• Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice!!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’. Termin akcji: 7-18.02.2022. Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa w Sarbicach. Partnerzy akcji  Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4, kontakt telefoniczny: 669-482-511; 83 341 75 94, wew. 23; w godz. 8:00-16:00, e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co, www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl. Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt rtv i agd, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe itp. Nie odbieramy tonerów i świetlówek.

• Audycja muzyczna pt.: Trąbiące grubasy

• Nowa galeria Audycja muzyczna pt.: Trąbiące grubasy została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 13 stycznia 2022r. odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Podczas audycji uczniowie oraz przedszkolaki poznali dwa instrumenty dęte blaszane - saxhorn barytonowy i tubę. Omówiona została budowa tych instrumentów oraz technika grania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać m. in. utworu z filmu Star Wars - Marsz Imperialny oraz poznali także inne utwory muzyczne wykonane na tych instrumentach. Wzięli udział w zabawie ruchowej w rytmie rock'n rolla. Dziękujemy artystom za ciekawą prezentację muzyczną!

• Ferie Zimowe PSSE Turek

• Nowa galeria Ferie Zimowe PSSE Turek została dodana do albumu fotograficznego

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W TURKU ul. Uniejowska 1a 62-700 Turek NIP 6681135105 REGON 000769210 www.gov.pl/web/psse-turek sekretariat@psse-turek.pl /PSSE_TUREK/SkrytkaESP oswiata.zdrowotna@psse-turek.pl OZ.966.18.1.2022 Turek, dnia 12 stycznia 2022r.

Dyrektorzy placówek oświatowo - wychowawczych powiatu tureckiego

Szanowni Państwo,

Zbliża się okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej, w którym są one szczególnie narażone na wielorakie niebezpieczeństwa. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną związaną z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 oraz rozpoczynający się okres ferii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku zaleca podjęcie różnorodnych działań informacyjno – edukacyjnych na temat bezpiecznego wypoczynku. Podczas działań informacyjnych należy zwracać uwagę na potrzebę zachowania dystansu społecznego, przestrzegania zasad higieny osobistej (częste, prawidłowe mycie rąk i ich dezynfekcja). Przypominać o obowiązku zakrywania ust i nosa. W związku z priorytetem jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa w załączeniu przesyłam materiały informacyjne do wykorzystania w działaniach oraz do zamieszczenia na stronie internetowej placówki.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku

mgr Katarzyna Wysocka