• Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci
     • Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci

     • Drodzy uczniowie i rodzice!!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’. Termin akcji: 7-18.02.2022. Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa w Sarbicach. Partnerzy akcji  Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4, kontakt telefoniczny: 669-482-511; 83 341 75 94, wew. 23; w godz. 8:00-16:00, e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co, www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl. Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt rtv i agd, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe itp. Nie odbieramy tonerów i świetlówek.

     • Audycja muzyczna pt.: Trąbiące grubasy

     • Nowa galeria Audycja muzyczna pt.: Trąbiące grubasy została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 13 stycznia 2022r. odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Podczas audycji uczniowie oraz przedszkolaki poznali dwa instrumenty dęte blaszane - saxhorn barytonowy i tubę. Omówiona została budowa tych instrumentów oraz technika grania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać m. in. utworu z filmu Star Wars - Marsz Imperialny oraz poznali także inne utwory muzyczne wykonane na tych instrumentach. Wzięli udział w zabawie ruchowej w rytmie rock'n rolla. Dziękujemy artystom za ciekawą prezentację muzyczną!

    • Ferie Zimowe PSSE Turek
     • Ferie Zimowe PSSE Turek

     • Nowa galeria Ferie Zimowe PSSE Turek została dodana do albumu fotograficznego

      PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W TURKU ul. Uniejowska 1a 62-700 Turek NIP 6681135105 REGON 000769210 www.gov.pl/web/psse-turek sekretariat@psse-turek.pl /PSSE_TUREK/SkrytkaESP oswiata.zdrowotna@psse-turek.pl OZ.966.18.1.2022 Turek, dnia 12 stycznia 2022r.

       

      Dyrektorzy placówek oświatowo - wychowawczych powiatu tureckiego

      Szanowni Państwo,

      Zbliża się okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej, w którym są one szczególnie narażone na wielorakie niebezpieczeństwa. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną związaną z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 oraz rozpoczynający się okres ferii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku zaleca podjęcie różnorodnych działań informacyjno – edukacyjnych na temat bezpiecznego wypoczynku. Podczas działań informacyjnych należy zwracać uwagę na potrzebę zachowania dystansu społecznego, przestrzegania zasad higieny osobistej (częste, prawidłowe mycie rąk i ich dezynfekcja). Przypominać o obowiązku zakrywania ust i nosa. W związku z priorytetem jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa w załączeniu przesyłam materiały informacyjne do wykorzystania w działaniach oraz do zamieszczenia na stronie internetowej placówki.

      Z poważaniem

      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku

      mgr Katarzyna Wysocka

      Specjalista epidemiolog

      L.B. /K.J. 

    • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
    • sekretariat@spsarbice.pl
    • +48 63 279 11 78
    • 62-731 Sarbice 4 Poland