• Gminny Konkurs Recytatorski "Wierszykolandia"

• W dniu 10 maja 2022 roku sześcioro uczniów z klas pierwszej, drugiej i trzeciej naszej szkoły brało udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "WIERSZYKOLANDIA". Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona. Wszyscy uczniowie bardzo ładnie się zaprezentowali, recytując wiersze Marii Konopnickiej. Nagrody w swojej kategorii otrzymali uczniowie z klasy I: Jakub Pietrzak, który recytował wiersz "Zajączek" oraz Wiktor Pajor za recytację wiersza "Bocian". Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy III: Anna Pietrzak za recytację wiersza "Żabka Helusi" i Jan Rajczyk, który recytował wiersz "Przy mrowisku". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki. Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich uczestników konkursu słodki poczęstunek.

• Spotkanie z profesjonalnymi animatorami

• Z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zostali radośnie zaproszeni do zabawy przez profesjonalnych animatorów, aby wspólnie hasać przy tańcach-wigibańcach i dziecięcej zumbie, uczestniczyć w pokazach ogromnych baniek mydlanych i tuneli bańkowych, cieszyć się malowaniem buziek, zabawą chustą Klanza z użyciem balonów, przeciąganiem liny czy rysowaniem zaczarowanym piaskiem, nie obchodząc się przy tym smakiem waty cukrowej na bazie naturalnych owoców.

• Zagroda Edukacyjna Olszówka

• W dniu 17 maja 2022 roku wszyscy uczniowie z klasy I, II i III brali udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej Olszówka. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Wiosna w zagrodzie". Gospodarze przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji na powietrzu. Dzieci poszukały ukrytych rzodkiewek w pobliskim lasku, wyrabiały ciasto na chleb, przygotowały kiszonki, siały zioła, sadziły w doniczkach rośliny. Wszyscy chętnie wykonywali zadania, bawili się na powietrzu oraz karmili zwierzęta, mieszkające w zagrodzie. Na zakończenie pobytu uczniowie z apetytem zjedli upieczony i pachnący chleb. Wszyscy bardzo miło spędzili wspólnie czas, a zasiane zioła i rośliny rosną w klasach naszej szkoły.