Nasi bracia mniejsi, choć nie mniej ważni 🐒🦆🐅🐘🐐🐑🐄🐖🐫🦒🐇🦔🐿🐓
29Przedszkolaczki Tygryski 🐯 rozróżniały siedliska zwierząt żyjących na wolności, dowiedziały się o istnieniu zwierząt hodowlanych oraz powodach, dla których człowiek postanowił je poddać hodowli i jakie niesie to ze sobą konsekwencje, które gatunki ssaków piją mleko w dorosłości, kiedy je posiadają oraz czy mleko zawsze jest białe, a także czy możemy otrzymać od zwierząt coś w darze, gdzie jest im najlepiej, kiedy żyją w zgodzie z naturą, ciesząc się pełnią życia, czego możemy się od nich nauczyć. W akcie poznawczym wtórowały mądrości ludowe, przysłowia i powiedzenia, których nasi bracia mniejsi, choć nie mniej ważni, są bohaterami.
Piszemy list do Królowej Polski
1W dniu 10 maja 2023 roku w auli konferencyjnej Muzeum Diecezjalnego we Włocławku biskup włocławski, Krzysztof Wętkowski, wręczył nagrody laureatom konkursów zorganizowanych z okazji Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony jasnogórskiej. Na oficjalne ogłoszenie wyników pojechał uczeń naszej szkoły Mateusz Karniszewski w towarzystwie swojego proboszcza, księdza Dariusza Ziemniaka, i katechety Agnieszki Mysłowskiej.
Czy znasz Ewangelię według Świętego Łukasza?
Uczniowie naszej szkoły, Lena Michalak, uczennica klasy 8, oraz Mateusz Karniszewski z klasy 6, wzięli udział w VIII Konkursie Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych "Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza?" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, nad którym honorowy patronat sprawował ks. bp Krzysztof Wętkowski – ordynariusz diecezji włocławskiej.
Ach, ta przecudna, cicha łąka 🎋🌹🌷🌾🍀
59"Ach, ta przecudna, cicha łąka, gdzie myśl się moja we snach błąka, gdzie marzeń płynie zdrój. Anioły po niej chodzą rano ścieżyną w perły usypaną, cały ich chodzi rój", Maria Konopnicka, 1907 rok.
Przedszkolaczki Tygryski 🐯 na majowej łące w szkolnej przestrzeni bawiły się z motylami, radośnie tańczącymi pośród kwiecia wszechobecnego wielobarwnie. Dzieci zawarły znajomość z ruchliwymi mieszkańcami łąki, poznały cykle rozwojowe żaby oraz motyla.
Ogólnopolski Tydzień Bibliotekarza i Bibliotek 📖
20Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotekarza i Bibliotek Malwinka, Kacperek i Michałek przygotowali jakże finezyjne zakładki do książek, przy których z zaaferowaniem chce się pochłaniać kolejne strony niejednej frapującej fabuły, po które dzieci sięgnęły w bibliotece szkolnej, gdzie kordialnie przyjęte, otrzymały pamiątkowe dyplomy od pani bibliotekarki 📖
Prawdziwy sekret przyjaźni 🐘
7W dniu 9 maja naszą szkołę odwiedził objazdowy Teatr Lalkowy Pinokio ze spektaklem opowiadającym o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Przedszkolaczki Biedroneczki 🐞 z zapartym tchem śledziły losy tytułowej bohaterki edukacyjnego przedstawienia teatralnego opartego na fragmentach sztuki Izabeli Degórskiej, z którego dowiedziały się, jak Kruszynka odkrywa, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy oraz bezwarunkowej akceptacji samego siebie i innych, emfazując uniwersalne i ponadczasowe wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym 🐘
Niepokonane!
Cztery uczennice naszej szkoły, Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak, brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim. W grze podwójnej w finale spotkała się cała nasza czwórka. Natomiast w grze pojedynczej Julia i Antonina rozegrały finał. Każda z dziewcząt wraca z turnieju z podwójnymi medalami. Gratulujemy dziewczętom, ich rodzicom i trenerom!!!
Zwycięstwo po królewsku
Uczennice klasy czwartej naszej szkoły, Aleksandra Karbowska i Zuzanna Misiak, w ukoronowaniu ambitnych treningów zasłużenie stanęły na podium podczas Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim w dniu 6 maja 2023 roku. Gratulujemy!!! P.S. Jako, że organizatorzy nie przewidzieli dwóch pierwszych miejsc ex aequo, dziewczęta zajęły miejsca odpowiednio pierwsze i drugie.
Pan żubr we własnej osobie
24"Pozwólcie przedstawić sobie:
Pan żubr we własnej osobie.
No, pokaż się, żubrze. Zróbże
Minę uprzejmą, żubrze"."Żubr", Jan Brzechwa, "Zoo", "Tańcowała igła z nitką", 1938 rok
Przedszkolaczki Tygryski z żarliwością, bez żachnięcia dotarły do ostatniej literki alfabetu "Ż, ż", tymczasem poznając globus modelujący Ziemię, wszystkie kontynenty, łącznie z naszym rodzimym, by następnie żądne wiedzy układać, czytać i dzielić na głoski wyrazy związane z kontynentami.
Dzień Strażaka
22Dzień Strażaka Malwinka i Michałek uhonorowali pracami plastycznymi w różnych technikach wykonawczych, efektywnie wpisując w pamięć kolorami numer alarmowy do Straży Pożarnej 998.
Zadania godne zapamiętania
19Malwinka i Michałek z zaciekawieniem dopasowywali obrazki do odpowiadających im kształtami cieni, a w grze "Memory" dobierali parami identyczne symbole, trenując wytrwale spostrzegawczość, percepcję i pamięć.
Największy instrument świata
18W dniu 28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja muzyczna dla uczniów i przedszkolaków w ramach spotkań z muzyką. Uczestnicy poznali różne instrumenty dęte blaszane.
Najmniejszy z nich to kazoo, mały, poręczny instrument dęty, na którym bez trudu zagra każdy. Jego charakterystyczne, brzęczące brzmienie sprawdzi się jako akompaniament do utworów muzycznych. Usłyszeliśmy na kazoo motyw muzyczny z filmu "Gang Olsena" w wykonaniu artystów oraz spontaniczne improwizacje melodyczne autorstwa naszych uczniów.
Mali Polacy wielcy sercem
19Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce łagodne, mądre i wdzięczne, dlatego przedszkolaczki Rybki przy majowym święcie pozowały dziecięcym entuzjazmem, zapałem i szczęściem.
Nasza Ojczyzna
W Polsce jest morze, są góry, jeziora
Lasy i łąki, sady i pola
I duże miasta, i małe wioski
To krajobraz naszej pięknej PolskiPolska to nasza ojczyzna
A my jesteśmy Polakami
I jesteśmy tacy dumni
I jesteśmy tacy dumni
Że w takim kraju mieszkamy
Postawy patriotyczne podczas obchodów świąt narodowych
20Przedszkolaczki Biedroneczki urozmaicenie pną się w górę wzrostem fizycznym oraz umysłowym, biorąc udział w rozwojowych aktywnościach w naszej szkole, jak choćby kształtowanie postaw patriotycznych w pracach plastycznych, uwrażliwiająca słuchowo i ruchowo audycja muzyczna czy oprawa artystyczno-erudycyjna do obchodów świąt uchwalenia konstytucji oraz dnia flagi narodowej.
Orzeł matematyczny najwyższych lotów
W dniu 20 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs "Orzeł Matematyczny" dla szkół podstawowych, w którym w uskrzydleniu wzięła udział grupa 20 uczniów z klas II - VIII, oczekując na pozytywne rozstrzygnięcie i podniesienie sprawności dedukcyjnej.
Puzzlane dzielenie ułamków dziesiętnych
2Nowatorskie metody nauczania na lekcjach matematyki inspirują do pilnego zgłębiania przydatnej wiedzy, jak w klasie piątej podczas dzielenia ułamków dziesiętnych z wykorzystaniem puzzli, dostępnych na platformach wordwall oraz spinner. Uczniowie za pomocą spinnera losowali poszczególne przykłady, rozwiązywali je na tablicy, a następnie łączyli działanie i wynik.
Drzwi szeroko otwarte
8Uczniowie klasy ósmej odbyli rozpoznawczą wycieczkę do Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku, gdzie kierunki kształcenia i oferta szkoły kluczowo skupiły ich uwagę w przeddzień ważkich życiowo wyborów.
Ojczyste godło i flaga
12W związku z obchodami świąt majowych Malwinka i Kacperek w skupieniu i zaangażowaniu wykonali ojczyste godło oraz flagę. Prace plastyczno-techniczne celowały intencyjnie w zapamiętanie i utrwalenie barw oraz symboli narodowych.
Mieszkam w Polsce
72Przedszkolaczki Tygryski z małą i dużą literką "H, h" oddały honor narodowym symbolom, hożo studiowały mapę Polski, poznając jej geograficzne położenie i wszystkich sąsiadów, hartem ducha zgłębiły, co jest stolicą Polski oraz skąd wywodzi się jej nazwa. Ponadto z ochoczością przywołały symbolikę największych miast, takich jak Kraków, Poznań, Toruń czy Warszawa, a z nią legendę o złotej kaczce.
Galeria zdjęć
brak danych