• Gminny Konkurs Recytatorski „WIERSZYKOLANDIA"

• Nowa galeria Gminny Konkurs Recytatorski „WIERSZYKOLANDIA" została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 10 maja 2022 roku 6 uczniów z klas I – III naszej szkoły brało udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „WIERSZYKOLANDIA”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona. Wszyscy uczniowie bardzo ładnie się zaprezentowali recytując wiersze Marii Konopnickiej. Nagrody w swojej kategorii otrzymali uczniowie z klasy I: Jakub Pietrzak, który recytował wiersz „Zajączek” i Wiktor Pajor – za recytację wiersza „Bocian”. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy III: Anna Pietrzak – za recytację wiersza „Żabka Helusi” i Jan Rajczyk, który recytował wiersz „Przy mrowisku”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki. Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich uczestników konkursu słodki poczęstunek.

• Spotkanie z profesjonalnymi animatorami

• Z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zostali radośnie zaproszeni do zabawy przez profesjonalnych animatorów, aby wspólnie hasać przy tańcach-wigibańcach i dziecięcej zumbie, uczestniczyć w pokazach ogromnych baniek mydlanych i tuneli bańkowych, cieszyć się malowaniem buziek, zabawą chustą Klanza z użyciem balonów, przeciąganiem liny czy rysowaniem zaczarowanym piaskiem, nie obchodząc się przy tym smakiem waty cukrowej na bazie naturalnych owoców.

• Zagroda Edukacyjna Olszówka

• Nowa galeria Zagroda Edukacyjna Olszówka została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 17 maja 2022 roku wszyscy uczniowie z klasy I, II i III brali udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej Olszówka. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Wiosna w zagrodzie”. Gospodarze przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji na powietrzu: uczniowie szukali ukrytych rzodkiewek w pobliskim lasku, wyrabiali ciasto na chleb, przygotowali kiszonki, siali zioła, sadzili w doniczkach rośliny. Wszyscy chętnie wykonywali zadania, bawili się na powietrzu oraz karmili zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Na zakończenie pobytu w zagrodzie uczniowie z apetytem zjedli upieczony i pachnący chleb. Wszyscy bardzo miło spędzili wspólnie czas, a zasiane zioła i rośliny rosną w klasach naszej szkoły.