• Noc nad Betlejem - świetny występ młodych artystów

• Ostatni dzień przed świętami zamienił się w przedszkolu w Sarbicach w "Wielki Teatr". Dzieci “Jasełka” w grupie 4- i 5-latków pod opieką nauczycieli i we współpracy z Rodzicami przygotowały przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie biblijnej historii narodzin Jezusa, przybliżenie tradycji, związanych ze świętami Bożego Narodzenia, budzenie wrażliwości, pozytywnych przeżyć dziecka, doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u dzieci, rozbudzanie uzdolnień artystycznych. W atmosferze miłego i ciepłego, świątecznego nastroju dzieci zaprezentowały swoje przedstawienie. Wcieliły się w role Świętej Rodziny, aniołków, pastuszków, królów. Ciekawa i pełna emocji choreografia oraz bezbłędna gra młodych aktorów, którzy mieli do opanowania pokaźne treściowo kwestie, sprawiły że jasełka przeplatane kolędami i pastorałkami dzieci odegrały z wielką przyjemnością. Wszystkim oddanie zaangażowanym osobom ślemy wielkie słowa uznania. Szczęśliwego Nowego Roku 2022!!!

• Niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości

• Uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą Agnieszką Mysłowską i nauczycielem Bogumiłą Zdunek godnie reprezentowali Szkołę Podstawową w Sarbicach w dostojnej uroczystości o randze światowej, uświetnionej znakomitym pokazem wokalnym w wykonaniu ucznia naszej szkoły Mateusza Karniszewskiego na zaproszenie Burmistrza Uniejowa, Prezesa Parafialnego Stowarzyszenia Spycimierskie Boże Ciało, Proboszcza Parafii Spycimierz i Dziekana Dekanatu Uniejowskiego z okazji wpisania "Tradycji Kwiatowych Dywanów Na Procesję Bożego Ciała" na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO w kościele Parafialnym w Spycimierzu. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w historycznym wydarzeniu.

• Dyrygowanie to bardzo ważne zadanie!

• W dniu 2 grudnia 2021 roku odbyło się spotkanie z muzyką. Podczas audycji muzycznej uczniowie oraz przedszkolaczki poznali rodzinę instrumentów smyczkowych. Na przykładzie altówki omówiona została budowa tych instrumentów oraz technika grania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać utworów z bajek "Shrek" oraz "Vaiana: Skarb oceanu". Dowiedzieli się, na czym polega praca dyrygenta, a także wzięli udział w zabawie w dyrygowanie.

• Mikołajki

• W dniu 6 grudnia do najmłodszych przedszkolaków zawitał Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Po wspólnym zdjęciu przedszkolaczki ozdabiały świąteczne pierniczki.

• Tańce nowoczesne w Sarbicach

• W dniu 4 listopada odbyło się spotkanie muzyczne dla całej społeczności szkolnej. Artyści zaprezentowali różne figury tańców nowoczesnych oraz utwory muzyczne. Uczniowie oraz przedszkolaki uczyli się wybranych figur tanecznych, poznały i utrwaliły wiadomości, dotyczące baletu, kompozytorów, jazzu i funky.