• W dniu 11 marca 2024 roku uczniowie klas IV, V i VIII naszej szkoły udali się na wycieczkę do kina Helios w Koninie celem obejrzenia filmu "Za duży na bajki 2", będącego adaptacją powieści Agnieszki Dąbrowskiej, wywołując u uczestników wycieczki łzy, śmiech oraz wzruszenie. Fabuła poruszyła tematy rodziny, przyjaźni, dojrzałości.
      • Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny nasze małe przedszkolaczki Biedroneczki cały miniony tydzień przeznaczyły na wiosennie twórcze prace i zabawy. Podczas zajęć omówione zostały pierwsze oznaki wiosny: dluższe dni, wyższa temperatura, pierwsze kwiaty, kiełkowanie roślin, prace w ogródku, pączkowanie drzew i krzewów, powroty ptaków z ciepłych krajów, budowanie gniazd, pojawianie się pierwszych owadów. Maluchy z zapałem wykonały mnóstwo kolorowy
      • Szamorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Sarbicach zaprasza serdecznie na Tydzień Wiosny: TYDZIEN_WIOSNY_2.pdf
      • W dniu 8 marca 2024 roku od samego rana w przedszkolu panowała radosna atmosfera z powodu obchodów wyjątkowego Dnia Kobiet.
      • W związku z przypadającym w dniu 5 marca Dniem Dobrego Dentysty uczniowie klas 2 i 3 wykonali pracę techniczną - "Ząb"
      • W pierwszym tygodniu ferii 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z zimowiska, które zorganizowane było w Szklarskiej Porębie.
      • W dniu 1 marca 2024 roku odbyła się prezentacja karnawałowa dla przedszkolaczków oraz uczniów w ramach spotkań z muzyką.
      • Deszczowa chmurka to eksperyment pogodowy, który edukacyjnie urozmaicił zajęcia w tematyce meteorologicznej.
      • Zmienność pogodową marca w oparciu o szkolny wiersz pod tytułem "W marcu" pracowici Malwinka i Kacperek znakomicie uchwycili artystycznie wspólną pracę plastyczną.
      • Uwaga zbiórkowicze elektrosieci!

Z radością informujemy, że w naszej szkole nieprzerwanie trwa zbiórka elektrosieci, do której serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych.
      • W dniu 7 lutego 2024 roku z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły odbył się bal karnawałowy z licznymi atrakcjami.
      • W ramach edukacji empatycznej przedszkolaczki Rybki uczą się wyrażać miłość i szacunek wobec siebie oraz otoczenia.
      • Święto walentynkowe zainspirowało utalentowanych uczniów klas 2 i 3 naszej szkoły do wykonania toreb artystycznych.
      • Podczas zajęć z wychowawcą w klasach siódmej oraz ósmej odbyły się pogadanki na temat zagadnień związanych z HIV i AIDS.
      • Bogactwo energii, humoru oraz magii w elegancko zainscenizowanym pokazie iluzji z jowialnie uśmiechniętym magikiem Maccino dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1, 2, 3 i 4 naszej szkoły
      • W dniu 31 stycznia 2024 roku przedszkolaczki Tygryski uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych w Sali Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.
      • W okresie od 12 do 25 lutego 2024 roku na terenie województwa wielkopolskiego trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży.
      • W dniu 26 stycznia 2024 roku odbyło się karnawałowe spotkanie dzieci z muzyką, podczas którego uczniowie oraz przedszkolaczki poznali artystę z Peru.
      • Podczas zajęć terapii pedagogicznej prowadzonej przez wykwalifikowaną specjalistkę przedszkolaczki bawią się wybornie, rozwijając umiejętności, pozwalające percepcyjnie pogłębiać poznawczość otaczającego świata oraz siebie.
      • Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji Talenciaki. W tym roku udało nam się wspólnie zebrać 450 talenciaków. Zebrana ilość kuponów została wykorzystana na zakup zestawu gier planszowych.
      • W grudniu 2023 roku uczniowie klas 6 i 7 przygotowali tradycyjnie już inscenizację jasełkową.
      • W grudniu 2023 roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla klas 4-8 na własnoręcznie wykonaną z naturalnych materiałów Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
      • Kolorowo przedświąteczna sesja zdjęciowa w strojnej garderobie jasełkowej szkolnego koła teatralnego dla przedszkolaczków Biedroneczek i Tygrysków.
      • W grudniu został ogłoszony konkurs na "Najładniejszą choinkę matematyczną", którego celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów.
      • W dniu 16 stycznia 2024 roku uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej odwiedził nasz dzielnicowy starszy sierżant Damian Gozdalik, który zabrał ze sobą radosnego towarzysza, zasłużonego sierżanta Pyrka.
      • Nim rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe warto powspominać ostatnie dni minionych wakacji, które upłynęły uczniom niezwykle interesująco i aktywnie.
      • Jeszcze przed świętami bożonarodzeniowymi uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych „Od Adwentu do Bożego Narodzenia” w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce.
      • W pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Sarbicach wciąż unosi się pyszny aromat wybornych pierniczków, z pieczeniem których dzielnie zmierzyli się tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy III naszej szkoły pod bystrym okiem pomysłodawczyni wychowawczyni.
      • Przedszkolaczki Rybki i Tygryski wybrały się świątecznie do gnieźnieńskiej fabryki bombek.
      • Utalentowany uczeń klasy 6 naszej szkoły, Karol Kołodziejek, wprowadza muzycznie w nastrój świąteczny, zapraszając do wspólnego kolędowania.
      • Wszystkim pracownikom, rodzicom, przedszkolaczkom i uczniom szkolnej społeczności oraz jej zacnym przyjaciołom spełnienia wszelkich pragnień serca, które czynią świat zdrowo przyjazny życiu każdego stworzenia
      • brak danych

Trwa nabór na rok szkolny 2023/24