sędzią głównym był Leszek Rorat. Turniej został bardzo pozytywnie odebrany przez zawodnik
        • Z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zostali radośnie zaproszeni do zabawy przez profesjonalnych animatorów, aby wspólnie hasać przy tańcach-wigibańcach i dziecięcej zumbie, uczestniczyć w pokazach ogromnych baniek mydlanych i tuneli bańkowych, cieszyć się malowaniem buziek, zabawą chustą Klanza z użyciem balonów, przeciąganiem liny czy rysowaniem zaczarowanym piaskiem, nie obchodząc się przy tym smakiem waty cukrowej na bazie naturalnych owoców.
        • Wyniki uzyskane przez ósmoklasistów Szkoły Podstawowej w Sarbicach kształtują się następująco: 78% język polski, 74% matematyka, 64% język angielski.
        • Drodzy uczniowie i rodzice!!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
        • W dniu 29.10.2021 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Sarbicach wzięły udział w spotkaniu z Policjantami Komisariatu w Dobrej. Panią st. sierż. Marleną Łukasik, Panem st. sierż. Damianem Gozdalikiem oraz maskotką policyjną Pyrkiem. Policjanci przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Funkcjonariusze przypomnieli także numer alarmowy i sytuacje, w której należy z

TRWA NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/2023

ТРИВАЄ НАБІР НА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

• Egzamin ósmoklasisty w roku 2022

Gratulujemy wysokich wyników absolwentom szkoły, rodzicom i nauczycielom oraz prowadzącym przedmioty egzaminacyjne.

Porównaj wyniki w zależności od lokalizacji szkoły

• Jadłospis