• Zagroda Edukacyjna Olszówka

     • Nowa galeria Zagroda Edukacyjna Olszówka została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 17 maja 2022 roku wszyscy uczniowie z klasy I, II i III brali udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej Olszówka. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Wiosna w zagrodzie”. Gospodarze przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji na powietrzu: uczniowie szukali ukrytych rzodkiewek w pobliskim lasku, wyrabiali ciasto na chleb, przygotowali kiszonki, siali zioła, sadzili w doniczkach rośliny. Wszyscy chętnie wykonywali zadania, bawili się na powietrzu oraz karmili zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Na zakończenie pobytu w zagrodzie uczniowie z apetytem zjedli upieczony i pachnący chleb. Wszyscy bardzo miło spędzili wspólnie czas, a zasiane zioła i rośliny rosną w klasach naszej szkoły.

    • Wycieczka do Torunia
     • Wycieczka do Torunia

     • Nowa galeria Wycieczka do Torunia została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 13 maja 2022 roku uczniowie klasy IV -VIII wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Torunia. W programie wycieczki była: • Wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, nowoczesna, multimedialna, interaktywna ekspozycja wykorzystująca najwspanialsze osiągnięcia współczesnego muzealnictwa: kino 4D, hologramy, projekcje wizualne. • Rejs po Wiśle – panorama toruńskiej starówki z pokładu statku ( rejs 40-minutowy). • Zwiedzanie miasta z przewodnikiem podczas wędrówki szlakiem legend, edukacja połączona była z zabawą, bo przecież nikt tak jak legendziarze nie potrafi legend opowiadać! • Czas na zakup pamiątek oraz toruńskie pierniczki; • Przejazd do Inowrocławia – spacer po Parku Solankowym i posiłek w Mcdonald. Po dniu pełnym wrażeń i doznań estetycznych wyruszyliśmy w drogę powrotną. Opiekunami wycieczki były panie Grażyna Bielawska, Paulina Bober, Bogumiła Zdunek, Marlena Małecka i Agnieszka Mysłowska

    • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS PSSE TUREK
     • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS PSSE TUREK

     • Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS PSSE TUREK została dodana do albumu fotograficznego

      Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS odbywa się co roku w trzecią niedzielę maja. W 2022 roku przypada na 15 maja. Jest jedną z największych kampanii zwiększania świadomości o HIV/AIDS na świecie. Obchody odbywają się w 115 krajach, a wolontariusze docierają do dziesiątków tysięcy ludzi. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku zaprasza do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS w Polsce. W tym dniu wspominamy osoby, które odeszły: naszych przyjaciół, współpracowników, kolegów, członków rodzin, osoby sławne i nieznane, we wszystkich zakątkach świata. Jest to również okazja, aby mobilizować nasze społeczności do solidarności, podnosić świadomość społeczną na temat HIV i AIDS, podkreślać znaczenie zapobiegania HIV, leczenia, opieki i wsparcia dla osób żyjących z HIV.

    • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Pierwszego kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem

      obchodów tego święta było poszerzenie świadomości społecznej na temat takiego zaburzenia

      rozwojowego jakim jest autyzm oraz zwiększenie empatii na odmienność innych wśród naszych

      uczniów. Tego dnia zarówno społeczność uczniowska jak i grono pedagogiczne na znak solidarności z

      osobami autystycznymi założyło niebieskie stroje. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat

      autyzmu oraz zrozumieli potrzeby osób się z nim zmagających. Zorganizowany został również konkurs

      plastyczny pt. „Autyzm widziany Twoimi oczami’ który spotkał się z dużym zainteresowaniem

      uczniów. Komisja konkursowa wyróżniła siedem prac. Każdy uczestnik konkursu otrzymał w nagrodę

      pamiątkowy dyplom oraz został doceniony przez wychowawcę i nauczyciela plastyki.

     • Elektrośmieci

     • Szanowni Państo, 

      Uprzejmie informujemy, iż akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" może trwać w Państwa Placówce do dnia 07.02.2022,  natomiast odbiór zebranego sprzętu jest zaplanowany w dniu 07.02.2022 r. 

      Pozdrawiamy Green Office Ecologic Spółka z o.o.

    • Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci
     • Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci

     • Drodzy uczniowie i rodzice!!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’. Termin akcji: 7-18.02.2022. Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa w Sarbicach. Partnerzy akcji  Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4, kontakt telefoniczny: 669-482-511; 83 341 75 94, wew. 23; w godz. 8:00-16:00, e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co, www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl. Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt rtv i agd, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe itp. Nie odbieramy tonerów i świetlówek.

     • Audycja muzyczna pt.: Trąbiące grubasy

     • Nowa galeria Audycja muzyczna pt.: Trąbiące grubasy została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 13 stycznia 2022r. odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Podczas audycji uczniowie oraz przedszkolaki poznali dwa instrumenty dęte blaszane - saxhorn barytonowy i tubę. Omówiona została budowa tych instrumentów oraz technika grania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać m. in. utworu z filmu Star Wars - Marsz Imperialny oraz poznali także inne utwory muzyczne wykonane na tych instrumentach. Wzięli udział w zabawie ruchowej w rytmie rock'n rolla. Dziękujemy artystom za ciekawą prezentację muzyczną!

    • Ferie Zimowe PSSE Turek
     • Ferie Zimowe PSSE Turek

     • Nowa galeria Ferie Zimowe PSSE Turek została dodana do albumu fotograficznego

      PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W TURKU ul. Uniejowska 1a 62-700 Turek NIP 6681135105 REGON 000769210 www.gov.pl/web/psse-turek sekretariat@psse-turek.pl /PSSE_TUREK/SkrytkaESP oswiata.zdrowotna@psse-turek.pl OZ.966.18.1.2022 Turek, dnia 12 stycznia 2022r.

       

      Dyrektorzy placówek oświatowo - wychowawczych powiatu tureckiego

      Szanowni Państwo,

      Zbliża się okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej, w którym są one szczególnie narażone na wielorakie niebezpieczeństwa. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną związaną z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 oraz rozpoczynający się okres ferii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku zaleca podjęcie różnorodnych działań informacyjno – edukacyjnych na temat bezpiecznego wypoczynku. Podczas działań informacyjnych należy zwracać uwagę na potrzebę zachowania dystansu społecznego, przestrzegania zasad higieny osobistej (częste, prawidłowe mycie rąk i ich dezynfekcja). Przypominać o obowiązku zakrywania ust i nosa. W związku z priorytetem jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa w załączeniu przesyłam materiały informacyjne do wykorzystania w działaniach oraz do zamieszczenia na stronie internetowej placówki.

      Z poważaniem

      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku

      mgr Katarzyna Wysocka

      Specjalista epidemiolog

      L.B. /K.J. 

    • Noc nad Betlejem - świetny występ młodych artystów...
     • Noc nad Betlejem - świetny występ młodych artystów...

     • Nowa galeria Noc nad Betlejem - świetny występ młodych artystów... została dodana do albumu fotograficznego

      “JASEŁKA” W GRUPIE 4, 5- LATKÓW Ostatni dzień przed świętami zamienił się w przedszkolu w Sarbicach w "Wielki Teatr". Dzieci pod opieką nauczycieli i we współpracy z Rodzicami przygotowały przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie historii narodzin Jezusa, przybliżenie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia,  budzenie wrażliwości, pozytywnych przeżyć dziecka, doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u dzieci, rozbudzanie uzdolnień artystycznych. W atmosferze miłego i ciepłego, świątecznego nastroju dzieci zaprezentowały swoje przedstawienie. Wcieliły się w role : Świętej Rodziny, aniołków, pastuszków, królów. Ciekawa choreografia, pełna emocji i bezbłędna gra młodych aktorów, którzy mieli do opanowania całkiem spore kwestie, sprawiły że dzieci grały, przeplatane kolędami i pastorałkami, jasełka z wielką przyjemnością. Wszystkim zaangażowanym osobom należą się naprawdę duże słowa uznania. Szczęśliwego Nowego Roku 2022 !!!

      Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

     • UNESCO Niematerialne Kulturowe Dziedzictwo Ludzkości - Polska - Spycimierz

     • Nowa galeria UNESCO Niematerialne Kulturowe Dziedzictwo Ludzkości - Polska - Spycimierz została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Sarbicach wraz z wychowawcą Agnieszka Mysłowską i nauczycielem Bogumiłą Zdunek mieli w dniu dzisiejszym przyjemność uczestniczenia w uroczystości o randze światowej. Na zaproszenie Burmistrza Uniejowa, Prezesa Parafialnego Stowarzyszenia Spycimierskie Boże Ciało, Proboszcza Parafii Spycimierz i Dziekana Dekanatu Uniejowskiego braliśmy udział w lokalnej uroczystości z okazji wpisania " Tradycji Kwiatowych Dywanów Na Procesję Bożego Ciała" na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO w kościele Parafialnym w Spycimierzu. GRATULUJEMY I SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W HISTORYCZNYM WYDARZENIU.

     • Mikołajki

     • Nowa galeria Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 6 grudnia do najmłodszych przedszkolaków zawitał Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Po wspólnym zdjęciu przedszkolaki ozdabiały świąteczne pierniczki.

     • Dobroczynna akcja uczniów naszej szkoły

     • Uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej naszej szkoły w artystycznej pieczy nauczyciela techniki przygotowali ozdoby świąteczne, które zostały przeznaczone na cele dobroczynne podczas Charytatywnego Jarmarku Mikołajkowego w Przykonie w dniu 5 grudnia 2021 roku.

   • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
   • sekretariat@spsarbice.pl
   • +48 63 279 11 78
   • 62-731 Sarbice 4 Poland