• Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice!!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. "Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!". Termin akcji: 7-18.02.2022. Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa w Sarbicach. Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt rtv i agd, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe itp. Nie odbieramy natomiast tonerów i świetlówek.

• Trąbiące grubasy

• W dniu 13 stycznia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Podczas audycji muzycznej uczniowie oraz przedszkolaczki poznawali dwa instrumenty dęte blaszane - saxhorn barytonowy i tubę. Omówiona została budowa tych instrumentów oraz technika grania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać m. in. utworu "Marsz Imperialny" z filmu "Star Wars" oraz inne utwory muzyczne wykonane na tych instrumentach. Wzięli udział w zabawie ruchowej w rytmie rock'n rolla. Dziękujemy artystom za ciekawą prezentację muzyczną!