• Coroczna pielgrzymka dziękczynna do Świnic Warckich

     • W dniu 17 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3 w tradycyjnym upamiętnieniu przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej oraz uczennica klasy 4 ku czci Komunii Rocznicowej udali się do Świnic Warckich na coroczną pielgrzymkę dziękczynną za stanowiących dla nich dar eucharystii i spowiedzi. Oprócz Sanktuarium narodzin i chrztu świętej siostry Faustyny dzieci z wychowawczynią i katechetą udały się do jej domu w Głogowcu, gdzie poznały skromne życie, jakie wiodła ze swoją rodziną w izbie domu znanej wcześniej jako Helenka Kowalska, apostołki Bożego Miłosierdzia, dziś na całym świecie uznawanej religijnie jako święta Faustyna. Na zakończenie pielgrzymki, w której dzieciom towarzyszył ksiądz Paweł Szudzik, Proboszcz Parafii w Janiszewie, wszyscy uczestnicy wyprawy w rytmicznych pląsach i zabawach świętowali przy dźwiękach zespołu muzycznego z Włocławka.

     • Lata dwudzieste, lata trzydzieste

     • W dniu 16 czerwca 2023 roku nasze przedszkolaczki Biedroneczki wyfrunęły ze swej sali zajęć, aby przeżyć dzień pełen przygód i wrażeń. Dla naszych najmłodszych podopiecznych sam przejazd do miejsca wycieczki był ekscytującym wydarzeniem, a moc atrakcji zapewnionych przed właścicielkę Zagrody Olszówka dodała magii temu ważnemu dla dzieci dniu. Maluszki swoimi małymi rączkami wyczarowały pyszny chleb oraz zupę warzywną, którą z apetytem zjadły. Mniam!

      Na terenie zagrody specjalnie dla nich zorganizowano wiejski tor przeszkód.

      Gościnność zwierzątek, zamieszkujących w zagrodzie, ujęła dzieci empatycznie swym ciepłem, wiodąc wrażliwe serduszka do wspólnej biesiadki z kózkami.

      Każde dziecko samodzielnie wykonało kreatywną zabawkę na osobistą pamiątkę. Wisienką na torcie szczodrej eskapady niekwestionowanie stała się sesja zdjęciowa z minionych lat - "Lata 20, lata 30". Zdjęcia wykonane na wyjątkowo urokliwym tle w połączeniu ze stylizacjami w postaci strojów z dawnych czasów udały się spektakularnie.

     • Rodzice jako przewodnicy dziecka w dorosłe życie

     • W dniu 16 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli w kilku blokach tematycznych dla klas 1-3 pod tytułem "Agresji mówimy nie!", dla klas 4-5 pod hasłem "Złość daje w kość", dla klas 6-8 w temacie "Fonoholizm - jak się nie dać?" oraz dla najstarszych uczestników, czyli nauczycieli i rodziców w zakresie "Rodzice jako przewodnicy dziecka w dorosłe życie - co sprzyja, a co przeszkadza zrównoważonemu rozwojowi dziecka".

      W tę fascynującą podróż do krainy praktycznej wiedzy w newralgicznych przestrzeniach życiowych bliskich wszystkim dzieciom w każdym wieku charyzmatycznie (gr. chárisma „dar”) zabrał naszych wędrowców życiowych psycholog Mariusz Pawlukiewicz, reprezentujący Centrum wsparcia, rozwoju i profilaktyki Koncept.

     • Czysta woda zdrowia doda 💦

     • Przedszkolaczki Tygryski 🐯 uczestniczyły w dyskusji na temat właściwych zachowań podczas letniego wypoczynku, wymieniając niebezpieczeństwa, grożące podczas letnich wakacji. Dzieci rozwijały także umiejętności liczenia i klasyfikowania, kodowania, utrwalały literki i układały wyrazy, a wykonane przez nie imponujące konewki podkreślały rolę deszczu w przyrodzie oraz wagę oszczędzania i chronienia wody przed zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi 💦

     • Istnieje tedy prarozum 🦭🐊🐳🐘🦛🦍🦧🦬🦒🦄

     • W dniu 5 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV i V wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Orientarium ZOO w Łodzi. Podczas spaceru między wolierami i wybiegami, zajmującymi powierzchnię 10 boisk piłkarskich, wycieczkowicze spotkali zwierzęta, pochodzące z różnych kontynentów, m.in. słonie, żyrafy pingwiny, małpki, niedźwiedzie, surykatki, lemury, krokodyle, żółwie, węże, kapibarę, zebry, różne gatunki ptaków, natomiast w podwodnym tunelu obserwowali rekiny, płaszczki i wiele innych gatunków zwierząt. Pobyt w ZOO, będąc obrazową lekcją empatii wobec przyrodzonego prawa zwierząt do wolności, z pewnością pobudził wrażliwe dusze do głębokiej refleksji nad respektowaniem odwiecznych praw natury za Monteskiuszem w dziele “O duchu praw”, niosącym przekaz, że „Istnieje tedy prarozum”, a „Przed wszystkimi tymi prawami są prawa natury”.

      Ogrody zoologiczne od zarania swojego istnienia przetrzymywały egzotyczne zwierzęta w intencji zarobkowego zaspokajania uciech człowieka. Organizowano menażerie czy objazdowe zwierzyńce na pokaz.

      Najstarszym istniejącym ogrodem zoologicznym jest ogród Tiergarten Schönbrunn założony w 1752 w Wiedniu. Pierwszy polski ogród zoologiczny założył w 1833 w Podhorodcach (od 1945 na Ukrainie) Stanisław Konstanty Pietruski.

      Wszystkim dzikim zwierzętom dedykujemy w empatycznej więzi utwór poetycki Adama Mickiewicza "Pies i Wilk" z 1810 roku.

      Jeden bardzo mizerny wilk - skóra a kości,
      Myszkując po zamrozkach, kiedy w łapy dmucha,
      Zdybie przypadkiem brysia Jegomości,
      Bernardyńskiego karku, sędziowskiego brzucha:
      Sierść na nim błyszczy niby szmelcowana,
      Podgardle tłuste, zwisłe do kolana.

      - "A witaj, panie kumie!! Witaj, panie brychu!
      Już od lat kopy o was ni widu, ni słychu,
      Wtedyś był mały kondlik - ale kto nie z postem,
      Prędko zmienia figurę!
      Jakże służy zdrowie?"

      - "Niczego" - brysio odpowie.
      I za grzeczność kiwnął chwostem.

      - "Oj! oj!... niczego! - widać ze wzrostu i tuszy! -
      Co to za łeb - mój Boże! choć walić obuchem -
      A kark jaki! a brzuch jaki!
      Brzuch! niech mnie porwą sobaki,
      Jeżeli, uczciwszy uszy,
      Wieprza widziałem kiedy z takim brzuchem!".

      - "Żartuj zdrów, kumie wilku; lecz mówiąc bez żartu,
      Jeśli chcesz, możesz sobie równie wypchać boki".

      - "A to jak, kiedyś łaskaw?" -

      - "Ot tak - bez odwłoki
      Bory i nory oddawszy czartu
      I łajdackich po polu wyrzekłszy się świstań,
      Idź między ludzi - i na służbę przystań!".

      - "Lecz w tej służbie co robić?" - wilk znowu zapyta.

      - "Co robić? - dziecko jesteś - służba wyśmienita -
      Ot jedno z drugim nic a nic!
      Dziedzińca pilnować granic,
      Przybycie gości szczekaniem głosić,
      Na zbira warknąć, wroga potarmosić,
      Panom pochlebiać ukłonem,
      Sługom wachlować ogonem.
      A za toż, bracie, niczego nie braknie:
      Od panów, paniątek, dziewek,
      Okruszyn, kostek, polewek,
      Słowem, czego dusza łaknie".

      Pies mówił, a wilk słuchał: uchem, gębą, nosem,
      Nie stracił słówka; połknął dyskurs cały
      I nad smacznej przyszłości medytując losem,
      Już obiecane wietrzył specyjały!
      Wtem patrzy... "A to co?"

      - "Gdzie?"

      - "Ot tu, na karku".

      - "Eh, błazeństwo!..."

      - "Cóż przecie?"

      - "Oto, widzisz, troszkę
      Przyczesano - bo na noc kładą mi obrożkę,
      Ażebym lepiej pilnował folwarku!".

      - "Czy tak? Pięknąś wiadomość schował na ostatku".

      - "I cóż, wilku, nie idziesz?".

      - "Co nie, to nie, bratku:
      Lepszy w wolności kęsek lada jaki
      Niźli w niewoli przysmaki" -
      Rzekł - i drapnąwszy, co miał skoku w łapie,
      Aż dotąd drapie!

     • Krajowy Turniej Badmintona w Baranowie 🏸 🏆 🥇

     • Uczennice naszej szkoły, Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak, wzięły udział w Krajowym Turnieju Badmintona w Baranowie. Dziewczęta dwukrotnie stanęły na podium w dniu 10 czerwca 2023 roku. W grze pojedynczej drugie miejsce zajęła Julia Łukaszewska, trzecie miejsce Antonina Zych. W grze podwójnej oba deble zdobyły brązowe medale. Zawodniczkom gratulujemy wysokiego poziomu gry, rodzicom dopingującego aplauzu, trenerom sokolego oka i charyzmy trenerskiej, życząc wszystkim dalszych sukcesów 🏸 🏆 🥇

     • Zwiedzamy nasz kraj ✈️🚅🚋🛳🚌🚗🚶‍♀️🚶

     • Jak na prawdziwych obieżyświatów przystało, przedszkolaki Tygryski 🐯 wyruszyły dziarsko w świat, podążając za wątkiem przewodnim tygodnia: "Zwiedzamy nasz kraj". Wymieniwszy wszystkie znane środki lokomocji po lądzie, po wodzie, w powietrzu, ostatecznie wybrały ekologiczną wędrówkę pieszą nad pobliską Wartę, trzecią po Wiśle i Odrze najdłuższą rzekę Polski, łączącą ościenne województwa wielkopolskie i łódzkie, a następnie podjęły przeprawę promową po rzecze, w czym towarzyszyły im rezolutne przedszkolaczki Rybki 🐟, których żywiołem jest woda, oraz ich zawsze czujne i troskliwe opiekunki.

      Dzieci w zaciszu sali przedszkolnej poznawały komplementarnie wybrane obiekty w Polsce, rozmawiały na temat gór i Morza Bałtyckiego oraz rozwijały przydatną w każdych okolicznościach umiejętność liczenia, by frapujące czynności poznawcze spuentować pracą plastyczną zatytułowaną: "Maluję nasz krajobraz" 👩‍🎨

     • W Miasteczku Ruchu Drogowego 🚴‍♂️🚴‍♀️

     • W dniu 6 czerwca 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły w ramach przygotowania do karty rowerowej uczestniczyła w wycieczce do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach teoretycznych, podczas których utrwalili sobie najważniejsze wiadomości dotyczące bezpiecznego poruszania się rowerami po drogach, natomiast w „Miasteczku Ruchu Drogowego” wykazali się umiejętnościami jazdy jednośladami.

      Pierwsze szkice prototypu maszyny biegowej w Europie sięgają ucznia Leonarda da Vinci z końca XV wieku. Za protoplastę pierwszego roweru uważa się francuskiego hrabię Mède de Sivrac, który prototyp zbudował prototyp w drugiej połowie 18. wieku. Ów model posiadał dwa koła i trudno było nim sterować. Konstrukcja udokumentowana wnioskiem patentowym jest dziełem niemieckiego barona Karl von Drais. Około roku 1818 zgłosił oficjalnie „maszynę do biegania”, która składała się m.in. z drewnianej ramy, 27-calowych kół ze stalowymi oponami oraz skórzanego siedziska.

      Pierwsza konstrukcja napędzana mechanicznie pochodzi z roku 1860. Francuz Pierre Michaux zastąpił drewniany stelaż stalową ramą, a do przedniego koła zamontował pedały. Dołożenie elementu napędowego było krokiem naprzód, jednak w dalszym ciągu było to ciężkie i trudne w sterowaniu urządzenie, ważące około 25 kilogramów.

      Brytyjscy konstruktorzy James Starley i William Hunter zastosowali w stworzonym przez siebie w 1870 roku prototypie analogiczny system napędu umieszczony w przednim kole. Ich pomysł poszedł jednak w kierunku dużego, skrętnego, przedniego koła i małego koła tylnego. Rewolucyjną zmianą było jednak zastosowanie drutu w szprychach oraz zastąpienie stali pełną oponą gumową. Bicykl był pierwszym rowerem, który wszedł do kultury masowej. Mimo trudności z zajmowaniem pozycji do jazdy (spowodowanej wysokim umieszczeniem siodełka) bicykl zaczął być popularny zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jest to pierwszy model, który wszedł „na salony”.

      W roku 1885 miał miejsce wynalazek Johna Kemp Starleya z rewolucyjną zmianą w podejściu do konstrukcji poprzez wprowadzenie jednakowego rozmiaru dla obu kół, a także zastosowanie napędu na tylne koło oraz hamulca ciernego. Brytyjczyk jest także pomysłodawcą współczesnej polskiej nazwy jednośladów z napędem siłą mięśni. Powstała ona bowiem od serii „bezpiecznych” pojazdów markowanych nazwą „Rover”. Rok 1888 przyniósł oponę pneumatyczną, której wynalazcą jest John Dunlop.

      W 1869 roku na terenach Polski zorganizowano pierwszy wyścig kolarski. W roku 1886 z inicjatywy Edwarda Chrapowickiego powołano Warszawskie Towarzystwo Cyklistów, którego członkami byli między innymi Henryk Sienkiewicz czy Aleksander Głowacki, czyli Bolesław Prus. Koniec XIX wieku to okres, w którym również kobiety próbowały swoich sił na dwóch kółkach, początkowo ubierając do tego suknie spacerowe, a wraz z większym zainteresowaniem dam zaczęła podążać za nim również moda z odzieżą bardziej praktyczną 🚴‍♂️🚴‍♀️

     • Nie ma jak u wójta ⚜️

     • Ósmoklasiści naszej szkoły uczestniczyli w gminnej sesji absolutoryjnej jako wnikliwi eksploratorzy wiedzy, erudycji, doświadczenia, poloru i wykwintności. Obdarowując notabli bukiecikami wdzięczności za szansę odkrywania coraz głębszych pokładów uczoności, sami zostali obdarowani pamiątkowymi akcesoriami twórczej pracy, rozwoju i samorealizacji ⚜️

     • Zajęcia terenowe w dolinie rodzimej rzeki Warty 🏞

     • Podczas zajęć terenowych na lekcji geografii uczniowie klasy 7 udali się nad rzekę Wartę, by z bliska przyjrzeć się poszczególnym elementom doliny rzecznej. Uczniowie obserwowali bieg rzeki i jej meandry zarówno z nadbrzeża, jak i z promu rzecznego, którym przy uprzejmości pana przewoźnika przeprawili się na drugi brzeg, tym samym przekraczając granicę województw wielkopolskiego i łódzkiego. Określali wielkość przepływu oraz miejsca wymywania w zakolach rzeki (erozję brzegów zewnętrznych, akumulację niesionego materiału przy brzegach wewnętrznych). Po drodze młodzież rozpoznawała poszczególne elementy krajobrazu geograficznego oraz identyfikowała napotkane drzewa i zwierzęta 🏞

     • Krajowy Turniej Badmintona w Solcu Kujawskim 🏸 🏆 🥇

     • Podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim w dniu 3 czerwca 2023 roku nasze 4 uczennice ponownie stanęly na podium. W grze podwójnej Antonina Zych i Julia Łukaszewska zajęły zaszczytne pierwsze miejsce, Zuzanna Misiak i Aleksandra Karbowska zajęły trzecie miejsce. Zuzanna Misiak w grze pojedynczej również stanęła na podium, otrzymując brązowy medal. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom, rodzicom oraz trenerom sportowego ducha walki 🏸 🏆 🥇

     • Dla każdego dziecka 🌞🌻⛵️🌹🌷🌺🌸🌼

     • Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony jest od 1955 roku w krajach członkowskich ONZ w różne dni roku.

      W naszej szkole w dniu 1 czerwca 2023 roku wszystkie dzieci od przedszkolaczków do ósmoklasistów celebrowały swoje święto także na szkolnym boisku w otoczeniu ekipy strażaków, pokazowo niosących ochoczą pomoc, gasząc płomienie, na przykładzie ochotników instruując opatrywanie hipotetycznych poszkodowanych, ucząc zainteresowanych posługiwania się wężem gaśniczym oraz tworząc orzeźwiającą fontannę ku entuzjastycznej uciesze uczestników przedniej zabawy. Wiwat strażacy! Niech żyją nasi supermeni!

      Nawet aura sprzyjała pogodnym harcom na świeżym powietrzu oraz konsumpcji rozpływających się w ustach lodów podarowanych dzieciom przez radnego Marka Bobra z rodziną oraz strażaków z OSP Radyczyny.

      Muskając promyczkiem po policzkach, słoneczko razem z poetką Danutą Gellnerową w słowach wiersza śle uśmiech dla każdego dziecka.

      Czerwcowa pogoda
      poziomką pachnąca
      wiąże dziś dziewczynkom
      kokardy
      ze słońca.

      Chłopcom
      złote żagle
      napina na chmurze,
      zaprasza w dalekie,
      podniebne podróże.

      I biegnie z bukietem
      przez ogromny świat –
      dla każdego dziecka
      niesie jeden kwiat 🌞🌻⛵️🌹🌷🌺🌸🌼

     • Czego życzyć dzieciom w Dniu Dziecka? 🐈🌳🍦🍯

     • Aktywnie i finezyjnie, artystycznie i turystycznie dzieci naszej szkoły w bacznej kurateli wyśmienitych wychowawców celebrowały swoje święto w ruchu, w zaciekawieniu, w drodze i w podziwie nad rozkwitającą bujnie przyrodą, przemierzając krajoznawczo świat autokarem, podczas przygodowych pokazów filmowych w kinie, w trakcie łamigłówek ruchowych i wygibasów zręcznościowych na sali gimnastycznej, rozkoszując się każdą chwilą i łaskoczącymi podniebienia łakociami, które smakują w zdrowiu naturą.

      Dopełnieniem świątecznej obfitości były paczuszki niespodzianeczki dla każdego dziecka od Rady Rodziców oraz trójwymiarowe medale powstałe ze szkolnej drukarki 3D za sprawą opiekunów zajęć sportowych.

      Czegóż więcej życzyć dzieciom w Dniu Dziecka zastanawia się również Maria Terlikowska, poetka.

      Czego życzyć dzieciom w Dniu Dziecka?
      Czarnych kotów na białych przypieckach.
      Burych kotów –
      a może i białych…
      Byle były.
      I byle mruczały.

      Życzę także wam niskich okien
      ze słonecznym, zielonym widokiem.
      A nad oknem – gałęzi kasztana,
      żeby kos miał gdzie śpiewać od rana.

      Życzę rzeki i piasku przy rzece,
      na wspaniałe, piaskowe fortece,
      i poziomek w leśnych kotlinach,
      drzew, na które dobrze się wspinać.

      Życzę także wam koca, nie-koca,
      który sny Wam przynosi po nocach
      taki koc spełnia wszystkie życzenia:
      to się w okręt, to w wyspę przemienia...
      bywa też latającym dywanem
      by się znowu stać kocem nad ranem.

      I co jeszcze?
      Już chyba niewiele:
      śmiechu w domu
      i lodów w niedzielę
      i przyjaciół najlepszych na świecie
      i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie 🐈🌳🍦🍯

     • Ze wszystkich kwiatów świata 💐

     • W edukacyjnym temacie tygodnia przedszkolaczków Tygrysków 🐯, którym jest wdzięczny wątek: "Dzieci z całego świata", maluchy językiem artystycznym odczytały wizerunki swoich rówieśników, mieszkających w różnych częściach świata, a następnie rysowały swojego wymarzonego przyjaciela lub przyjaciółkę od serca, razem z Janem Brzechwą zastanawiając się ile dzieci jest na świecie.

      Czy wy wiecie, czy wy wiecie,
      Ile dzieci jest na świecie?
      Kto by to policzyć mógł
      Tyle serc i rąk, i nóg?
      A choć dzieci jest tak dużo,
      Wszystkie wspólnej sprawie służą,
      Wszystkie pragną, pragną z całych sił,
      Żeby świat szczęśliwy był.

      Z okazji Dnia Dziecka dzieci uczestniczyły w seansie filmowym na wielkim ekranie kina, skąd powróciwszy cieszyły się licznymi atrakcjami w szkole, wśród których były zabawy, słodkości, lody, prezenciki od rodziców, pożarniczo-ratownicze pokazy prawdziwie strażackie, a nie zabrakło też medali z uroczystym napisem: "Radosnego Dnia Dziecka"`.

      Przy tym solenizant Jakub obdarował swoich przedszkolnych druhów słodkimi słodyczami, w zamian ciesząc się życzeniami i przytulaskami przedszkolnej braci.

      Rozkoszne szkraby różyczkami białymi jak czystość ich uczuć do ukochanych rodziców oraz z kolorowymi laurkami, które osobiście stworzyły, obdarowały mamę i tatę z okazji ich święta, a wtórowały im gromkie cmoknięcia, jowialne objęcia i słowa tkliwego wiersza z głębi serca.

      Ze wszystkich kwiatów świata,
      chciałabym zerwać słońce.
      I dać je potem tobie, złociste i gorące.
      Słoneczko jest daleko, ale się nie martw, mamo!
      Narysowałam drugie, jest prawie takie samo!
      Teraz cię wycałuję jak mogę najgoręcej,
      Bo tak cię kocham bardzo, że już nie można więcej 💐

     • Anglojęzyczna literatura sensoryczna 🐩🐑🐈

     • Na lekcjach języka angielskiego w klasie 4 jest chętnie popularyzowana dziecięca literatura anglojęzyczna. W ramach cyklu tematycznego "animals" dzieci wysłuchały z zaciekawieniem opowieści w języku angielskim o wilku i Czerwonym Kapturku oraz poznały namacalnie dotykowe perypetie baśniowych milusińskich, utrwalając przy tym poprzez dotyk przymiotniki opisujące zwierzątka. Sensoryczne książki wymiernie wzmacniają percepcję poznawczą w przetwarzaniu i w zapamiętywaniu absorbowanych informacji zarówno u małych, jak i u dużych dzieci 🐩🐑🐈

     • Jak przystało na dziarskiego malucha 👨‍👩‍👧‍👦

     • Nasze najmłodsze przedszkolaczki Biedroneczki 🐞 wykazały prawdziwy hart ducha, obserwując pokazową akcję gaśniczą straży pożarnej na szkolnym boisku oraz biorąc udział empirycznie w strażackim pokazie udzielania pierwszej pomocy, by następnie w wyposażeniu fundamentalnej wiedzy na temat bezpiecznych zachowań, hasać na placu zabaw ku pokrzepieniu ciała i ducha jak przystało na dziarskiego malucha 👨‍👩‍👧‍👦

      Wszystkie dzieci
      na całym świecie
      są takie same –
      lubią skakać na jednej nodze
      i lubią zanudzać mamę.

      Wszystkie dzieci
      na całym świecie
      śpiewają wesołe piosenki
      i byle kamyk,
      i byle szkiełko
      biorą jak skarb
      do ręki.

      Podobno dzieci
      na całym świecie
      bywają niegrzeczne czasem,
      lecz to nie u nas,
      nie w naszym mieście –
      to gdzieś za górą, za lasem.

      Danuta Gellnerowa, "Dzieci"

     • Straż pożarna na sygnale 🚒

     • Straż pożarna na sygnale zajechała okazale na boisko szkolne, aby gasić płomienie rozniecone specjalne na pokazową akcję w zapewnieniu niezawodności i gwarancji bezpieczeństwa każdego dziecka z okazji jego wyjątkowego święta 🚒

     • Wodna przygoda 🐬

     • Jak w każdy poniedziałek uczniowie klas 2 oraz 3 w ramach zajęć wychowania fizycznego z animuszem pogłębiali swoje umiejętności pływania. Pod bacznym okiem wytrawnych instruktorów pływania oraz czujnych opiekunów pożytkowali aktywnie czas w kompleksie termalno-basenowym w Uniejowie. Niekończącej się zabawie w wodzie pogodnie sprzyjała słoneczna aura 🌞

     • Dni moje tęczą malujesz 🌈

     • Za to, że zawsze jesteś przy mym boku
      Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
      Za to, że dni moje tęczą malujesz,
      Dziś, Mamo, z głębi serca Ci dziękuję!

      Nasi znakomici plastycy, pilni uczniowie Malwina, Kacper i Michał, z okazji uroczystych obchodów Dnia Mamy i Taty wykonali przeurocze upominki dla swoich ukochanych rodziców 🌈