• Już za parę dni, za dni parę weźmiesz plecak swój i gitarę

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach wakacje rozpoczęli ośmiodniowym pobytem nad Morzem Bałtyckim. Pobytowi dopisała słoneczna pogoda, która niezakłócenie zapewniła codzienne plażowanie i kąpiele morskie pod nadzorem ratownika wodnego. Bezpośredni dostęp do boisk sportowych sprzyjał grom i zabawom na świeżym powietrzu z posmakiem morskiego klimatu. Wakacyjna wyprawa nie mogłaby udać się tak wyśmienicie, gdyby nie troskliwa opieka wychowawców w wolontariacie.

     • Krajowy Turniej Badmintona w Koninie

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbicach wzięli udział w Krajowym Turnieju Badmintona Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych i Żaków w Hali Rondo w Koninie, zorganizowanym przez UKS MTB Konin i UKS "Iskra" w Sarbicach przy dużym zaangażowaniu rodziców uczniów szkoły w Sarbicach.

      Na boiskach mecze prowadzili sędzia międzynarodowy i sędziowie krajowi, natomiast sędzią głównym był Leszek Rorat.

      Turniej został bardzo pozytywnie odebrany przez zawodników i opiekunów, ponieważ miał pełną obsadę sędziowską, towarzyszył mu dobry humor i zadowolenie, halę zgodnie z wymogami idealnie zaciemniała kotara bez prześwitu, a w kuluarach w sympatycznym towarzystwie rodziców dostępna była kawa z ekspresu i ciasteczka.

      Zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem, wkładając w grę dużo serca, aby jak najlepiej zaprezentować się na turnieju i przed rodzicami, bowiem był to pierwszy turniej krajowy, kiedy tak licznie uczestniczyli rodzice.

      Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowanie za wkład osobowy, inicjatywność, dzięki czemu wydarzenie zaistniało w tak ujmującym wymiarze.

     • Gminny Konkurs Recytatorski "Wierszykolandia"

     • W dniu 10 maja 2022 roku sześcioro uczniów z klas pierwszej, drugiej i trzeciej naszej szkoły brało udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "WIERSZYKOLANDIA". Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona. Wszyscy uczniowie bardzo ładnie się zaprezentowali, recytując wiersze Marii Konopnickiej. Nagrody w swojej kategorii otrzymali uczniowie z klasy I: Jakub Pietrzak, który recytował wiersz "Zajączek" oraz Wiktor Pajor za recytację wiersza "Bocian". Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy III: Anna Pietrzak za recytację wiersza "Żabka Helusi" i Jan Rajczyk, który recytował wiersz "Przy mrowisku". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki. Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich uczestników konkursu słodki poczęstunek.

     • Spotkanie z profesjonalnymi animatorami

     • Z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zostali radośnie zaproszeni do zabawy przez profesjonalnych animatorów, aby wspólnie hasać przy tańcach-wigibańcach i dziecięcej zumbie, uczestniczyć w pokazach ogromnych baniek mydlanych i tuneli bańkowych, cieszyć się malowaniem buziek, zabawą chustą Klanza z użyciem balonów, przeciąganiem liny czy rysowaniem zaczarowanym piaskiem, nie obchodząc się przy tym smakiem waty cukrowej na bazie naturalnych owoców.

     • Zagroda Edukacyjna Olszówka

     • W dniu 17 maja 2022 roku wszyscy uczniowie z klasy I, II i III brali udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej Olszówka. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Wiosna w zagrodzie". Gospodarze przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji na powietrzu. Dzieci poszukały ukrytych rzodkiewek w pobliskim lasku, wyrabiały ciasto na chleb, przygotowały kiszonki, siały zioła, sadziły w doniczkach rośliny. Wszyscy chętnie wykonywali zadania, bawili się na powietrzu oraz karmili zwierzęta, mieszkające w zagrodzie. Na zakończenie pobytu uczniowie z apetytem zjedli upieczony i pachnący chleb. Wszyscy bardzo miło spędzili wspólnie czas, a zasiane zioła i rośliny rosną w klasach naszej szkoły.

     • Wycieczka do Torunia

     • W dniu 13 maja 2022 roku uczniowie klas czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Torunia. W programie wycieczki były wizyta w domu Mikołaja Kopernika, nowoczesna, multimedialna, interaktywna ekspozycja, wykorzystująca najwspanialsze osiągnięcia współczesnego muzealnictwa, kino 4D, hologramy, projekcje wizualne, 40-minutowy rejs po Wiśle z panoramą toruńskiej starówki z pokładu statku, zwiedzanie miasta z przewodnikiem podczas wędrówki szlakiem legend, czyli edukacja połączona z zabawą - bo przecież nikt tak jak legendziarze nie potrafią legend opowiadać! - czas na zakup pamiątek oraz toruńskich pierniczków, potem przejazd do Inowrocławia, spacer po Parku Solankowym i zasłużony posiłek. Po dniu pełnym wrażeń w estetycznym spełnieniu nadszedł czas na podróż powrotną.

     • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

     • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS odbywa się co roku w trzecią niedzielę maja. W 2022 roku przypada na 15 maja. Jest jedną z największych kampanii zwiększania świadomości o HIV/AIDS na świecie. Obchody odbywają się w 115 krajach, a wolontariusze docierają do dziesiątków tysięcy ludzi. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku zaprasza do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS w Polsce. W tym dniu wspominani są przyjaciele, współpracownicy, koledzy, członkowie rodzin, osoby sławne i nieznane we wszystkich zakątkach świata. Jest to również okazja, aby mobilizować społeczności do solidarności, podnosić świadomość społeczną na temat HIV i AIDS, podkreślać znaczenie zapobiegania HIV, leczenia, opieki i wsparcia dla osób, żyjących z HIV.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Pierwszego kwietnia w naszej szkole był obchodzony Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem obchodów tego święta było poszerzenie świadomości społecznej na temat specyfiki rozwojowej jaką jest autyzm oraz zwiększenie empatii na odmienność innych wśród naszych uczniów. Tego dnia zarówno społeczność uczniowska, jak i grono pedagogiczne, na znak solidarności z osobami autystycznymi nosiło niebieskie stroje. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat autyzmu oraz zrozumieli potrzeby osób, których on dotyczy. Zorganizowany został również konkurs plastyczny pt. "Autyzm widziany Twoimi oczami", który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Komisja konkursowa wyróżniła siedem prac. Każdy uczestnik konkursu otrzymał w nagrodę pamiątkowy dyplom w docenieniu przez wychowawcę i nauczyciela plastyki.

     • Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci

     • Drodzy uczniowie i rodzice!!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. "Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!". Termin akcji: 7-18.02.2022. Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa w Sarbicach. Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt rtv i agd, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe itp. Nie odbieramy natomiast tonerów i świetlówek.

     • Trąbiące grubasy

     • W dniu 13 stycznia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Podczas audycji muzycznej uczniowie oraz przedszkolaczki poznawali dwa instrumenty dęte blaszane - saxhorn barytonowy i tubę. Omówiona została budowa tych instrumentów oraz technika grania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać m. in. utworu "Marsz Imperialny" z filmu "Star Wars" oraz inne utwory muzyczne wykonane na tych instrumentach. Wzięli udział w zabawie ruchowej w rytmie rock'n rolla. Dziękujemy artystom za ciekawą prezentację muzyczną!

     • Noc nad Betlejem - świetny występ młodych artystów

     • Ostatni dzień przed świętami zamienił się w przedszkolu w Sarbicach w "Wielki Teatr". Dzieci “Jasełka” w grupie 4- i 5-latków pod opieką nauczycieli i we współpracy z Rodzicami przygotowały przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie biblijnej historii narodzin Jezusa, przybliżenie tradycji, związanych ze świętami Bożego Narodzenia, budzenie wrażliwości, pozytywnych przeżyć dziecka, doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u dzieci, rozbudzanie uzdolnień artystycznych. W atmosferze miłego i ciepłego, świątecznego nastroju dzieci zaprezentowały swoje przedstawienie. Wcieliły się w role Świętej Rodziny, aniołków, pastuszków, królów. Ciekawa i pełna emocji choreografia oraz bezbłędna gra młodych aktorów, którzy mieli do opanowania pokaźne treściowo kwestie, sprawiły że jasełka przeplatane kolędami i pastorałkami dzieci odegrały z wielką przyjemnością. Wszystkim oddanie zaangażowanym osobom ślemy wielkie słowa uznania. Szczęśliwego Nowego Roku 2022!!!

     • Niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości

     • Uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą Agnieszką Mysłowską i nauczycielem Bogumiłą Zdunek godnie reprezentowali Szkołę Podstawową w Sarbicach w dostojnej uroczystości o randze światowej, uświetnionej znakomitym pokazem wokalnym w wykonaniu ucznia naszej szkoły Mateusza Karniszewskiego na zaproszenie Burmistrza Uniejowa, Prezesa Parafialnego Stowarzyszenia Spycimierskie Boże Ciało, Proboszcza Parafii Spycimierz i Dziekana Dekanatu Uniejowskiego z okazji wpisania "Tradycji Kwiatowych Dywanów Na Procesję Bożego Ciała" na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO w kościele Parafialnym w Spycimierzu. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w historycznym wydarzeniu.

     • Dyrygowanie to bardzo ważne zadanie!

     • W dniu 2 grudnia 2021 roku odbyło się spotkanie z muzyką. Podczas audycji muzycznej uczniowie oraz przedszkolaczki poznali rodzinę instrumentów smyczkowych. Na przykładzie altówki omówiona została budowa tych instrumentów oraz technika grania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać utworów z bajek "Shrek" oraz "Vaiana: Skarb oceanu". Dowiedzieli się, na czym polega praca dyrygenta, a także wzięli udział w zabawie w dyrygowanie.

  • Nagłówek

   • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
   • sekretariat@spsarbice.pl
   • +48 63 279 11 78
   • 62-731 Sarbice 4 Poland
   • spsarbice.pl