Strona główna
Przygody Baltazara
8Wielka wyprawa do Krainy Deszczowców zakończona pełnym sukcesem! W dniu 12 czerwca 2026 roku nasi uczniowie wybrali się w niezwykłą podróż pełną humoru, muzyki i niezapomnianych przygód. Na widowni teatru zasiadły dzieci z klas 2, 3 oraz 4, a także nasza najmłodsza, niezwykle dzielna grupa przedszkolna Biedroneczki. Wszyscy wspólnie kibicowali Smokowi Wawelskiemu i kucharzowi Bartoliniemu w misji ratowania profesora Baltazara Gąbki. Tajemniczy szpieg Don Pedro i jego słynne „Karramba!” wywołały mnóstwo śmiechu, a muzyka porwała do zabawy całą salę.
Sposób na Elfa
8W dniu 27 maja 2026 roku uczniowie klasy 3 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Marcinem Pałaszem w Bibliotece w Przykonie. Pisarz jest autorem popularnej serii książek „Sposób na Elfa”.
Podczas spotkania autor opowiadał o zabawnych i ciekawych historiach, które przeżył wspólnie ze swoim psem. To właśnie te przygody stały się inspiracją do napisania wielu książek. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści i chętnie zadawali pytania.
Międzynarodowy Festiwal Badmintona w Białymstoku
Podczas Międzynarodowego Festiwalu Badmintona, rozgrywającego się w Białymstoku w dniach 28-31 maja 2026 roku, dziewczęta z klasy 7 Ola Karbowska i Zuzia Misiak zajęły zaszczytne 3 miejsce, zdobywając brązowe medale. Gratulujemy Zuzi, Oli oraz Antosi wspaniałej gry, kolejnych zwycięstw i sukcesów. Brawo dziewczęta!!! Szczególne podziękowania i gratulacje kierujemy do trenerów oraz rodziców uczniów.
Z jakiej bajki to piosenka?
29Dnia 30 kwietnia o godzinie 10:20 w Szkole Podstawowej w Sarbicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Uczniowie klas 0-8 zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie wspólnie świętowaliśmy to ważne dla Polski wydarzenie. Uroczystość otworzył wyjątkowy występ grupy przedszkolnej, która jako pierwsza zaprezentowała się na scenie, wprowadzając wszystkich w podniosły nastrój. Następnie przyszedł czas na główny punkt programu – przedstawienie historyczne, w którym starsi uczniowie wcielili się w posłów Sejmu Czteroletniego. Z wielkim zaangażowaniem przybliżyli oni zgromadzonym burzliwe debaty oraz argumenty towarzyszące uchwaleniu pierwszej europejskiej konstytucji.
Moja ulubiona głoska ubrana wiosną
47W dniu 24 marca 2026 roku odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Logopedycznego „Moja ulubiona głoska ubrana wiosną”, skierowanego do przedszkolaczków oraz uczniów klas I–III. Celem konkursu było utrwalanie prawidłowej wymowy głosek, rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci oraz wspieranie rozwoju mowy poprzez działania plastyczne.
Czwarte urodziny Adama
9W dniu 7 czerwca 2026 roku Adam z Badmintonowego Przedszkola obchodził swoje czwarte urodziny. Z tej okazji 8 czerwca 2026 roku przyniósł do przedszkola cukierki. Dzieci wspólnie zaśpiewały mu „Sto lat”, złożyły serdeczne życzenia, a następnie poczęstowały się słodkościami.
Ada i Kosmitek
9W dniu 9 czerwca 2026 roku dzieci z Badmintonowego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem wyjazdu była Baśniowa Kawiarenka, gdzie dzieci zostały poczęstowane pysznym ciasteczkiem oraz soczkiem. Następnie uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „Ada i Kosmitek”. Po zakończeniu spektaklu dzieci miały okazję poznać kulisy pracy teatru. Dowiedziały się o wielu frapujących ciekawostek na temat pracy aktorów, funkcjonowania teatru oraz rekwizytów wykorzystywanych podczas przedstawienia.
W patronacie Św. Bogumiła
28W dniu 3 czerwca 2026 roku dzieci z Badmintonowego Przedszkola z okazji Dnia Dziecka uczestniczyły w krótkiej wycieczce do Uniejowa. Celem wyjazdu było wspólne świętowanie oraz integracja grupy. Podczas wycieczki rozbrykana czeredka udała się na lody, które sprawiły wszystkim wiele radości i były miłym akcentem obchodów tego wyjątkowego dnia.
Piąte urodziny Hani
14W dniu 28 maja 2026 roku Hania z Badmintonowego Przedszkola obchodziła swoje piąte urodziny. Z tej okazji przyniosła do przedszkola cukierki. Dzieci wspólnie zaśpiewały jej po wielokroć „Sto lat”, złożyły serdeczne życzenia, a następnie poczęstowały się słodkościami.
Gdzie mnie z tą gitarrrą…
5W dniu 22 maja 2026 roku odbyło się spotkanie muzyczne dla uczniów i przedszkolaków dotyczące różnych rodzajów gitar. Uczestnicy mieli okazję posłuchać utworów muzycznych na gitarze klasycznej, poznali brzmienie tego instrumentu oraz muzykę flamenco z Hiszpanii. W dalszej kolejności zaprezentowane zostało banjo – bębenek połączony ze strunami gitary, popularny instrument w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy dowiedzieli się, że najmniejszą gitarą jest ukulele, pochodzące z wysp hawajskich, które posiada cztery struny i delikatne brzmienie. Chętni uczniowie spróbowali swoich umiejętności muzycznych na instrumentach. Na koniec audycji usłyszeli mocne brzmienie gitary elektrycznej i tańczyli w rytm rock and rolla. Dziękujemy muzykom za interesujący, gitarowy koncert!
Czwórbój i trojboj lekkoatletyczny
11W maju uczennice naszej szkoły aktywnie uczestniczyły w zawodach lekkoatletycznych, reprezentując szkołę w czwórboju oraz trójboju lekkoatletycznym.
W dniu 7 maja 2025 roku w Przykonie odbył się czwórbój lekkoatletyczny, w którym udział wzięły uczennice klas 5 i 6. Zawodniczki rywalizowały w kilku konkurencjach lekkoatletycznych, zdobywając łącznie 568 punktów i zajmując 7 miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Łucja Andrzejewska, Zuzanna Gronowalska, Amelia Maciejewska, Katarzyna Michalak oraz Gabriela Synenko. Uczennice wykazały się zaangażowaniem i sportową postawą, godnie reprezentując szkołę.
Basia. Radzę sobie.
23Dnia 18 maja 2026 roku dzieci z Badmintonowego Przedszkola wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Multikino Łódź. Celem wyjazdu był seans bajki pt. „Basia. Radzę sobie” połączony z prelekcją edukacyjną „Bezpieczny Przedszkolak – Służby Medyczne”.
Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film oraz aktywnie uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa i pracy służb medycznych. Po zakończonym seansie uczestnicy wycieczki udali się na ciepły posiłek i mieli czas na odpoczynek.
Imieniny Zosi
11W dniu 15 maja 2026 roku Zosia z grupy Badmintonowe Przedszkole świętowała dzień swoich imienin. Z tej okazji przyniosła dla dzieci słodki poczęstunek w postaci cukierków. Maluchy złożyły solenizantce serdeczne życzenia imieninowe, a następnie z radością częstowały się przygotowanymi słodkościami.
Podróż w czasie do Dinoparku Kołacinek
56W dniu 11 maja 2026 roku Przedszkolaczki z grupy Rybki wybrały się na wycieczkę do Dinoparku Kołacinek. Bardzo pouczająca wycieczka podobała się wszystkim dzieciom, szczególnie interesująca była Dino grota z wykluwającym się dinozaurem i płynną lawą. Rybki pod okiem pani przewodnik wysłuchały ciekawych informacji o dinozaurach. Zwiedzały park jurajsko-botaniczny, spacerowały po ścieżce ery mezozoicznej, zwiedzały folwark kołaciński, wystawy geologiczno-paleontologiczne oraz ice age - wystawę z epoki lodowcowej. Na koniec wycieczki maluchy przemierzyły bajkową promenadą.
Konkurs literacko-plastyczny na zakładkę
2W dniu 8 maja 2026 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku odbyło się podsumowanie konkursu literacko-plastycznego na zakładkę z motywami książek pisarki Grażyny Bąkiewicz. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Sarbicach – Wojciech Warach, który otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę autorstwa G. Bąkiewicz oraz upominki. Podczas spotkania pani Grażyna opowiedziała uczestnikom, jak powstają jej książki, skąd czerpie inspiracje oraz jakie wydarzenia historyczne przedstawiane są w jej opowieściach. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek związanych z pracą pisarza oraz procesem tworzenia. Na koniec spotkania chętne osoby mogły kupić książki oraz uzyskać autograf pisarki. Gratulujemy nagrody naszemu uczniowi!
Od cebulki do kwiatu
7W grupie przedszkolnej Rybki praca wre różnymi metodami dydaktycznymi. Maluchy uczą się między innym w oparciu o elementy metody Marii Montessori, która była włoską lekarką i pedagogiem. Stworzyła ciekawą metodę pracy, gdzie istotą był nieskrępowany rozwój dzieci na różnych płaszczyznach zgodnie z ich potrzebami i możliwościami. I tak dzieci z grupy Rybki ułożyły etapy wzrostu tulipana - od cebulki do kwiatu.
W siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Turku
71W dniu 6 maja 2026 roku dzieci z Badmintonowego Przedszkola w ramach zajęć edukacyjnych udały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Turku.
Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących zasad zachowania się w czasie pożaru w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały okazję pobawić się w sali „Ognik”, a także obejrzeć filmiki edukacyjne związane z bezpieczeństwem i pracą strażaków.
Finały Wojewódzkie w Biegach Przełajowych
W dniu 23 kwietnia 2026 roku w Żerkowie odbyły się Finały Wojewódzkie w Biegach Przełajowych, zorganizowane w ramach XXVII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy piątej, Łucja Andrzejewska, która dzielnie zmierzyła się z trasą i ambitnie rywalizowała z zawodniczkami z innych szkół. Start w zawodach był dla niej nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do zdobycia nowych doświadczeń.
Z Blaszanym Bębenkiem u Alicji w Krainie Czarów
29W dniu 6 maja 2026 roku wszystkie przedszkolaczki z Przedszkoli w Sarbicach miały przyjemność obejrzeć i uczestniczyć w spektaklu teatralnym w Centrum Kultury Biblioteki Publicznej w Przykonie.
Dzieci w magiczny świat "Alicji w krainie czarów" wprowadzili aktorzy z teatru Blaszany Bębenek.
Galeria zdjęć
- brak danych
